gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cem Karaca - Sakın Dönme

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

madem ki gittin, dönmesen de olur

hatta hiç dönmesen,

çok daha iyi olur

madem ki çektin gittin,

gelmesen de olur

giderken,beynindeki o gri hücreler

neyi emretti bilemem kı

şimdi,ince pişmanlıklar artık

fayda getirmez

dedim ya,hiç dönmesen daha iyi olur...

sakın dönme,sakın dönme

kalbimdeki bıraktiğin yeri yıkma

gitmek çok kolay,lakın dönmek açıdır

hatta utanç verici...

yakıştıramam sana ben utançları

olsa olsa usançtır yaşadığın

usanmasan benden,gidermiydin

gidermiydin söyle

ama çektin gittin,sakın dönme

bağışlamak allahâ��in ısı

seni ben nasıl bağışlayabilirim kı

yaşım geldi vurdu geçti artık

çoktan ellıyı

sakın ha sakın ha

sakın ha geri dönme

Cem Karaca - Sakın Dönme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca

Cem Karaca

Muhtar Cem Karaca 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginçtir. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye başlamış ve bu başlangıcın arkasından devam eden olaylar...
  2. Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları

Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları

birgün belki hayattan, geçmişteki günlerden bir teselli ararsın, bak o zaman resmime, gör o akan yaşları. benden sana son kalan, bir küçük resim şimdi, cevap veremez ama, ağlar yalnızlığıma. ve iste arda kalan bir avuç ani şimdi, koyup da bir başıma, bırakıp gittin beni. sen yalnız değilsin, biliyorum, nerdeşin. bu üzerdi beni, yaşasaydım ve görseydim.
  3. Cem Karaca - Kerkük Zındanı

Cem Karaca - Kerkük Zındanı

kerküğün zındanına attılar beni mazlumlar sürüsüne kattılar beni bir yanım dağladılar ateşle annem ne suçum ne günahım yaktılar beni türkmen obalarından göçen anneler ne yuvaları kalmış ne de haneler gökkubbeyi sarar mazlum feryadım elbette birgün güler bize seneler
  4. Cem Karaca - Karam

Cem Karaca - Karam

çarpmış, paramparça etmiş, kara şutu kara sevdayla seni... ve kara memelerinde dişlerin aşı, karadır upuzun yattığın geçe. felek, ah ettirir, boynun kıl-inçe... cihanlar, çocuklar, kuşlar içinde sızlar bir yerlerin adsız ve kayıp sızlar, usul usul dargın, ve kan tadında bir konca, damitir kendini mısralarınca de be aslan karam, de yiğit karam, hangi kalemin yazısı, zorlu...
  5. Cem Karaca-Tamirci çırağı

Cem Karaca-Tamirci çırağı

Gönlüme bir ateş düştü yanar ha yanar yanar Ümit gönlumun ekmeği umar ha umar umar Elleri ak yumuk yumuk ojeli tırnakları nerelere gizlesin şu avucun nasırları Otomobili tamire geldi dun bizim tamirhaneye Görür görmez vurularak başladım ben sevmeye Ayağında uzun etek dalga dalga saçları Ustam seslendı uzaktan oğlum al takımları Bir romanda okumuştum buna benzer bir seyi Cildi parlak kağıt...

Sayfayı Paylaş