gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Cem Garipoğlu - Son gelişmeler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

cem garipoğlu ile ilgili son gelişmeler cem gariboğlu son gelişmeler garipoğlu garipoglu gelismeler garipoğluyla ilgili Cem Garipoğlu teslim olduktan sonra yaşanan son gelişmeler... İnşallah bu olay herkese bir ders vermiştir...
    SON DURUM: Cem Garipoğlu Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanıyor. Garipoğlu, sağlık kontrolü için dışarı çıkarılırken görüntülendi.
    Bitkin olduğu gözlenen kısa saçlı ve sakallı Garipoğlu'nun kot pantalon ve siyah mont giydiği görüldü. Elleri kelepçeli halde emniyete ait sivil bir araca bindirilen Garipoğlu hastaneye götürüldü, ardından Emniyet'e geri getirildi.
    Garipoğlu İstanbul adliyesine sevk edilecek

Münevver Karabuut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu Emniyet'e teslim eden aile avukatı Aytekin Kaya, Garipoğlu'nun, "Babam için teslim oluyorum, babamın tutuklu olmasına üzülüyorum" dediğini söyledi.
    Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmişte Cem Garipoğlu'nun babasının gözaltına alınış şeklini de bildiğini ifade ederek, bu kez polislerin daha profesyonel olduğunu söyledi.
    Yasalarda yaşı küçükler için özel usul hükümleri bulunduğunu dile getiren Kaya, bunlara uygun davranıldığını ifade etti.
    Kendisinin Garipoğlu'nun avukatı olduğunu, suçlamaları herkesin bildiğini dile getiren Kaya, "Sonuç çok vahim. Çocukla ilgili bir şey söylediğimde yanlış anlaşılmasın. Şimdiye kadar hep yanlış anlaşıldı. Orada hayatını kaybetmiş bir genç kız var, burada da bu var anlamında söylemiyorum. Yani bir suçlu varsa cezasını çeker, ama bir de bu nasıl olmuş, bunu hepimizin düşünmesi lazım" ifadesini kullandı.
    Teslim ediş sürecini anlattı
    Avukat Kaya, bir soru üzerine, telefonla arandığını, Garipoğlu'nun E-5 üzerindeki Bakırköy sapağına yalnız geldiğini, yanında çanta bulunmadığını, sakallı ama bakımlı olduğunu anlattı.
    Kaya, Cem Garipoğlu'na nerede olduğunu, kimin telkiniyle teslim olduğunu sormadığını söyledi.
    Hemen emniyeti aradığını, 15-20 dakika sonra 2 ekip otosunun geldiğini ifade eden Kaya, polisleri beklerken Cem Garipoğlu'na onu rahatlatacak telkinlerde bulunduğunu anlattı.
    Polisleri beklerken Garipoğlu'nun acıktığını söylemesi üzerine, yakındaki bir büfeden sucuk-ekmek aldıklarını anlatan Kaya, yemek yerken kendi kendine "Acaba suçlu bu çocuk mu?" diye sorduğunu dile getirdi.
    Kaya ayrıca, Garipoğlu ile buluştuktan sonra Hayyam Garipoğlu'nu aradığını ve yeğeni hakkında bilgi verdiğini belirterek, onun da kendisine, bir amcanın ne sorması gerekiyorsa onu sorduğunu kaydetti.
    Cinayetle ilgili yargılama sürecinin başlamadığını ve henüz davanın açılmadığını hatırlatan Kaya, davanın açılmasıyla birlikte her şeyin daha ayrıntılı şekilde ortaya çıkacağını aktardı.
    Avukat Kaya, Garipoğlu'nun 24 saat içinde adliyeye sevk edileceğini dile getirerek, "Soruşturma tabii ki gizli. Mutlaka taleplerimiz olacak. Şahsi görüşüm, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edileceği yönünde" şeklinde konuştu

2. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Münevver Karabulut'un katil zanlısı C.G, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülhane'deki İstanbul Çocuk Mahkemeleri binasına getirildi.
    Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğünden çıkarılan katil zanlısı C. G, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.
    Sağlık kontrolünün ardından C.G, geniş güvenlik önlemleri altında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülhane'deki Çocuk Mahkemeleri binasına getirildi. C.G'nin getirilişi sırasında, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler, mahkeme binası ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.
    Mahkemenin Gülhane Parkı girişi kapısında toplanan gruptakileri de emniyet birimlerinin önlemleri altında güvenlik şeridi dışında tutuluyor.
    C.G'nin, burada pedagog, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk tarafından ifadesinin alınması bekleniyor.

