gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cehennemlik kişilerle ilgili hadis var mı sitenizde ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cehennemliklerle ilgili olarak söylenmiş hadisler var mı sitenizde acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ebü’l-Kasım et-Taberanî… Ebû Musa’dan rivayet etti ki; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
    Cehennemlikler ateşe girmelerini Allah’ın dilemiş olduğu kıble ehlinden bazıları ile bir araya gelip toplandıkları kâfirler, müslümanlara şöyle sorarlar:

Siz müslüman değil miydiniz?

— Evet müslümandık.

— Müslümanlık size yarar sağlamadı mı? Siz de bizimle beraber Cehennemdesiniz!

— Bizler günahkârdık. Günahlarımız nedeniyle sorumlu tutulup yakalandık.

cehennemlik kişilerle ilgili hadis var mı sitenizde ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SARIKLA ilgili hadisler uydurma mı?

SARIKLA ilgili hadisler uydurma mı?

sarık ile ilgili hadisler sarıkla ilgili hadisler sarık bağlama sarığın hükmü sarıkla kılınan namaz 35. Sarık ile kılınan namaz sarıksız kılınan namazın yirmi beşine eşittir. Sarık ile kılınan cuma namazı sarıksız kılınan cumanın yetmişine eşittir. Gerçekten melekler sarıklıların cumasına katılırlar, güneş batana dek sarıklılar üzerine salât getirirler. ( صلاة بعمامة تعدل خمسا وعشرين صلاة...
  2. Bİr Fikrim Var Siteyle İlgili. :)

Bİr Fikrim Var Siteyle İlgili. :)

Şimdi.ben şöyle bişey düşündüm.. kendimce,acizane:) burası biz bayanlar için bir site dimi?Evet.. e biz bayanlar(yani çoğumuz:D)akşamları napıyoruz...dizilerimizi izliyoruz.. işte benim de aklıma şu geldi.. burda bir böüm yapalım,dizilerle ilgili olsun.. istenilen dizilere başlık açalım.orda dizi hakkında konuşalım,beğendiklerimizi,kızdıklarımızı filan paylaşalım..nebileyim işte... bilmiyorum...
  3. Çok sinirleniyorum öfke ile ilgili hadisleri istiyorum var mı ?

Çok sinirleniyorum öfke ile ilgili hadisleri istiyorum var mı ?

Öfke ile ilgili hadisler hangileri arkadaşlarım. Lütfen bana hadislerin tam içeriklerini atın yada buraya yazın allaşkına lütfen. Belki o hadisleri okuyarak biraz olsun sinirlerimi yatıştırabilirim. neden böyleyim kafayı sıyırmak üzereyim yardım edin lütfen yardım ?
  4. Çanakkale zaferiyle ilgili kısa kısa yazılar var mı sitenizde ?

Çanakkale zaferiyle ilgili kısa kısa yazılar var mı sitenizde ?

Ödevim var ve acilen çanakkale zaferi hakkıonda kısa yazı lazım, bana yazabileceğiniz birşeyler var mı, lütfen çok makbule geçecek :)
  5. evlilikle ilgili hangi hadisler var

evlilikle ilgili hangi hadisler var

Selamlar. Ben peygamber efendimizin evlilikle ilgili olarak söylediği hadisleri merak ediyorum.Paylaşırsanız çok mutlu olurum.Şimdiden sağolun..

Sayfayı Paylaş