gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cem Karaca - Namus Belası

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

düştüm mahpus damlarına öğüt veren bol olur

toplaşan o öğütleri burdan köye yol olur

ana baba bacı kardaş dar günümde el olur

namus belasına kardaş döktüğümüz kan bizim

hep bir halli turhalliyiz biz bize benzeriz

yüz bin kere tövbe eder gene şarap içeriz

at bizim,avrat bizim,silah bizim,san bizim

namus belasına kardaş yatarız zından bizim

kız gelinim suna boylum doyamadan biz bize

beşmeleyle yüzün açıp oturmadan diz dize

almış kaçırmışlar seni çökertmişler ıssıza

namus belasına kardaş kıydığımız can bizim

ağam kurban paşam kurban hallarımı eyledim

ne bir eksik ne bir fazla hepsi tamam söyledim

kır kalemi! kes cezamı! yaşamayı neyleyim?

namus belasına kardaş verdiğimiz can bizim

Cem Karaca - Namus Belası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca

Cem Karaca

Muhtar Cem Karaca 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginçtir. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye başlamış ve bu başlangıcın arkasından devam eden olaylar...
  2. Cem Karaca - Şafınaz

Cem Karaca - Şafınaz

gün doğmadan uyandı kapıcı kasım arandıda yaktı ilk bafrasını sonra kalktı kaloriferi dışarıda yaman bir ayaz vardı asiye karışı, kızı safınaz uyuyorlardı sessiz, upuzun dün bütün gün on numarada çamaşırdaydılar ellerin kırını yüğmaktan yorgun yeni bir gün diye düşünmedi kı değişik ne olacaktı kı onca daire onca merdiven ekmek al, bakkala git, çöp dok çöp. yaktı ocağı çayı...
  3. Cem Karaca - Öbür Dünya

Cem Karaca - Öbür Dünya

tatlıdır içilir suyu kimseye benzemez huyu nice muhlis akarsuyu yedin yine doymadın mi? seni okuyup yazanı yunus gibi bir ozanı koskocaman pir sultanâ��ı yedin yine doymadın mi? haçı bektaş-i veliâ��yı imam hasan hüseyinâ��ı o mübarek mevlanaâ��yı yedin yine doymadın mi? fani kurmuşsun temeli bilmem sana ne demeli koca müstafa kemalâ��ı yedin yine doymadın mi? dünya dünya yalan...
  4. Cem Karaca - Hudey Hudey

Cem Karaca - Hudey Hudey

şen bir yanıl alma olsan dalımda bitmeye gelsen ben bir gümüş covmen olsam çeksem indirsem ne dersin sen bir gümüş covmen olsan çekip indirmeye gelsen ben bir güzel keklik olsam bir bir toplaşam ne dersin sen bir güzel keklik olsan bir bir toplamaya gelsen ben bir yavru sahan olsam kapsam kaldırsam ne dersin sen bir sulu sepken olsan kanadım kırmaya gelsen ben bir deli poyraz...
  5. Cem Karaca-Tamirci çırağı

Cem Karaca-Tamirci çırağı

Gönlüme bir ateş düştü yanar ha yanar yanar Ümit gönlumun ekmeği umar ha umar umar Elleri ak yumuk yumuk ojeli tırnakları nerelere gizlesin şu avucun nasırları Otomobili tamire geldi dun bizim tamirhaneye Görür görmez vurularak başladım ben sevmeye Ayağında uzun etek dalga dalga saçları Ustam seslendı uzaktan oğlum al takımları Bir romanda okumuştum buna benzer bir seyi Cildi parlak kağıt...

Sayfayı Paylaş