gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Cem YILMAZ - Cm Ylmz :D

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

cem yılmaz uzay gemisi cem yilmaz selahattin yılmaz selahattin ışın kılıcı uzay gemisi video - Bizim meslek `parası hariç` çok ..ktan. Aynı işi yapanlar beni kuliste ziyaret edip "Ön sırada oturuyorum. Aman bana sataşma" derler. Biri moral vermek için "Sırf senin için geldim" dedi. Hadi lan tek kişilik gösteriye sırf benim için mi geldin?!
    - Ben 18 ay askerlik yaptım. Bedelli yapan popçu arkadaşlar Tarkan, Mustafa Sandal, tabii Çelik de değişti. Çelik önemli bir sanatçıdır. İTÜ`den mezundur ve ses doktorudur. "Sesler mi ağrıyor" hemen "Ah Cici Kız"ı söyler. Ama hâlâ sesi notalara dökülemiyor. Bir tek Milka`yla reklam anlaşması yapabilir.

- Katrilyoner işadamıyla taksi şoförü gösteriyi yan yana izliyor. Müslümanı, Hıristiyanı, zencisi beyazı bir arada. Bunu bir de Mevlana yapardı. O da bilet satmıyor.

- Sanatçının askerden kaçanı makbuldür. Benim de Azerbaycan`da okuyor olmam gerekiyordu. Bazı sanatçılarımız 10 yılda Amerika`da ne öğreniyorlarsa. Demek ki bir zenci hoca var. Taktı çocuğa gidemiyor. "En verimli çağımda askere aldılar" derler. Ulan ne yapıyordun? Evde oturuyordum abi. Ulan ben para basıyordum askere aldılar.

- Görkemli bir gösteri izlemek istiyorsanız Sultans Of The Dance`ı izleyin.Anadolu`yu anlatan yabancı isimli gösteri.
    Malatya`nın anadili İngilizce bilmiyor musunuz?

- Papa Jan Paul Vatikan`da oturuyor, Kâhtalı da kapıda nöbet tutuyormuş. İsa gelmiş Kâhtalıyı geçememiş. "Yahu ben İsa`yım niye içeri almıyorsun?" demiş. Kâhtalı "Kardinalimin emri var.. Allah`ın oğlu olsa içeri almayacaksın dedi" demiş. Bu, yarın fıkra diye cep telefonuma mesaj gönderilir.

- `Her Şey Çok Güzel Olacak`ta da, `Vizontele`de de oynadığım karakterler hep küfür ediyor. Benim hoşuma gidiyor. Ama AKM`nin önünde, bir kadın "Çok başarılısınız ama çok küfür ediyorsunuz" dedi. Abla küfür ederken isim vermedik ki üzerine niye alınıyorsun!..

- Askerde 6 bin kişiye çay ısmarladım, 1.5 milyon lira tuttu. Swiss Otel`deki çay fiyatına!

- En komik, en yetenekli benim. Kendimi eski VCD`lerden izledim. Korsandan izlediyseniz ayıp edersiniz. Korsan komik değil. Ben Titanik`i korsan izledim gemi batmıyor.

- Erdoğan Sevgin bana "Cem`ciğim ne zaman motor diyeceksiniz?" diye sordu. Ben de "Valla abi biz aile filmi çekeceğiz. Onu Sinan Çetin`e soracaksın" diye cevap verdim.

- Reenkarnasyona inanmayın. Çıkar, ben eski hayatımda "Çardım" derler."P........" ya da "Dürümcüydüm" diyen biriyle karşılaştınız mı?

- Bu işi keşfeden benim.İki saat konuşup bir şey anlatmayacaksın.Denesene hadi. Bir tek Demirel yapar.!!!!

2. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Cem YILMAZ - Cm Ylmz :D
    UZAY GEMİSİ

"Kaptan Lazer Güç ünitesinde problem var. Valla"
    -Ulan 4 tane ampul var orda ikisi 40`lık biri 60`lık biri 100`lük. 60`lık yanmış değiştirin.