-CİNAYETİ 2 SAVCI SORUŞTURACAK-
    İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili soruşturması için ikinci bir savcı görevlendirildiğini bildirdi.
    Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesine gelen Başsavcı Engin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu soruşturma ile ilgili çok geniş bir açıklama yapmaya hem hukuken hem de fiilen bir imkan olmadığını belirtti.
    ''Soruşturmayı başından beri bir savcı arkadaşımız büyük bir dikkatle, itina ile yürütüyordu. Bu noktaya kadar geldi. Ancak bugün itibariyle gerek olayın ve soruşturmanın mahiyeti, gerekse şüphelinin yaşı, hukuki konumu gibi sebepler dikkate alınarak bir savcı arkadaşımız daha görevlendirildi. Şimdi iki savcı arkadaşımız tarafından yasa gereği büyük bir dikkatle, itinayla soruşturma yapılacak. Herhangi bir kuşku olmasın.''
    Başsavcı Engin, soruşturmanın ilerleyen safhalarında da kamuoyunun yasal çerçeve içerisinde bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi

3. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Kafasını testereyke kestim !!!!

Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu'nun İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki polislerle sohbeti sırasında, "Ceset bavula sığmadığı için başını kestim" dediği öğrenildi. Garipoğlu'nun, hiç yurt dışına çıkmadığını söylediği, babasının hapiste olmasına üzüldüğü için de teslim olmayı istediği belirtildi.Edinilen bilgiye göre, Cem Garipoğlu'nun Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanmadığı bildirildi. Garipoğlu'nun polislerle sohbeti sırasında, tanımadığı bir kişi tarafından bilmediği bir eve götürüldüğü, evin de bahçeli olduğunu söylediği öğrenildi. Cinayet günü Münevver'i okuldan aldığını kaydeden Garipoğlu'nun, annesini arayarak bir arkadaşıyla eve geleceğini ifade ettiği, cinayetten pişmanlık duyduğunu belirterek, "Keşke o ölmesiydi ben ölseydim." dediği bildirildi. Polislerin cesedin kafasını niçin kestiği yönündeki sorusuna da, "Bavula sığmadığı" için yanıtını verdiği öğrenildi.
    Cem Garipoğlu'nun ayrıca, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildiği sırada psikolojisinin iyi olmadığı, eli ve ayağının titrediği ifade edildi.
    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Gülhane’deki İstanbul Çocuk Mahkemeleri binasında yaklaşık 7 saat savcıya ifade verdikten sonra yoğun güvenlik önlemleri altında tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Garipoğlu, Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Garipoğlu burada yaklaşık iki saat ifade verdikten sonra mahkemece tutuklanarak, İstanbul Maltepe Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne gönderildi.
    Arkadaşlığımız duygusaldı
    Garipoğlu, mahkemedeki ifadesine Münevver Karabulut ile bir yıl önce Bebek’te bir kafede tanıştığını söyleyerek başladı. Arkadaşlıklarının duygusal bir boyut kazandığını söyleyen Garipoğlu, “Olaydan beş altı ay önce arkadaşlığımız duygusal oldu. Münevver’i seviyordum. Annemle de tanıştırdım. Arkadaşlığımız süresinde Münevver ile Bahçeşehir’deki evimize beş altı kez kez gittik. Her seferinde beş saate kadar kalmışızdır.
    İleri gitmedik
    Öpüştüğümüz oluyordu ancak hiçbir zaman ileriye gitmedik. Münevver ile sevgililer gününde komik olduğunu düşündüğümüz bir filme gittik. Ancak izlerken komik olmadığını kanlı sevgililerin bulunduğu bir korku filmi olduğunu görüp lanet berbat Sevgililer Günü diye aramızda konuşup dalga geçtik” dedi.
    Telefonunu karıştırdım
