gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Cem Uzan'da kanser şüphesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Uzan ailesinin yargılandığı davada avukatın Cem Uzan hakkında mahkemeye sunduğu dilekçe dikkat çekti.

Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, babası Kemal Uzan, kardeşleri Murat Hakan Uzan ve Ayşegül Uzan (Akay), amcaları Yavuz Uzan ve Bahattin Uzan'ın da aralarında bulunduğu 33 sanığın ''suç işlemek için örgüt kurmak ve bu örgüte üye olmak'', ''zimmet'', ''dolandırıcılık'' ve ''devlete karşı dolandırıcılık'' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, başka suçtan tutuklu Bahattin Uzan, Tacettin Pak ve Mustafa Akar ile tutuksuz 20 sanık katıldı. Cem Uzan ile Ayşegül Uzan'ın da aralarında bulunduğu davanın 7 tutuksuz sanığı ise duruşmaya gelmedi. Bu davanın tutuksuz sanıkları olan ancak başka dava kapsamında aranan Kemal, Yavuz ve Hakan Uzan da yakalanamadıkları için duruşmada hazır edilemedi.

Duruşmada söz alan Cem Uzan'ın avukatı Şaylan Çığgın, müvekkili hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını istediğini belirterek, buna ilişkin mahkemeye 4 sayfalık bir dilekçe sundu.

Avukat Çığgın, müvekkilinin son 2 yıldır yapılan kan testlerinde alfafeto protein değerlerinin normalin üzerinde çıktığını belirterek, bu durumun vücutta bir tümörün varlığına işaret ettiğini bildirdi.

Uzmanların bu değerin yüksek çıkmasının kötü huylu bir tümörü yani kanseri düşündürdüğünü bildirdiklerini anlatan Çığgın, ancak müvekkiline kesin tanı konulamadığını kaydetti.

Avukat Çığgın, müvekkilinin yurt dışında muayene ve tedavi olabilmesi için hakkındaki yasağın kaldırılmasını istediklerini kaydederek, TMSF'nin, dava dosyasına sunduğu bir dilekçeyle Cem Uzan'ın yurt dışına çıkmasında bir sakınca olmadığını bildirdiğini anlattı.

TALEPLER REDDEDİLDİ

Mahkeme heyeti, verilen aradan sonra sanıklar Cem Uzan, Mehmet Balık, Vasıf Soner Çokbilgin'in avukatlarının yurt dışına çıkış yasaklarının kaydırılması yönündeki taleplerini, sanıklar hakkındaki suçlamanın vasıf ve mahiyeti, esasa ilişkin delillerin henüz toplanmamış olması ve yargılamanın bulunduğu aşamayı göz önüne alarak reddetti.

Mahkeme heyeti, Cem Uzan ile ilgili mahkemeye sunulan tıbbi belgelerden tedavisinin mutlak suretle yurt dışında yapılması gerektiğine dair bir tespit ve değerlendirme bulunmadığını bildirdi.

Davanın sanıklarından Kemal Uzan, Yavuz Uzan, Hakan Uzan ve Yeşim Öztürk'ün başka davalarda haklarındaki yakalama emri uyarınca arandıklarını belirten mahkeme heyeti, bu kişiler hakkındaki suçlamanın vasıf ve mahiyeti, dosyadaki delil durumu, bu sanıkların firar etmiş olmalarını dikkate alarak bu dava kapsamında da haklarında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi.

Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi.

Cem Uzan'da kanser şüphesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Malatya katliamında ’köstebek’ şüphesi

Malatya katliamında ’köstebek’ şüphesi

MALATYA 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada, Zirve Yayınevi çalışanı Hüseyin Yelki’nin, davanın bir numaralı sanığı Emre Günaydın’a içeriden bilgi aktardığı iddiası gündeme geldi. Cumhuriyet Savcısı Ömer Tetik, Günaydın’a, "Katliam tarihini neden 16 Nisan’dan 18 Nisan’a aldınız?" diye sordu. Günaydın, erteleme isteğinin sanık Salih Gürler’den geldiğini öne sürdü....
  2. Sivas'ta 'tavşan ateşi' şüphesi

Sivas'ta 'tavşan ateşi' şüphesi

Sivas'ın Suşehri ilçesinde Tularemi (Tavşan Ateşi) şüphesiyle 7 kişi tedavi altına alındı. Alınan bilgiye göre, Aşağı Sarıca köyünde, hastalık belirtileri taşıyan bazı kişiler CÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisine kaldırıldı. Yüz kısmında kızarıklık ve şişlik belirtileri görülen aynı köyden H.G, T.Y, Ş.A, M.A. ve E.B'nin yanı sıra isimleri öğrenilemeyen 2 kişinin tedavilerinin...
  3. kanser

kanser

merhaba ben rukiye. babam akciğer kanseri ve artık son evrsıne geldık butun tdafılerını gördü ve biz babama belli etmesek bile kendisi hersyin farkında psikoljık olarak babam ve annem çok etkileniyorlar biz blalrım olarak sürekli teselli etmeye calışıyoruz ama bızı terslıyor benı kandırıyorsunuz benım durumum hıç iyi degıl gıt gıde kötü oluyorum diyo bizler bu durumda ne yapacagımızı...
  4. hamilelik şüphesi

hamilelik şüphesi

MERHABA : adet gecikmemin 2.gününde diyim göğsümde agrı uyku hali yorgunluk sık idrara çıkma yanma aşırı iştah ve karnımda şişlik miğde yanması var ama geçen ay kimyasal gebelik geçirdim adet gecikememin 2. günündeyim ve adet belirtim hiç yok gün içerisinde öğle vakti test yaptım tek çizgi çıktı sizce hamile olabilirmiyim kan testi yapmalımıyım ?
  5. Hamilelik şüphesi

Hamilelik şüphesi

Arkadaslar ben ewleneli 2 ay olacak bi haftadir suphem war bana yardimci olun karin sisliqim war binde bir miqde bulantim bas aqrim qoqus ucunda minik minik kabarciklar qunum qelmisti ama tam olmadim HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Sayfayı Paylaş