-Ulan bu geminin bi ayarı yokmu? Bunu yapın gidelim
    "Kaptan gemi yalama oldu abi, tutmuyo"

UZAY ERİĞİ
    Öyle bi jelatinleyip sunarlardı ki en basit şeyi hayranlıkla izlemekle mükellef olurdun. Adam bi erik gösterir;

-Nedir bu?
    -Uzay eriği.
    -Lan bildiğin papaz erik ne.
    -Uzay eriği yersen

IŞIN KILICI
    Böyle bi aleti bizim adamın eline verirsen neticesine katlanıcaksın. Bizim insanımızda Mesleki Hayvan Şakası diye bişey var. Mesleğinle ilgili olarak elinde ne varsa onla şaka yapma rahatsızlığı. Bu eğitimle sosyokültürel durumla alakası yok. İnşaatçıysa, inşaat ustası demir var elinde demirle;
    "Heeeaaaayyy şaka" gibi

Bilim adamıysa elindeki asitle
    -Ssssshahahaha

Yani ne varsa elinde onla şaka yaparsın işte öyle. Verirsen ışın kılıcını böyle gezicek adam gemide baksana
    -Woooaaaaayyyyynnn, wiijjjiiinnnn. Kaptan muuuccckkk

Napıyosun.

UZAY
    Uzayda ya senle benle yüzgöz olmuyodu. Böyle dururlardı onlar. Yani uzayda ya herif.

-Ne bakıyosun eşşek uzay. Ben daha naapim lan artık. Bırak yüz verme bırak. Uzaya gelmiş adamsın ne uğraşıcan bunlarla"

Öyle bi tavırları vardı.

TÜRK MÜRETTEBAT
    Kendini düşünsene beyaz bi taytla gezdiğini. Selahattin yuh artık. Yani çirkin, kötü yani. Düşün güvertede çalışıyosun biri köşeyi dönüp beyaz bi taytla geliyo. rahatsızlık verici bişi.

Çirkin, görüntü çirkin.

Bizimkiler uzay gemisinde olsun diyoruz ya. Ya gemide kim çalışır ki bizim uzay gemisinde? Kim çalışacak, kim çalışacak? Kaptanın Akrabaları. Aynı belediye gibi düşün. Öyle bi bilgi birikim bi kualifikasyon eğitim yok;

-Taytın varmı?
    -Var.
    -Giy gel baba. " diye

Herkes orda. Bizde olsa şimdi orda çalışmaya gitse adamlar. O adama direktif vermekle biyere varamazsın:

-Güç birimleri devrede mi?
    -Devrede devrede sen işine bak, işine bak.

İşgüzarı sevmezler yani. Ve işe karışanlarda olacak tabi. Hiçbişey bilmiyo ya herif işinde kaptan Sulo görevin başında;

-Kaptan tam güç niye vermiyosun? Çok mu yakıyo?
    -Böyle iyi.
    -Valla yol müsait kaptır git, gidelim yani.

Böyle adamlar olucak ya. Işınlanma diye bişi varya ışınlanma. Molecular Transportation. Biliyoruz da konuşuyoruz. Moleküler Transportasyon, şey iletme. Böle bi platform vardır gelip dururlar, direktif verilir.

-Scoty bizi ışınla.
    Vooooiiiyyynnn.
    -Selametle.

Bizde olsa bukadar kolay olamaz iş. Çünkü onun başında duran biri olacak belli. O adama direktif verdin;

-Osman bizi ışınla
    -cık makina soğuk. Heryere ışınla gidilmez. Işınla mı doğdun? İki adım yer yürüyün ya. Işını bol bulduk saçalım yok ya.

Kesin, kesin böyle olacak.

3. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

NÜKLEER ARAŞTIRMA MERKEZİ
    Ben çocuk kafamla bir tabela görürdüm Küçükçekmece istikametine giderken, E5 çevre yolunda. Kocaman tabela şey yazıyo işte;
    -Küçükçekmece Nükleer Araştırma Merkezi. Allah Allah.

Öyle bir tabela ki yani görünce diyosun ki;
    -Ulan memleketimde ne bilimsel çalışmalar yapılıyo.

Çünkü çoocuk kafası tabi, kafa basmıyo yani nükleer araştırma iyi bişiy midir, kötü müdür, riskli midir, çevre için zararlı mı bilmiyosun. Bilim kurgu bi isim olduğu için gururlanıyosun;
    -Vay bea Nükleer Araştırma Merkezi falan

E geçen sene çıktı foyası, ne olduğu. Bi tane nükleer atık geldi, böle paspaslarla falan itiyolardı yaa.
    -Kaçın kaçın uranyum var kaç kaç falan.

Böyle adam var bu memlekette. Radyasyondan koşarak kaçan adam vardı yaa. Yani koşuyodu be abi böle;
    -Kaç kaaççç

Yani herif elektrondan hızlı koşuyo düşün. Olurmu böle olur mu.

4. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Cem Yılmaz`ın 2004 kehanetleri

2004`TE TÜRKİYE

Meclis`te parlamenterlere lap-top dağıtılması demokrasimizi nasıl etkileyecek?
    Bunun kullanma amacı ne olacak bilemiyorum. Ama `..te minder` diye kullanılma tehlikesi var. O deri koltuklarda bir maraz olduğunu duymuştum.

2004`te siyasette Ecevit, Erbakan, Demirel, Çiller, Yılmaz olmayacak. Mizahçılar açısından zor bir yıl olmayacak mı?
    Karikatür dünyasında uzun zamandır bunun sıkıntısı yaşanıyor. Biz de "Lider yok ki, taklidini yapasın" diye espri yapıyoruz.

Üzerine espri yapılamayan lider korkutur beni… Hiç Bahçeli esprisi duymadım mesela… Yıldırım Akbulut`u çok arayacak gibiyiz.
    Ben onun zamanında başlamıştım mizaha biliyor musun….

İstanbul`da belediye başkanı olarak kim görünüyor?
    Otobüslerin rengini kırmızıya dönüştürecek kim varsa, ben onun kazanmasını isterim. Aslında çok başarılı, yumuşak bir geçiş yaptılar: `Doğa dostu otobüs` `ekolojik, hijyenik otobüs` filan diye diye bütün otobüsler yemyeşil oldu. Bence otobüsler değil de etraf yeşil olsa daha iyi olur.

Köşk`te milli bayram resepsiyonlarında bir kriz beklenir mi? Senin Cumhurbaşkanı ile tanışma şansın oldu mu?
    Olmadı. Bir çok kimsenin de olmadığını tahmin ediyorum. Cumhuriyet bayramı resepsiyonuna bazı sanatçıları davet ettiler. Doğrusu ben de gitmeyi isterdim. Ama öyle bir davet olmadı. Bu davetin nasıl geldiğini de merak ediyorum.

AB üyeliği? Ne zaman girebilecek Türkiye?
    "Bu şartlarda mümkün değil abi" ile "Girdik sayılır" arasında gidip geliyoruz. Valla benim için saat kaçta gireceği önemli… Çünkü ben öğlene kadar uyuyorum. "Gündüz gireriz de ben uykuda olurum, atlarım, Euro`ya geçilir parasız kalırım" diye korkuyorum.

Kıbrıs? Sence Türkiye, Kıbrıs`ta bir kumar mı oynuyor?
    Onu Mehmet Ali Erbil`e sormak lazım.

Deprem? Vizontele`de müteahhit `Artist Fikri` vardı. Onların inşaatları başımıza göçecek mi?
    Veli Göçer vardı ya… Bir insan bu kadar mı soy ismiyle müsemma olur. Ben bir de o anlamda eski RTÜK Başkanı Nuri Kayış`ın soyadını çok anlamlı bulurum. İsmi söylendiği anda, kanalın kapanması icap ediyor.

Liradan üç sıfır atılması hayatımızı nasıl etkileyecek?
    Bence sadece memur maaşlarından üç sıfır atacaklar, fiyatlar aynı kalacak. Yani gelirleri azaltacak, giderlere dokunmayacaklar. Maliye geçenlerde şöyle bir açıklama yaptı: "Bakın, 1,5 milyar maaş alan birinin maaşı 1,5 milyon TL olacak. Ona göre harcayın" diyordu. Adamlar ipucunu veriyor işte…

5. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    2004`TE DÜNYA

Uzaydan başlayalım: Mars`ta hayat olduğu kanıtlanacak mı?
    Bence 2004`te Mars`ta su bulunacak. Ama akabinde bunun kuyu suyu olduğu, içilemeyeceği anlaşılacak.

Uzaylılar gelecek mi?
    Ben bu soruyu bir röportaj için gittiğimizde Demirel`e sordum. Baktım ki her şeyi biliyor, cevap vermediği soru yok, dedim ki, "Efendim, Marslılar var mı?" Ben sandım ki, bu soru üzerine yüzündeki maskeyi çıkaracak –mesela Ecevit çıkacak altından filan- ya da "Bu ne biçim soru" diyecek, şöyle bir baktı ve güldü yalnızca… Hiçbir şey demedi.

Michael Jackson`ın çocukları taciz skandalı nereye varacak?
    "Kaset çıkaracakmış, promosyon için yaptı" diyorlar. Geçen gün Eğitim Gönüllüleri Vakfı`nın gecesine çağrıldık. "Siz çocukların sevgilisisiniz" dediler. "Yanlış" dedim, "O, Michael Jackson…" Bundan sonra hiçbir sanatçı için "Çocukların sevgilisi" denemeyecek.

Tıp insan ömrünü uzatabilecek mi?
    Evet, insan ömrü 400 yıl olacak, ama emeklilik yaşı da 360`a çıkarılacak. Dolayısıyla bir şey değişmemiş olacak.

Ozon tabakası delinecek mi?
    O da artık delinsin be birader… Sahi Ozan Orhon dile biri vardı, ne oldu ona…?

Bilgisayar teknolojisi dünyayı nereye götürüyor?
    Bence yavaş yavaş teknolojiden sıkılıp geriye gitme dönemi başlayacak. Sonunda bu lap-top`ların, internet`in filan o kadar elzem şeyler olmadığı anlaşılacak. 2025`te yeniden homo erektus`a dönüşmüş olacağız. (hem "homo", hem "erektus" nasıl oluyor hiç anlamam ya…)

Pop Star yarışması nasıl bitecek?
    Bence bundan böyle her meslekle ilgili yarışma düzenlenecek. En komik komedyen yarışması… En iyi avukat yarışması… En iyi beyin cerrahını seçmek için doktorların yarıştığını düşünsene…

Şimdi televizyonda yaşayan insanlar oluştu. BBG evinde yaşıyor, yarışarak evleniyorlar.
    Eskiden `sevişerek evlenmek` diye bir tabir vardı. Televizyonda artık böyle şeyler görmek istiyoruz.

Dizinden kurşunlanan kadınlar serisi sürer mi?
    Yakalananların "Aklıma esti vurdum" dediğine bakılırsa bu, hepimizin başına gelebilecek bir şey gibi görünüyor. Bu da çok can sıkıcı tabii…

Televole salgını sürecek mi?
    Bu ara biraz duruldu gibi… Bence bunda MİT müsteşarının "Komünizm gelir" uyarısı etkili oldu. MİT el koyunca dağıldılar. Herhalde insanlar "Komünizm geleceğine, magazinden vazgeçelim" dediler.

Halkımızın Pınar Altuğ`dan, oynadığı roldeki gibi yaşamasını istemesi diğer sanatçıları nasıl etkiler?
    Allahtan ben hep kötü adam rollerinde oynuyorum. Gelip "Abi sen kötü adam taklidi yapıyorsun, ama bayağı düzgün adamsın. Ne sahtekârlık bu" diye kızamazlar ya…

Hatıra yazıp itirafçı olmak eğilimi baş gösterdi bir de…
    Müjdat Gezen`e çok acımasız davrandıklarını öğrendik sonradan işin aslı ortaya çıkınca; ama doğrusu benim de ilk reaksiyonum şu oldu: Bir gün evde otururken "Yahu ben kimlerle yatmıştım hanım… Ver şurdan bakiyim not defterimi" demiş sanki… Bu herhalde bir sanatçı için yapılacak son şey olmalı… Ama biz işleri büyütmeyi severiz. Ben de olayların üzerine biraz `abartma tozu` serperim ki mizah çıksın.

Ama o ton reklamlarla, cinsel eğitim dersleriyle, internetle biraz genişlemedi mi?
    Evet, ar damarına anjiyo yapıldı. Hani starlarda "Estetikse soyunurum" diye bir laf vardır ya... Ben de öyle diyeceğim: Estetikse açılın…

Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanacak şanslıya 2004`te 10 trilyonla ne yapmasını tavsiye edersin?
    Bakın hemen bir menü yazayım da ben hemen harcayıvereyim size o parayı… Hayaller suya düşsün:
    Ulus Maya`da bir daire : İki milyon dolar…
    Bir Ferrari : 340 bin dolar… Ferrari`nin taşıt pulu: 9,5 milyar…
    Ev içi mobilya, elektronik eşya, beyaz eşya vs.: 750 milyar da oraya gitti.
    Biletin çeyrekse, para bitti bile… Devam edelim:
    Bir tekne: Bir milyon dolar.
    Yani bu hesapla evi, arabayı, tekneyi alıyorsun, Üçüncü taşıt pulunu aldığın zaman para bitmiş oluyor. Hâlâ para arttıysa o da boşadığın eşin nafakasına gider.

2004`te Cem Yılmaz`ın heykeli dikilecek mi?
    Geçen gün Engin Ardıç, "Oğlum Cem, yanlış yoldasın" diye yazmış. "Bu memlekette heykelinin dikileceğini sanıyorsan, yanılıyorsun" diyor. Ben heykelimin dikileceğini sanacak kadar geri zekalı değilim, bir… İkincisi, Allah insanın heykelini diktirmesin, çünkü ne zaman heykelin dikilirse, o zaman kuşlar üstüne …ar. Bu kaçınılmaz bir denklem yani… O nedenle heykelle işimiz olmaz.

