cennet annelerin ayağı altında

meleklerin sultanı

Yeni Üye
Üye
cennet annelerin ayağı altında
bebeğin dünyaya gelmeden önce allahla konuşması cennet annelerin ayaklari altindadir bebeğin dünyaya gelmeden önce allahla konuşması video cennet annelerin ayakları altındadır konuşan bebek
Cennet Annelerin ayağı altındadır.
Allah-u Teala Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: "Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama onlara güzel söz söyle; onlara rahmet ve şefkat dolu tevazu kanadını ger. Onlara alçak gönüllü ve şefkatli davran ve onlar hakkında dua edip şöyle de: Ey Rabbim, bunlar küçükken beni nasıl yetiştirip büyüttülerse, sen de onlara merhamet et, acı." (İsra Suresi, ayet 23-24)

Doğacak bebek dünyaya gelmeden bir gün önce Rabbi ile görüşür.

Allahım dünyaya gideceğim ve orada ne yapacağımı bilmiyorum.
ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?"

"Tüm meleklerin arasında senin için bir tanesini seçtim, O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana hergün ninniler söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın."
"Peki, insanlar bana birşey söylediklerinde, dillerini bilmeden, söylediklerini nasıl anlayacağım?"

"Meleğin sana dünyada duyabileceğin en tatlı ve en güzel sözcükleri söyleyecek.
Sana konuşmayı, dikkatle ve sevgi ile öğretecek."
"Peki, ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?"
"Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek."
"Dünyada kötüler olduğunu da duydum.
Beni onlardan kim koruyacak?"

"Meleğin seni kendi hayatı pahasına da olsa koruyacak."
"Fakat, ben seni bir daha göremeyeceğim için çok üzgünüm."
"Meleğin sana sürekli benden söz edecek ve ulaşmanın yolunu öğretecek."

O sırada cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete kadar ulaşır.
Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar;
"Şimdi gitmek üzere isem, benim Meleğimin adı ne?"
"Meleğinin adının önemi yok . Sen onu, ANNE diye çağıracaksın."

Tüm annelerin "Anneler Günü" BİR GÜN DEĞİL HERGÜN kutlu olsun…
blogçu

Ce: cennet annelerin ayağı altında

evet canım çok haklısın öff bile demememiz lazım anamıza biz ne yaparsak annemize evlatlarımızda bize yapar
güzel paylaşımdı emeğine sağlık

Benim Adim sibel benim kizim 23.03.2011 de dogdu Ve 23.12.2011 vefat etti nekadar acida olsa melegimi allah benden daha cok seviyormus ...allaha hamd olsun benim kizim esmina 'm en güzellere laikti ve engüzeligne laik oldu o bir melek gühnahsiz benim kizim allaha sükürller olsunki dünyadaki kötülükleri görmedi melegim Seni seviyorum canim melegim sen herzaman benim ilkin olacaksin

Geri