gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cem Karaca - Şah Mat Mi Padişah Mi

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

şirler bile pençe-i kahrımda olurken lerzan

beni bir gözleri ahuya zebün ettin felek

kırklar meydanına vardım

gel beri ey can dediler

izzet ile selam verdim

gir iste meydan dediler

kırklar bir yerde durdular

otur deyi yer verdiler

meydana sofra kurdular

lokmamıza ban dediler

düşme dünya minnetine

talip ol hak hazretine

ab-i kevşer serbetine

parmağını ban dediler

gördüğünü gözün ile

beyan etme sözün ile

neden sonra bizim ile

olursun mıhman dediler

şah hatıyı konmuş burda

tazece uğramış derde

mürşitten açılır perde

gör şimdi ey can dediler

Cem Karaca - Şah Mat Mi Padişah Mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca

Cem Karaca

Muhtar Cem Karaca 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginçtir. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye başlamış ve bu başlangıcın arkasından devam eden olaylar...
  2. Cem Yılmaz mI Recep İvedik mi

Cem Yılmaz mI Recep İvedik mi

bir röportajında ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil'e arog da rol aldığı günlerle ilgili bi söyleşi yapıldı bakalım ünlü sanatçımız memnun kalmışmı yeni projelerdede yer alacakmı haberimizde..... NİL NEDEN BU ÜLKE MANYAK' DEDİ? NİL KARAİBRAHİMGİL, TÜRKİYE'DE SANAT-GİŞE FİLMİ TARTIŞMASI İÇİN ŞÖYLE KONUŞTU.. 'A.R.O.G'da rol aldınız. Nasıldı? Setteyken birkaç gün boyunca odama gidip ağladım....
  3. Cem Kılıç ve Ceyda Tepeliler Birlikte mi evlenecekler mi

Cem Kılıç ve Ceyda Tepeliler Birlikte mi evlenecekler mi

cem kılıç ın sevgilisi cem kılıç ve ceyda tepeliler ceyda tepeliler sevgilisi ve Cem Kılıç Karakterini ben ilk kez Ekmek Teknesinde PİJAAAAAAAN diye bağıran psikopat bir tip olarak tanıdım. Neredeeeen nereye gelce Vay Cemim vay :) Şimdi haber de olurmuş agucuk bugucuuuuuk... :D:D Haberin detayı şöyle arkadaşlarım. Biraz önce gecce.com adresinde gördüm hemep paylaşayım dedim. “Dinle...
  4. Atalay demirci mi? Cem yılmaz mı?

Atalay demirci mi? Cem yılmaz mı?

Türkiye'de Stand-up gösteri dalında ne zaman popüler bir isim öne çıksa hemen Cem Yılmaz'la karşılaştırılır ve onun tahtının varisi olduğu iddiası ortaya atılır. Bu gelenek bozulmadı, haber siteleri ve Sosyal medya yorumlarında Atalay Demirci'nin Cem Yılmaz'ın tahtını sallayacağı iddia edildi. Atalay Demirci 'nin Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programının finalinde yaptığı gösteri...
  5. Cem Yılmaz Cansu Dere İçin mi Boşanıyor?

Cem Yılmaz Cansu Dere İçin mi Boşanıyor?

cem yılmazın boşanma nedeni, cem yılmaz ahu yağtu boşanma nedeni, cem yılmaz ahu yagtu Kısa bir süre evlenen ve ve bu evlilikten bir erkek çocukları olan Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu çiftinin başında ne yazık ki kara bulutlar dolaşıyor. Yakın çevrelerinin de tüm uğraşlarına rağmen ünlü çift için sanırız boşanma yolu göründü. Cem Yılmaz ve eşinin boşanma nedeni olarak ortaya şok bir iddia atıldı....

Sayfayı Paylaş