gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

çene estetiği hakkında genel bilgi

Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çenenin Altında ve Üstünde olan şekil bozuklukları: Bu tür bozukluklar çeneleri ayrı ayrı ilgilendiren küçüklük, büyüklük, geri ve ileri olma gibi şekil bozuklukları olabileceği gibi, her iki çenenin deformiteleri de birlikte görülebilir.
    Mesela üst çene küçük, alt çene büyük olabilir. Deformitenin cinsi ve boyutları konusunda yüz görünümü ile karar vermek yanıltıcı olabilir. Sefalometrik analiz adı verilen ve yüz oranlarını belirleyen bir inceleme yapıldıktan sonra hangi kemiğe yönelik ne tür bir işlem yapılacağına karar verilir ve cerrahi planlama yapılır.

Bu ve buna benzer ameliyatlarda her hastada farklı bir planlama ve uygulama gerektirir.
    Bir çok durumda ameliyat sonrasında alt ve üst çenelerin 4-5 hafta kadar birbirine tespit edilmesi ve hastanın ağzının bu sürede açılmaması gerekir. Beslenme ancak sıvı gıdalarla mümkün olur.

Bu ameliyatlar yalnız genel anestezi altında yapılabilir ve mutlaka 18 yaşından sonra gerçekleştirilmelidir. Birçok olguda ameliyat sonrası çenelerin alacağı pozisyona dişler uyum sağlayamayacağı için ön hazırlık olarak ortodontik tedavi ile dişlerin kapanma şekli ameliyattan sonra çenelerin alacağı yeni biçime göre değiştirilir.

çene estetiği hakkında genel bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kulak estetiği hakkında genel bilgi

kulak estetiği hakkında genel bilgi

1- Eve dönüş sonrası istirahatinize, başınız en az iki yastık yüksekliğinde ve düz olarak yatarak devam etmelisiniz(oratalama bir hafta). 2- Kulaklarınız bandajlı olduğu dönemlerde, kulaklarınıza su değmemeli ve bandajınız ıslanmamalıdır. Alkolsüz ıslak mendille yüz temizliğinizi yaparak, nemlendiricinizi dudaklarınız dahil tüm yüze günde ortalama üç kez kullanınız.Vucudunuzu ılık su ile...
  2. burun ucu estetiği hakkında genel bilgiler

burun ucu estetiği hakkında genel bilgiler

Bu ameliyatla septuma yani burnu ikiye ayıran ortadaki kıkırdak yapıya dokunmadan, burun sırtını ve yanlarını oluşturan kemik yapıya dokunmadan sadece burun ucunda ki kıkırdaklara yapılan düzeltme işlemidir....
  3. Jianzi Hakkında Genel Bilgiler

Jianzi Hakkında Genel Bilgiler

badminton nasıl oynanır badminton resimleri jianzi Kızlar adını ilk defa duyduğum çok ilginç spor dallarından biri daha Jianzi Çinde oldukça çok oynanıyormuş...Topu ise oldukça ilginç... Şimdi jianzi hakkında bilgilere geçiyorum :tik: Jianzi (ya da Mekik) (Çince:毽子); kapalı veya açık alanlarda, tek tek, çift ya da takım hâlindeki erkek ya da kadınlarca oynanır. Oyuncular vücutlarının...
  4. Çeyiz parası alma şartları hakkında genel bilgiler nelerdir ?

Çeyiz parası alma şartları hakkında genel bilgiler nelerdir ?

2012 Çeyiz parası hesaplaması Neye göre yapılmaktadır ? Çeyiz parasının şartı evlenme tarihinizde yetim maaşı alıyor olmanızdır. Yani yetim aylığınız kesilmemiş olmalıdır. Hakedipde yetim maaşı almayanlarda başvurabilir. Sadece kız çocukları yararlanır. Ne kadar çeyiz yardımı alacaksınız. Aldığınız yetim maaşının 24 katı . Çeyiz parası sorgulama yada bir link üzerinden kesinlikle...

Sayfayı Paylaş