    Olay günü saat 13.00-14.00 gibi Münevver Karabulut’in öğrenim gördüğü Beşiktaş’taki Bingül Erdem Lisesi’ne taksiyle giderek buluştuklarını söyleyen Cem Garipoğlu, ”Eve gitmeyi teklif ettim. O da kabul etti. Evde her zamanki gibi kimse yoktu. Annem komşulara gider, saat 19.00-20.00 gibi dönerdi. Babam işteydi, abim yurt dışında öğrenim görüyordu. Evimizin 3 ayrı giriş kapısı var. Daha önceki girişlerimizde hiç burdan geçmediğimiz için havuz kapısından girerek Münevver’in görmesini istedim. Anahtar olmadığı için ben ön kapıdan girerek onu içeri aldım. İkinci katta oturma odasında oturduk, sohbet ettik, öpüştük. İleriye gitmeden seviştik. Bu arada iki duble Votka içtim. Mutfakta da bir duble içtim. Münevver için su alırken cep telefonunu karıştırdım.
    Mesajlar sinirlendirdi
    Mesaj kısmında, ‘sevgilim, canım’ gibi şu an tam detayını hatırlamadığım bir kaç mesaj gördüm. Mesajların kimler tarafından gönderildiğini sorduğumda beni geçiştirmek istedi. ‘Bunlar boş şeyler ben seni seviyorum’ dedi.
    Öfkelenip bıçakla vurdum
    Ancak ben onu sevdiğim için çok öfkelendim, tartışmaya başladık. Tartışma itişmeye kadar gitti. Mutfaktan meyve bıçağını elime alıp cinnet getirerek Münevver’in karnına vurdum. Daha sonra iki darbe daha vurduğumu hatırlıyorum. Ancak neresine olduğunu hatırlamıyorum.
    Düştü, kımıldamıyordu
    Münevver düşüp kımıldamadığı için öldüğünü düşündüm. Panik yaptım. Bodruma inip bavul aldım. Bavula koymaya çalıştım, sığmadı. Ellerimi yıkadım, kan lekelerini su ile sildim.
    Nalburdan testere aldım
    Bahçe kapısından çıkarak yaya olarak eve 5-10 metre mesafedeki nalbura gittim. Testere satın alıp koşarak eve geldim. Bahçe kapısından girip Münevver’in kafasını testereyle kestim. Olayın vahametiyle nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Gitar çaldığım için Münevver’in kafasını kabına, vücudunu da bavula yerleştirdim. Ancak, her taraf kan içindeydi. Evdeki kirli çamaşır sepetini kanların üzerine atarak kabaca temizledim. Amacım kan izinin gözükmemesiydi.
    Korsan taksi çağırdım
    Daha sonra korsan taksi durağına telefon açtım.Taksi çağırdım.Bavul ve gitar kabını alarak taksinin yanına gittim.Şoför eşyaları arabaya koymama yardımcı oldu. Kafasını poşete koyduğum için herhangi kan sızması olmadı. Neden gittim bilmiyorum, ancak Etiler’e gitmek istedim.Şoför yine yardımcı oldu bavulları indirdi. Bavul tekerlekli olduğu için 50 metre ötedeki konteynırın yanına geldim. Etrafta kimse yoktu. Gitar kutusunu ve bavulu çöpe attım. Tahminen saat 19.00 sıralarıydı. Yine olayda kullandığım testereyi gazeteye sarıp Bahçeşehir’ki evin gardrobuna sakladım. Münevver’in kanlarını sildiğim eşyaları da tekrar poşete koyup dolaba yerleştirdim.” dedi.
    Babama, ‘Öldürdüm’ dedim
    Ceseti attıktan sonra moral bozukluğu içinde Ak Merkez’e gidip iki üç tur attığını söyleyen Garipoğlu, abisinin arkadaşı Eren Atlı ile karşılaştığını sonra da otobüsle Taksim’e gittiğini anlattı. Garipoğlu, “Buradan otobüse binerek Bahçeşehir’deki eve doğru gitmek istedim. Otobüsteyken annem aradı. Evdeki kanı görünce ne olduğunu sordum. Ben de eve gelmek üzere olduğumu söyledim. Eve gittim, annem ne olduğunu sorunca, ben de ‘kustuğumu’ söyledim. Saat 22.00 sıraları babam eve geldi. Annem, babama ‘birşeylerden şüpheleniyorum. Onunla bir konuş’ dedi. Babamla erkek erkeğe konuşmak istediğimi söyledim. Babamın arabasına binerek Bahçeşehir’deki bir kafeye bırakmasını istedim. Babama yolda, kızı yaraladığımı söyledim. Babam, ‘ailesini ara durumunu sor’ dedi. Kafeye geldik. Ben inmeden babama, ‘ben bu kızı öldürdüm’ dedim.” dedi.
    Keşke bana olsaydı
    Garipoğlu,”Babam arabasıyla döndü. Sonra bir adam kafeye geldi, ‘Cem’ diye seslendi. Babamın adamlarından diye gittim. Bana,‘atla arabaya’ dedi. Üzerimi örtecek birşey verdi. 6-7 saat yol gittik. Başka kimse yoktu. Bir eve geldik. Apartman mı yoksa müstakil bir ev mi olduğunu göremedim. 6 ay kadar yalnız yaşadım. Arada bir bana yiyecek getirilirdi. Telefon, internet yoktu. Televizyon izledim.Sonra da teslim oldum. Pişmanım. Keşke bu olay ona değil bana olsaydı. O bir çekeceğine ben yüzbin çekseydim”

