gebe
?

cennete kimler girer?

1. Zaten Allah,tevbeleri kabul eder,bari bunu yapiyim da!....

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Allah her tevbeni kabul eder...

oy sayısı 2
    33,3%
  3. Biraz chok sevap yapib ,gunahlarimi silerim

oy sayısı 1
    16,7%
  4. Ben ne kotu birisiyim duzelmiyicem,amma ne yapiyim iradem yok,Allahim!

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Allah beni goruyor biliyor niçin yaptigimi

oy sayısı 3
    50,0%
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

cennete kimler girer?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

cennete kimler girer Zaten Allah,tevbeleri kabul eder,bari bunu yapiyim da!.... Allah her tevbeni kabul eder...
    Allah beni goruyor biliyor nichin yaptigimi
    Biraz chok sevap yapib ,gunahlarimi silerim
    Ben ne kotu birisiyim duzelmiyicem,amma ne yapiyim iradem yok,Allahim

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: cennete kimler girer?
    Allah her tövbeni kabul eder. ama her suçunu da bence tövbe ettin diye silmez. bu suça bağlıdır bana göre.eğer suçun kul hakkı ise bana göre onun hakkını helal edip etmemesine de bakar heralde. ama senin ettiğin her tövbe Allah katında değerlendirilir. Allah affedicidir.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    allah her tövbeni kabul eder.küçük bir menkibe paylaşmak istiyorum.

Ebu Hureyre (r.a.) anlatıyor:
    Hz. Peygamber (a.s.) Aziz ve Celil olan Rabbinden rivayet ederek şöyle buyurmuştur: "Bir kul bir günah işledi. Müteâkiben: Allahım! Günahımı bağışla, dedi. Yüce Allah: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden ve günah sebebiyle cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi buyurdu. Sonra kul tekrar dönüp günah işledi. Ardından: Ey Rabbim! Günahımı affet diye yalvardı. Yüce Allah yine: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden ve günah sebebiyle cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi buyurdu. Sonra kul tekrar dönüp günah işledi. Ve: Ey Rabbim! Günahımı mağfiret et diye yalvardı. Yüce Allah bu sefer yine: Kulum bir günah işledi, fakat günahı mağfiret eden, günah sebebiyle ceza veren bir Rabbi olduğunu gereği gibi bildi. Sen istediğini yap, ben seni mağfiret ettim, buyurdu." Ravi Abdul Ala "İstediğini yap!" sözünü üçüncü yahut dördüncü defa da mı söyledi, bilmiyorum dedi.

paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık canım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Mayıs 2008
  4. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: cennete kimler girer?

cennete kimlerin girecegini Allah bilir biz elimizden geleni yapalim da....

cennete kimler girer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu WC' ye kim girer???

Bu WC' ye kim girer???

İswiçredeki bu tuvalet dışardan bakınca böle ama içeri girdiğinizde bunu görünüyormus!!!
  2. eğer cennete girerseniz allaha ne sormak isterdiniz??

eğer cennete girerseniz allaha ne sormak isterdiniz??

sevgili meleklerim.. rüyamda çok güzel bişey gördüm.bundan çok etkilendim.bütün insanlar cennette ve allahla konuşmaya bişeyler sormaya çalışıyolardı.benm ne sorduğumu hatırlamıyorum.gerçekten olsa sorgu sual oLmazdı heraLde.. sadece şükrederdim oraya gittiğim için. peki siz oLsanız ne yapardınız ne sorardınız?
  3. cennete gitmek

cennete gitmek

kızlar kimler cennete kimler cehenneme gideceğini düşünüyor işte size güzel vede bi o kadarda ilginç bir konu ... herkesin hayalindedir cennete gitmek.Günahımmı ağır basar sevabımmı bilmem en büyük hayalim cennete gitmek... Sanırım ben cehenneme gitmeden cenneti görmeyecem:D:D
  4. Kırk hadis ezberleyen Cennete girer diye bir hadis var mıdır?

Kırk hadis ezberleyen Cennete girer diye bir hadis var mıdır?

Sadece kırk hadisi hatta Kur’an-ı kerimi ezberleyen Cennete girmez. Hadisleri bizim anlamamız zordur. Bir kâfir de 40 hadis ezberleyebilir, bid’at ehli de ezberleyebilir. Başka bir hadis-i şerifte de buyuruldu ki: (Allahü teâlânın şu 99 esma-i hüsnasını ihsâ eden, Cennete girer, sonsuz saadete ulaşır) [Buhari] [İhsa etmek, bu 99 ismi manaları ile birlikte ezberleyip amel etmek demektir. Böyle...

Sayfayı Paylaş