gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

cehennemden çıkacak son kişi

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

cehennemden en son çıkacak kişi cehennemden çıkacak son insan çıkan insan en adam kişinin ismi Abdullah b. Mesûd'un (r.a.) naklettiğine göre:
    Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurdu: "Ben Cehennemliklerin Cehennemden son çıkacak, ve Cennetliklerin de Cennete son girecek olanını bilip duruyorum. Bu bir kimsedir ki Cehennemden emekleye emekleye çıkar, Yüce Allah ona: Git Cennete gir, buyurur. O kimse Cennete varır, ona öyle gelir ki Cennet dopdoludur (herkes kendine ait yerlerini alıp, işgal etmiş, açık bir yer bırakmamıştır). Dönüp! Ey Rabbim! Cenneti ben dopdolu buldum, der. Yüce Allah yine ona: Git, Cennete gir, buyurur. O kimse Cennete varır. Yine ona Cennet dopdolu gibi gelir. Dönüp: Ey Rabbim! Cenneti ben dopdolu buldum, der. Allah ona: Git, Cennete gir, dünya kadar ve dünyanın on misli kadar yer senindir (yahut dünyanın on misli senindir), buyurur. O kul: Sen yegâne Melik olduğun halde benimle alay mı ediyorsun (yahut bana gülüyor musun?) der. Ravi der ki: (Bu ilahi vaadi o biçare alay etmek olarak düşündüğünden dolayı) Vallahi Allah Resulü'nün (a.s.) gerideki dişleri belirinceye kadar güldüğünü gördüm. (Ravi der ki, Ashap arasında) Cennet ehlinin en aşağı mertebede olanı işte bu kimsedir," denirdi. (kutsi hadis)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: cehennemden çıkacak son kişi
    emeğine sağlık

cehennemden çıkacak son kişi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cehennemin son meleği ol...

cehennemin son meleği ol...

gözlerini eksik yaşanmış bir bahar gibi kullan gülüşünü as intihar koğuşlarına çelimsiz ruhlarda erken yagmurlar biriktir... nasılsa taşra hep hazırdır aşka.... üzülme sakin ! dönme kendine tesellisi ol cehennemin CEHENNEMİN SON MELEĞİ OL
  2. Tarihden ÜNlü Kişilerin Son Sözleri

Tarihden ÜNlü Kişilerin Son Sözleri

yabancı kişilerin sözleri ünlü kişilerin isimleri tarihi kişiliklerin isimleri tarihi ünlü insanların •Komedi bitti(Ludwig Van Beethoven) •(“Tanrı ruhunu affetsin” diyen papaza cevabı) Neden olmasın?Ne de olsa kendi malı değil mi?(Charlie Chaplin) •Kimse bana inanmayacağı için,gördüklerimin yarısını bile anlatmadım(Marco Polo) •Biraz dinleneyim (Namık Kemal) •İşte bu fena(Peyami Safa) •Bu...
  3. 3500 kişinin işine son

3500 kişinin işine son

ABD'li otomotiv üreticisi General Motors (GM), kendine bağlı Alman Opel firmasından 3 bin 500 kişiyi işten çıkarmak zorunda kalabileceğini bildirdi. GM'nin Avrupa Başkanı Carl Peter Forster, Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, zaten fedakarlıktan kaçınmayan Opel işçileri ve yöneticilerinin, gelecekte de gelirlerinde daha fazla indirime katlanacaklarını belirtti. Forster, buna ilaveten...
  4. Cehennemin Son Meleği Ol !!!

Cehennemin Son Meleği Ol !!!

gözlerini eksik yaşanmış bir bahar gibi kullan gülüşünü as intihar koğuşlarına çelimsiz ruhlarda erken yagmurlar biriktir... nasılsa taşra hep hazırdır aşka.... üzülme sakin ! dönme kendine tesellisi ol cehennemin
  5. Son pişmanlık cehennemde fayda edicekmi?

Son pişmanlık cehennemde fayda edicekmi?

Allah tüm insanlara elçileri ve kitapları vasıtasıyla yapmaları gereken herşeyi bildirir. Hiçbir topluluğu uyarıp korkutmadan bir azap göndermez. (Şuara Suresi, 24) Her insan yeterli öğüdü alacak ve yapması gereken herşeyi öğrenecek kadar bir ömür yaşar. Yapmaları gereken herşeyi bildikleri ve düşünüp öğüt alabilecek kadar vakitleri olduğu halde inkarlarında ısrar eden insanlar, cehennemde...

Sayfayı Paylaş