4. gokba

gokba Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi diyorum ağzımı bozmayayım ama elim ayağım titriyor delirmek üzereim bu ne soğuk kanlılık

Cem Garipoğlu - Son gelişmeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biyoteknolojik gelişmeler..

Biyoteknolojik gelişmeler..

ÇAĞIMIZDA GELİŞEN BİYOTEKNOLOJİK GELİŞMELER Biyolojide DNA’nın yapısının çözümlenmesi 20. yüz yıldaki en önemli bilimsel gelişmelerden biridir. Bu gelişme alanda yeni çalışmalara ivme kazandırmıştır. Yeni teknolojilerin kullanıldığı ve uygulandığı bu çalışmaların doğurguları fiziksel ve doğal dünyayı değiştirebilecek niteliktedir. Bu nedenle bilimsel platformlarda yeni yüzyıl...
  2. Cem Garipoğlu 25 Eylül'de teslim olacak...

Cem Garipoğlu 25 Eylül'de teslim olacak...

Gazeteci Cemil Baran, Cem Garipoğlu'nun 25 Eylül'de teslim olacağını iddia etmis Meleklerim. Bu nekadar dogru bilemeyiz elbette, ama insallah artik bir sonuca varilir bu konuda... Ve bulunur Cem.G.... Etiler'de, öldürüldükten sonra başı gövdesinden ayrılarak bir çöp konteynerine atılan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile kızının bir numaralı katil zanlısı Cem...
  3. cem garipoğlu yakalanmış

cem garipoğlu yakalanmış

Emniyet Müdürü Çapkın "bir hafta içinde yakalanacak" demişti. Daha 4 gün geçmeden dediğini yaptı gibi görünüyor. Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 6 aydır aranan ancak bir türlü izine rastlanamayan Cem Garipoğlu'nun yakalandığına dair kulislere yansıyan iddia; doğrulandı. İstanbul emniyetinden bir yetkili İNTERNETHABER'e gece yarısı ortalığı karıştıran iddianın...
  4. cem garipoğlu yakalandı

cem garipoğlu yakalandı

Son dakika Nihayet yakalandı Oh be :) 7 aydır aranan Münevver Karabulut'un katil zanlısı avukatları tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Cem Garipoğlu'nun yurtdışından değil İstanbul Bahçelievler'den Emniyete getirildiği alınan bilgiler arasında. Şu anda Emniyet Müdürlüğü'ne gidip gitmeyeceği sorulan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut: " Ben ne...
  5. Cem Garipoğlu yakalandı nihayet

Cem Garipoğlu yakalandı nihayet

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu İstanbul'da yakalandı. İstanbul Etiler'de öldürülerek çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 197 gündür aranan Cem Garipoğlu, İstanbul Bahçelievler'de, avukatları ve ailesi tarafından polise teslim edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Garipoğlu'nun sorgusunun bu gece yapılması bekleniyor. İstanbul Valisi...

Sayfayı Paylaş