gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Çelik'e tazminat şoku

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

ünlü şarkıcı Çelik'in adı ergenekon soruşturmasına karışmıştı şimdide sanatçıya şok bir tazminat iddiası var.... TAZMİNAT İSTEYEN ÇELİK'E ŞOK KARAR
    DOST TARİKATI LİDERİ İHSAN GÜVEN'İN ESKİ EŞİ AYŞE ERSOY'UN KİŞİLİK HAKLARINA ZARAR VERDİĞİNİ ÖNE SÜREREK TAZMİNAT DAVASI AÇAN ÇELİK, DAVAYI KAYBETTİ...

Şarkıcı Çelik'in, 27 şarkısının kendisine ait olduğunu söyleyen Mimar Ayşe Ersoy'a karşı açtığı tazminat davası reddedildi. Ayşe Ersoy, tüm şarkıları 10 yıl evli kaldığı 2004 yılında İBDA-C'nin öldürdüğü Dost

Tarikatı lideri İhsan Güven’in emri ile müridi olduğu ileri sürülen Çelik’e verdiğini açıklamıştı. Evli olduğu süre içerisinde bu sırrı saklamak zorunda olduğunu belirten Ayşe Ersoy, Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne dava açmış, şarkıların kendi adına kayıt edilmesini istedi.

Davayı delil yetersizliğinden kaybeden Ayşe Ersoy temyize gitmişti. Çelik ise Sarıyer 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Ayşe Ersoy'a karşı dava açmıştı. Ayşe Ersoy'un 'beste hırsızı' ve 'tarikatçı' diyerek kişilik haklarına zarar verdiğini iddia eden Çelik, 105 bin TL maddi-manevi tazminat istemişti. Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tazminat şartlarının oluşmadığına karar vererek davayı reddetti.

Anlamlı destek

Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER)'nin uzantısı olan Görme Engelliler Spor Kulübü (İGES) 30-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dragon Bot kürek yarışlarına katılacak. İGES'in sporsorluğunu üstlenen Bisse Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asiye Kefeli, 'Takımımızın her zaman yanlarında olacağımıza söz veriyorum. Şahsım ve firmam adına bu durumdan gurur duyuyorum. Biz artık bu tür organizasyonlarla onların yanında olacağız. Şirket kartlarımızın da arkasını okuyabilmeleri için kabartma yazı yaptırdık. Herkes bu konuda çok duyarlı olmalı' diye konuştu.

Çelik'e tazminat şoku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şok

Şok

Degişik nedenlerle kalbin pompalama etkinli inin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik olaylar, aşırı a rılı olaylar şok...
  2. Tazminat

Tazminat

tazminat çeşitleri trafik kazası hesaplama 7. TAZMİNAT Bir zarar doğmuşsa sorumlu kişi tazminatı ödemelidir. Sorumlu kişi verdiği zararı giderir. 7.1 Tazminatın Hesaplanması: Yargıç önce zararı hesaplatır. Maddi zararı bilir kişilere sorar. Ev için mütehaite ya da mühendise sorar. Manevi zarar ise yargıcın taktir yetkisine bağlıdır. Zararı aşan tazminat olmaz. Zarar 10 milyar ise tazminat en...
  3. Sigara şirketi PM'yi sarsan tazminat şoku

Sigara şirketi PM'yi sarsan tazminat şoku

Philip Morris'e bir darbe daha. ABD'de akciğer kanserinden ölen bir kişinin eşine ödenecek tazminat miktarı dudak uçuklatıyor. ABD'de görülen bir davada, Amerikan sigara üreticisi Philip Morris şirketinin, akciğer kanserinden ölen bir kişinin eşine 145 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi. Oregon Eyalet Yüksek Mahkemesi, şirketin itirazının reddedilmesine karar vererek, 10 yıldır...
  4. Şok...Şok...Şok...Şok

Şok...Şok...Şok...Şok

Kızlar başlığı görünce eminim ne kadar şaşırtıcı birşey olduğunu anlayabilmişsinizdir.Açıklama yapmak istemiyorum lütfen sadece resimlere bakın:S:S:S * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * size ŞOK olduğunu söylemiştim:piha::piha::piha:
  5. Evlilik Tazminatı

Evlilik Tazminatı

Mart 2012'de evlilik nedeniyle 7 yıldır çalıştığım işimden ayrıldım ve halen tazminatımı alamadım. Hukuki olarak ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş