gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cenazede Neden Siyah Giyilir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cenazede neden siyah giyilir, sebebi, kimler giyer, cenaze, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Genellikle batı kültüründe görülen cenazede siyah giyme adeti,eskilerin hayalet korkularından kalma bir gelenekmiş.Binlerce yıl önce insanlar, gömülecek kişinin hayaletinin cenazedekilerden birinin bedenine girmek isteyeceğine inanıyormuş.Hayaletten saklanmak için de vücutlarını siyaha boyuyorlarmış.Zaman içinde bu adet siyah giysi giymeye dönüşmiş.
    Halen Dünya'nın bir çok ülkesinde cenazelere siyah veya benzeri koyu renk giysilerle gidiliyor..

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Siyah, matemin rengi, yas rengi diye düşünmüştüm ben ama düşüncelerimle hiç bir alakası yokmuş :) Enteresan ciddi anlamda enteresan geldi bana :)
    Bilgilendirme için tşkler Titan...

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Valla ben de aynı şekilde düşünüyordum adminim,ama nelerden neler çıkıyor,amma çok yanlış bildiğimiz şeyler var...:S

Cenazede Neden Siyah Giyilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Döneminde Neler Giyilir

Hamilelik Döneminde Neler Giyilir

hamile kıyafeti ne zaman giyilir hamile kıyafetleri ne zaman giyilir hamilelik hamilelik kıyafetleri Hamile döneminde hamilelerin yediklerine, içtiklerine dikkat ettikleri gibi giyimlerinide dikkat etmeleri gerekir.İşte çok güzel giyimler.
  2. Peplum nedir? Nasıl Giyilir ?

Peplum nedir? Nasıl Giyilir ?

peplum nedir peplum nasıl giyilir 2012 peplum modası Louis Vuitton, Marc Jacobs, Balmain ve Jeremy Scott hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar eski kıyafet modası geri dönüyor melekler. Eskiden ninelerimizin annanelerimizin giydiği kunduralar, ayakkabılar kazaklar ceketler hepsi yeniden moda olarak günümüze geri dönüyor melekler. buna daha önce Batik 60 yıllar koleksiyonu ile örnek...
  3. yılbaşı gecesi ne giyilir 2012

yılbaşı gecesi ne giyilir 2012

2012 yılbaşı gecesinde siz olsanız neler giyersiniz kızlar, İstanbuldayım güzel bir abiye mi giyeyim yoksa rahat şeyler mi neler giyilir ? Siz ne giyeceksiniz teşekkürler
  4. İlkbaharda Ne Giyilir

İlkbaharda Ne Giyilir

İlkbaharda Ne Giyilir arkadaşlar ne giyeceğimizi bilmiyoruz ya ne önerirsiniz.
  5. Pilates Yaparken Ne Giyilir?

Pilates Yaparken Ne Giyilir?

Günümüzün oldukça popüler sporlarından biri olan pilates özellikle bayanlar arasın da oldukça yaygın bir spordur. Ebru Şallı ile gündeme gelerek kısa sürede bayanların gözdesi haline gelen pilates de ne giymeli? Öncelikle spor yaparken kendinizi rahat hissettiğiniz şeyleri giymeniz de fayda olacaktır. Pilatesin bu kadar çok tutulmasından sonra spor ve giyim markalarının birçoğun da yer alan...

Sayfayı Paylaş