gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Cenazelerde itina ile ağlanır

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

cenazelerde ağlanır cenaze ağlama derneği cenaze ağlama ekibi cenazede derneği CENAZELERDE İTİNA İLE AĞLANIR trajıkomık bır gercek DERNEĞİN HİKAYESİ...
    "Böyle de dernek olur mu?" dedirten bu ilginç derneğin hikayesini Oflu Ali'den dinliyoruz: "1985 yılında Selimiye'de bir cenazede ağlayan insanlar gördüm. İçlerinden biri çok feryat ediyordu. 'Kardeş' dedim ona, 'Kendini bu kadar heder etme, ALLAH'ın takdiri buymuş' Adam bana döndü, 'Ben cenaze ağlayıcısıyım. İşimi yapıyorum. Fazla meşgul etme, şimdi ölü sahipleri beni gözetliyordur' dedi. O günden sonra bu derneği kurmaya karar verdim. Derneğimizi ölülere ağlamak için kurduk. Aslında insanlara ölmeden ağlamak lazım ama biz ölülerimize ağlıyoruz. Hem de hüngür hüngür ağlıyoruz." TABUTA SARILIP AĞLIYORLAR Diyelim ki cenazeniz var. Ölünün arkasından konuşulmaz ama merhum da pek sevilen biri değil. Ya da pek akrabası yok. Kısacası arkasından ağlayacak insanı yok. Hemen "Cenaze Ağlama Derneği"ni arıyorsunuz. Ücretin bir kısmını peşin ödüyorsunuz. 70 kişilik grup cenazenize geliyor ve hıçkırıklarla, tabuta sarılarak, feryatlarla 2 saat ağlıyor. Hatta, isteğe bağlı olarak dövünerek de ağlıyorlar.'Müşterilerimiz ömründe kimseye zırnık koklatmamış, sevilmeyen insanlar. Öldüğü zaman hanımı makyajı bozulmasın diye ağlayamıyor, miras da kalmış, bizi tutuyor' diyor Ali Öztürk. Cenazede ağlayanlar kişi başı 300 YTL para alıyor. Ekibi hayatın güldürmediklerinden oluşuyor. Ayda derneğe 100 - 150 bin YTL para giriyor.'… ALINTIDIR...tövbe tövbe yaa..

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cenazelerde itina ile ağlanır
    ayy insanın inanası gelmiyo.artık manevi duygularımızda maddiyata yönelmiş..çok büyük insanlık ayıbı ya kınıyorum hakikaten...

canım ellerine sağlık paylaştığın için teşekkürler bitanem

3. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cenazelerde itina ile ağlanır

Katılıyorum annem sana..Paylaşım için teşekkürler ablam

Cenazelerde itina ile ağlanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kötü anılarınız itinayla silinir

Kötü anılarınız itinayla silinir

Jim Carrey'nin oynadığı "Sil Baştan" filmi gerçek oldu. Hafızayı temizleyen ilaç çıktı. Jim Carrey ve Kate Winslet'ın başrolde oynadığı iki sevgilinin birbirlerini unutabilmek için tüm anılarını tıbbi bir müdaheleyle sildirdiği "Sil Baştan" filmi gerçek oldu. ABD8217;li bilim insanları travmatik olay yaşayan ya da kötü hatıralarından kurtulamayan kişiler için hafızayı...
  2. liderin Cenazesinden...

liderin Cenazesinden...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. cenazeyi götürüyorlardı...

cenazeyi götürüyorlardı...

benimde acayip bir fikrim geldi meleklerim canlarım benim.. bir siir paylaşıyoruz ve o şiiri yorumluyoruz anafikirini buluyoruz yani ilk ben başlıyorum işte şiirim; cenazeyi götürüyorlardı uzaklara ellerin üzerinde melekleri görebiliyordum ve inerlerken yeryüzüne ben neredeydim peki ne zamandır ordaydım en kırmızı rüzgarlarında dağların serin ve anlamsız idi ve ben gizledim...
  4. Selma Taran'ın Cenazesinden....

Selma Taran'ın Cenazesinden....

selma taran öldü selma taran öldü mü selma taran vasiyeti selma taran defnedildi 2011 resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Geçtiğimiz gün tedavi gördüğü kanser hastalığı sebebiyle hayata gözlerini yuman Selma Taran bugün toprağa verildi melekler. Son vasiyetiyle Ali Taran'a affetmediği mesajını veren Selma Taran, bugün sevenlerinin uğurlamasıyla Ulus'ta toprağa verildi. Selma Taran...
  5. Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi!

Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi!

Bu sayfa; Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Şahin Gök geçtiğimiz gün kansere yenik düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Merhum yönetmenin cenzesinde pek çok ünlü isim bir araya geldi. Ancak akil insanlar grubuyla ilgili açıklamalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Tarık Akan ve akil insanlar...

Sayfayı Paylaş