gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cengiz Özkan - Bir Ay Doğar

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden neydem neydem geceden Şavkı vurur pencereden bacadan Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben
    Uykusuz mu kaldın dünkü geceden neydem neydem geceden

Uyan uyan yâr sinene sar beni
    Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben
    Uyan uyan yâr sinene sar beni
    Dağlar harâmı açma yaramı perişânım ben

Yüce dağ başından aşırdın beni neydem neydem yâr beni
    Tükenmez dertlere düşürdün beni
    Madem soysuz göynün bende yoğudu neydem neydem yoğudu

Niye doğru yoldan şaşırdın beni
    Dağlar kışımış yolcum üşümüş perişânım ben
    Niye doğru yoldan şaşırdın beni

Aşağıdan gelir eli boş değil neydem neydem boş değil
    Söylerim söylerim göynüm hoş değil
    Bir güzeli bir çirkine vermişler neydem neydem vermişler

Baş yastığı gendisine eş değil
    Baş yastığı gendisine eş değil

Cengiz Özkan - Bir Ay Doğar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cengiz Özkan - Tanrı'dan Diledim

Cengiz Özkan - Tanrı'dan Diledim

Tanrı'dan diledim bu kadar dilek aman aman Bu kadar dilek O yarin yüzünü bir daha görek aman aman bir daha görek Bana kısmet değil dizin de yatmak aman aman dizinde yatmak Dizinde yatıpta yüzüne bakmak aman aman yüzüne bakmak Dizinde yatıpta yüzüne bakmak aman aman yüzüne bakmak Gel aman aman yanıma kıyma bu yazık canıma Bir kara kaşın bir kara gözün değer dünya malına Bir kara kaşın bir...
  2. Cengiz Özkan - Mapushane Çeşmesi

Cengiz Özkan - Mapushane Çeşmesi

cengiz özkan mapushane çeşmesi Mapushane Cesmesi yandan akiyor yandan. Mapushane Cesmesi yandan akiyor yandan. Mapusluk birsey degil, yaniklik var bir yandan. Mapusluk birsey degil, yaniklik var bir yandan. Ey Gardiyan Gardiyan, Tabancami ver bana. Ey Gardiyan Gardiyan, Tabancami ver bana. Bir Güzelin ugruna, ceza verdiler bana. Bir Güzelin ugruna, ceza verdiler bana.
  3. Cengiz Özkan - Kırmızı Buğday

Cengiz Özkan - Kırmızı Buğday

kırmızı buğday akor açıver açıver cepkenini atıver atıver cepkenini Kırmızı Buğday ayrılmıyor sezinden Mevlam Mevlam versin güzellerin gencinden Kim ayrılmış ben ayrılam eşimden Yörü yörü dilber Salma saçın sürüsün. Açıver açıver cepkenini Elmas gerdan görünsün Dam üstüne kura koymuş ilyeni Ben istemem istemem setre pantol giyeni Ben isterim mavi şalvar giyeni Yörü yörü dilber Salma...
  4. Cengiz Özkan - Ah İstanbul

Cengiz Özkan - Ah İstanbul

Benim adım dertli dolap Suyum akar yalap yalap Böyle emreylemiş çalap Derdim vardır inilerim Ben bu dağın ağacıyım Ne tatlıyım ne acıyım Ben mevlâya duacıyım Derdim vardır inilerim Dağda kestiler hezenim Bozuldu türlü düzenim Ben usanmaz bir ozanım Derdim vardır inilerim Yûnûs bunda gelen gülmez Kişi muradına ermez Bu...
  5. Ajda Pekkan - Ay Doğarken

Ajda Pekkan - Ay Doğarken

Ay doğarken yavaş yavaş Uyanır içimdeki bütün eksi duygular Isınırım içerken, ay doğar Ay doğarken yavaş yavaş Bulanır bütün sular Ağarır karanlıklar Yüzünü hatırlarım, ay doğar Bir ses gelir yavaş yavaş Konuşur sanki dağlar Ellerim ellerini Kollarım seni arar, ay duyar Herkes gider yavaş yavaş İ�ekilir uzaklara garip yalnızlığına Ben içer ben ağlarım, ay ağlar Kurur...

Sayfayı Paylaş