Türkü kaseti filan çıkaracak mısın?
    Böyle haberler çıkınca tüylerim ürperiyor: "Kaset çıkaracak." Bir an düşünüyorum, "Yahu zevk benim değil mi, elime bağlama alır türkü söylerim, kaset yapar çıkarırım." Bunu sırf serserilikten yapabilirsin. Ama o kadar kolay olmuyor işte… "Türkülerimiz elden gidiyor"dan tut, "Senin üstüne vazife miydi"ye kadar gidebiliyor. Öyle radikal değişiklikler pek sevilmez bizim memlekette… İşin tuhafı, o radikal çıkış yaparak şöhret oluyorsun, sonra ciddi değişiklik istemiyorlar.

Saçını kazıttın diye herkes kazıttı, karizma yapmaya çalıştılar. Şimdi sen tekrar uzatıyorsun, millet sonuç alamadan damdazlak ortada kaldı.
    Bizim Cem Yılmaz`lığımız kellere yaradı. Beni kel zannettiler. Daha toplumumuz dazlakla keli ayıramayacak durumda Can Bey…

Yılmaz Erdoğan`la ikili şov planlıyormuşsunuz?
    Evet, dünya tarihini şöyle bir baştan değerlendirelim istiyoruz. Keşifler ve buluşlar. Bunlar gerçekten nasıl yapıldı, filan… Aslında çok klişe bir şeydir. Ama böyle iki kişinin başrolü paylaştığı çok sağlam skeçlerden oluşan kalabalık kadrolu bir şey planlıyoruz. Atıyorum, Tao nasıl bir adamdı, karısıyla cinsel hayatı nasıldı? Hem mimar, hem mühendis, hem ressam, hem bilgin olan Leonardo da Vinci bu kadar mesleği nasıl yapabiliyordu? Böyle şeylerden yola çıkarak bir dünya tarihi yapacaktık. Filmler karıştı araya… Erteledik. Ama Yılmaz`ın filmi de vizyona girdikten sonra yaz sonu başlayabiliriz.

Çok teşekkürler…
    Bir dakika bir telefon geldi… (Telefonu açıyor) Ne, Mars`ta su mu varmış… Kuyu suyudur o abi… (Kahkahalar…)

Burçlara göre de bir gelecek yıl kehaneti yaptı Cem Yılmaz... Hepsine tek tek tavsiyelerde bulundu.
    Mesela Kova`lara "Akarken doldurun" dedi.
    Yengeçlere "Kabuğunuzu kırın..."

Futbol federasyonuna tavsiyesi ise şuydu: "Ligi iki takıma indirsinler. Aralarında oynatsınlar

Cem YILMAZ - Cm Ylmz :D konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cem yılmaz

cem yılmaz

23 Nisan 1973'te İstanbul'da doğdu.Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladı. İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 Aralık tan itibaren de Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yılı sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup,...
  2. Cem yılmaz

Cem yılmaz

1- Kadin Sunnetci: Ben gecen sene bir haber okudum gazetede,kadin sunnetci diye magazin haber vardi.Az bulunur bisiy diye haber yapmislar.Ben 78 senesinde sunnet oldum,kadindi sunnetci,kari koca sunnetciydiler,beyfendi abimi kesti kadin da beni kesti.Cok onemli bisiy degil ama,beyler ozenmesin,uyusturuyolar seni.Simdi kesecek olsa kadini uyusturmak lazim.Zaten o da kesemez,ben buna kiyamam der...
  3. Cem yılmazın yeni İstiklal marşı (koop koop :D)

Cem yılmazın yeni İstiklal marşı (koop koop :D)

İSTİKBAL MARŞI Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak! Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak!. O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak, Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak! Çalma, kurban olayım hepsini ey hırslı çakal! Gariban halkıma da bir pul bırakacak kadar al! Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal, Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemehal!...
  4. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz

cem yılmaz cem yilmaz
  5. ağzı olan konuşuyor Cem YLMZ

ağzı olan konuşuyor Cem YLMZ

başarılı showman Cem Yılmaz başarıdan başarıya imza atıyor fakat kendi adına konuşan menuniyetsiz kişilerede ateş püskürüyor............ CEM YILMAZ KİMLERE DOKUNDURDU? CEM YILMAZ, NE SÖYLESE TATMİN OLMAYAN BİR GRUP BULUNDUĞUNU SÖYLEDİ. Kanal D'de ekrana gelen Cinemania programının konuğu olan Cem Yılmaz, ne yapsa, ne söylese tatmin olmayan bir grubun varlığından bahsetti. 'Ne desem tatmin...

Sayfayı Paylaş