gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Cennete girecek hayvanlar

Konu, 'Kuran'ın Mucizeleri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

cennete en son girecek kişi cennetin mucizeleri cennete girecek 10 hayvan hayvanlar
    Bir yerde okudum ve dikkatimi çekti sizlerle de paylaşmak istedim.Kur-an'ı kerimde yazılanlara göre sadece bazı hayvanların cennete gireceği belirtilmiş.Gerçektende çok ilginç.İşte o hayvanlar:)

Cennete girecek olan hayvanlar şunlardır:

1- Salih aleyhisselamın devesi,

2- İbrahim aleyhisselamın danası,

3 - İsmail aleyhisselamın koçu,

4- Musa aleyhisselamın sığırı,

5 - Yunus aleyhisselamın Yunus ismi verilen balığı,

6- Üzeyr aleyhisselamın merkebi,

7 - Süleyman aleyhisselamın karıncası,

8- Belkıs'a gönderilen hüdhüd,

9- Eshab-ı Kehfin Kıtmir isimli köpeği,

10- Muhammed aleyhisselamın devesi.

Bu hayvanların, cennete koç şeklinde gireceği bildirilmiştir...

Cennete girecek hayvanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cennete İlk Girecek Kadın

Cennete İlk Girecek Kadın

cennete giren ilk melek cennetin kapısını açan meleğin ismi cennetin kapısını açan melek cennet Bir gün Rasulallah (s.a.v) efendimiz kızı Hz. Fatıma' ya şöyle der ; - Cennete giren ilk kadın kimdir biliyormusun ? Hazreti Fatıma cevap verir ; - Ey Fahr-i Kainat ben değilmiyim ? Rasulallah efendimiz der ki ; - Hayır, filan yerde filan evde bir kadın var o dur. Hazreti Fatıma şöyle der ; - Ne...
  2. TikkyLer Cennemde

TikkyLer Cennemde

Tikkyler cehenneme düşerse -ortam yanıyo dostum kop gel bekliyorum bye - converse'lerim erimeye basladi. +sende timberland'lerini giyseydin!!! -ay tırnaam yandııa -zibani bey şimdia bir ben bu kıyafetinizi hiç beğenmedim, bi daa bu ortama biran önca bi kılıma istiyoruum ona göra! -pazardan mı bulmuş o kazanıa?! -ayyy berktuğrulcannnnn çok tearladiiiimmm kilma yok mu burdea......
  3. cennete gitmek

cennete gitmek

kızlar kimler cennete kimler cehenneme gideceğini düşünüyor işte size güzel vede bi o kadarda ilginç bir konu ... herkesin hayalindedir cennete gitmek.Günahımmı ağır basar sevabımmı bilmem en büyük hayalim cennete gitmek... Sanırım ben cehenneme gitmeden cenneti görmeyecem:D:D
  4. Cinler de Cennete girecek mi?

Cinler de Cennete girecek mi?

Cinler, çeşitli şekillere girebilecek kabiliyettedir. Müslümanları ve kâfirleri vardır. Dine uymakla mükelleftirler. Varlıkları, Kur’an-ı kerim ve hadis-i şeriflerle sabittir. İnkâr eden kâfir olur. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki: (Ben cinleri ve insanları, ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.) [Zariyat 56] (Cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım.) [Hud 119, Secde 13] (Hani,...

Sayfayı Paylaş