gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Çek Bir Kurufasülye Pastası :))

Konu, 'Çöplük' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; kurufasülye pastası tarifi ile ilgili bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, lokantalardan alınma meşhur bir laftır, ''Çek bir kurufasülye pastası ! '' söylemi. Esnaf lokantalarında rastlanan bu seslenişi siz hiç ''Çek bir kurufasülye pastası ! '' şeklinde duydunuz mu ? Eğer lokantalar pasta satmaya başlarlarsa emin olun bu lafı da duyabilirsiniz artık. Çünkü kurufasülye artık pastanın içine de girdi. Kulağa garip geliyor ama daha önce kendi ellerimle yapıp forumumuzdan sizlerle paylaştığım pirinçli pasta tarifi de ilk duyduğumda bana garip gelmişti. Ancak yapıp, deneyip te tadına bayılınca artık kurufasülye pastasına da hayretle bakmıyorum doğrusu. Lafı fazla uzatmayalım ve en kısa zamanda denemek istediğimi kurufasülye pastası tarifine geçelim diyorum...

Kuru Fasulye Pastası Malzmeleri:
    2 çay fincanı haşlanmış kuru fasülye
    4 tane yumurta
    1,5 çay fincanı tozşeker
    3 yemek kaşığı pirinç unu
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    1 kase ceviz
    Sosu için:
    1 su bardağı süt
    2 yemek kaşığı kakao
    3 yemek kaşığı tozşeker
    1 tatlı kaşığı mısır nişatası
    Üzeri için:
    1 paket toz şanti
    1 çay bardağı süt

Kuru Fasulye Pastası Yapılışı: Karıştırma kabına yumurtaları kıralım, şekeri ilave edip çırpıçı ile karıştıralım, üzerine fasulye püresi, pirinç unu, ceviz, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip karıştıralım. Çembere (yuvarlak) boşaltalım 170 derecelik ısıda pişirelim.
    Bu arada sosu hazırlayalım bunun için, tavaya sütü alalım. Üzerine kakao, şeker, nişasta ilave ederek bir sos elde edelim (benmari usulü). Pişen kekin üzerine hazırladığımız sosu dökelim her ikiside ılık olmalı. Bir süre dinlendirelim.
    Krem şantiyi hazırlayıp, üzerini süsleyelim.

Çek Bir Kurufasülye Pastası :)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çek

Çek

Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat edeceğinize işaret eder. Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat edeceğinize işaret eder. Rüyada size bir çek verildiğini görmek, elinize para geçeceğinin işaretidir. Eğer siz çek veriyorsanız iş hayatında sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.Rüyada çek, makbuz, imzalı kağıt ve evrak gibi şeyler...
  2. Engin Nürşani - Adına Bir Çizik Çektim

Engin Nürşani - Adına Bir Çizik Çektim

Yalanla yeminle nara yaktığım Sözlerini bile bile unuttum Usanmazdım saatlerce baktığım Gözlerini bile bile unuttum Unuttum adına bir cızık çektim Sana çok bağlıydım ümüdüm vardı Onun için bu can sana yalvardı Ömrümün üstünde yıllar yol aldı İzlerini bile bile unuttum Unuttum adına bir cızık çektim Yüreğime kazdım senin adını Ben almadım alan alsın tadını Terk eyledim en sevdiğim kadını...
  3. Orhan Hakalmaz - Bir Of Çeksem

Orhan Hakalmaz - Bir Of Çeksem

Bİr Of Çeksem KarŞikİ DaĞlar Yikilir BugÜn Posta GÜnÜ Canim Sikilir Sikilir Aman Aman Ellerİn Mektupu GelmİŞ Okunur Benİm YÜreĞİme HanÇer Sokulur Sokulur Aman Aman Şu KarŞikİ DaĞda Bİr Top Kar İdİm YaĞmur YaĞdi Ilgit Ilgit Erİdİm Erİdİm Aman Aman Evvel Yarİn SevdİĞİde Ben İdİm Şİmdİ Uzaklardan Bakan Ben Oldum Ben Oldum Aman Aman
  4. düğün pastası ve pastalardan bir demet görüntüler

düğün pastası ve pastalardan bir demet görüntüler

isimli pastalar Düğün Pastası Düğünlerin sona ermesine yakın önemli anlardan biri de pastanın geliş zamanı. Görkemli pastalar tercihe göre romantik veya neşeli bir müzik eşliğinde salona getiriliyor. Çok katlı düğün pastaları yerlerini gittikçe az katlı ama gösterişli tasarımlara bırakıyor. Özel motifler, değişik süslemeler taşıyan bir model tercih edilirse, pastalar maket olarak...
  5. Gülşen-Bir Fırt Çek Şarkı Sözleri

Gülşen-Bir Fırt Çek Şarkı Sözleri

Gülşen Bir Fırt Çek Şarkı Sözleri (Ay ay ay) Yükseldim birine o kendini biliyor Yinede pas vermiyor oyalıyor etmiyorum pes Koklatmam, elletmem, yar etmem kimselere Yürü be! O benimdir dağılın, uzayın bakalım n'olur pes Sen de boş değilsin şimdi beni konuşturma Ver bana ver bana kalbini, elini korkak alıştırma Gel bizim oralara ortalık karışsın Kötü niyet yok maksat ayağın alışsın Bir fırt...

Sayfayı Paylaş