gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Cennet Köskleri

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Cennet Köskleri Dünyadaki güzellikler dünya sartlarinda ne kadar mükemmel olurlarsa olsunlar, yine de kaçinilmaz olarak pek çok kusurlari bulunur Dolayisiyla dünyadaki en güzel kösk bile cennet kösklerinin yaninda son derece gösterissiz kalir Herseyden evvel zamanin, dünyada sahip olunan pek çok güzellik üzerinde bozucu ve yipratici etkisi vardir Örnegin herhangi bir kösk hiç kullanilmasa bile, kendi haline birakildiginda zaman içinde yipranir Içindeki esyalar eskir, nem ve rutubetin etkisiyle küflenir, çürümeye yüz tutar Dösemelerdeki dayaniklilik zamanla azalmaya, kumaslarin renkleri solmaya baslar Ayrica esyalarin üzerlerini yogun bir toz tabakasi kaplar ve etrafi örümcek aglari sarar Böylece bu gösterisli mekan zaman içinde yasanamayacak hale gelir Cennet mekanlari ise tüm bu eksikliklerden, zamanin yipratici etkilerinden uzaktirlar Kuran'da cennet kösklerinden bahsedilirken bu kösklerin altlarindan irmaklar aktigi, yüksek ve güvenli yerler olduklari bildirilir:

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cennet Köskleri
    emeğine sağlık

3. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cennet Köskleri

emeğine sağlık canım

Cennet Köskleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çinili KÖsk

Çinili KÖsk

ÇINILI KÖSK Dairelerden, büyük sofalardan, kubbealtlarindan ve kösklerden olusan Topkapi Sarayi'nin ilk yapilarindan biri, Fatih Sultan Mehmet'in 1472'de yaptirdigi Cinili Kösk'tür. Çinili Kösk, Selçuk Çini sanatini Osmanlilarda devamini gösterir. Ayni zamanda mimaride Türk sanatini bir atilimidir. Iki asir sonra yapilacak saheserlerin müjdecisidir. Mimar Atik Sinan tarafindan yapilan...
  2. Cennet

Cennet

cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı-pazara; Cennete girdiğini görmek sevincç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya, Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini,, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail...
  3. kösk

kösk

: Köşk Mala, nimete, memuriyete, kamam ve mevkiye, maksada kavuşmaya ve sevince; Köşk, fasık için kibir ve yalana, maddi sıkıntıya ve itibardan düşmeye, Bazen köşk hidayete ve İslam dinine, şeref ve itibara, takva sahibi, namuslu insana yahut ikiyüzlü kadına, UUzaktan görülen köşk mülke, Köşke girmek devlet ve saltanata, durumunun daha iyi olmasına yahut evlenmeye, Salih kimsenin köşk...
  4. Cennet aşklarına...

Cennet aşklarına...

sen her şeyimdeki sevgili ! sen benimsin... sen... ... şu an bedenimi senleştirdiğimsin her zaman ki gibi... sen benim her şeyimsin... ....sevdiğimsin en çok yine sevdiğimsin... ey sevgilim ! her şeyim... ...ben seninle yetim kalmış kalbimde ki isyanı sevdim... sanma yaşadım seni ...sevdim kendimden kaçarcasına... gün olur geceye sığındığımsın bilirsin... Ay’ın...
  5. Cennet kuşu

Cennet kuşu

cennet kuşu cennetteki kuş isimleri cennet kuşları melek kuşu kuşlarının isimleri Cennet kuşunu ilkkez duyuyorum.Hakkın da biraz bilgi topladım ve sizlerle paylaşmak istedim.İşte cennet kuşu... Temel Özellikleri Erkek kuşun muhteşem üreme tüyleri cennetkuşunun karakteristik özelliklerindendir. örnekleri avikültürde sergilenmiştir fakat özel yuvalama alışkanlıkları sebebi ile kayıtlarda...

Sayfayı Paylaş