Cennette kadınlara huri verilecek mi?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye

  cennetteki erkek melek erkek huri cennette kadınlara huri varmı cennette kaç verilecek melekleri Kadının yapısı erkekle aynı olmadığı için kadınlara da erkek huriler verilmesi düşünülemez. Dinde böyle bir hüküm yoktur. Bir kadının aynı anda birden çok erkekle evli olması dünyada uygun bir durum olmadığı gibi cennet için de uygun değildir.  Bu durum kadın ile erkeğin fıtratı ile ilgilidir.

  Kadınlara da birçok huri verilecek dense idi kadının fıtratına uygun bir ifade olmazdı. Birçok kadın ve kocası bunu anormal karşılardı.

  Bir erkeğe, ‘-senin karına 70 huri verilecek’ dense erkeğe verilmiş olan “namus” duygusu ile çelişen bir durum oluşurdu. Bu durum erkeğe son derece ağır gelirdi. Fakat erkeğe verilecek huriler kişinin karısına namus duygusu açısından değil, sadece kıskançlık açısından bir derece zor gelebilir.
  Cennet ise kıskançlık duygusunun olmayacağı bir yer olduğundan bu sorun da orada kendiliğinden kalkacaktır. Kadının Cennette sevdiği kocasından alacağı zevk erkeğin yetmiş huriden alacağı zevk gibi olacaktır.

  Hurilerden esas maksat zevk olduğuna göre herhangi bir şekil olmadan da veya başka bir şekille Allah cennete giden kadınlara o zevki yaşatacaktır.
  Cennette alınacak zevkin derecesini belirleyen evleneceği huri sayısı değil, kişinin dünyada kazanmış olduğu manevi derecesidir.

  Nasıl ki bir sofradaki bir yiyecekten insanlar açlık derecelerine göre zevk alıyorlarsa.. Ya da bir sanat eserinden sanattan anlama oranında değişik derecelerde zevk alınıyorsa… Cennette de dereceler bu zevki belirleyecektir. Aynı ortamda olmasına karşın değişik zevkler alacaklar fakat herkes kendisinin aldığı zevkten daha büyük bir zevki tahayyül edemeyecek derecede tatmin olacaktır. Ayet ve hadislerde cennetteki nimetlerden bahsedilmesi ise dünyadaki benzerlerine kıyas edilip bir derece anlaşılması içindir.
  Bekar olarak ölmüş kadınlar cennette yine kendileri gibi bekar ölmüş erkeklerle evleneceklerdir.
  Kıskançlık ve diğer kötü duygular ise tamamen insanlardan alınacak, dünyadaki gibi sorunlar çıkmayacaktır. Cennetteki yaşamı düşünürken birebir dünya mantığıyla düşünmemek gerekir.
  En doğrusunu Allah bilir.

   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye

  benim anlamadığım simdi biz ölünce cennnete gidersek (insallah) kocamızla beraber olamıcakmıyız o baska bi kadınlamı olacak?
   
 3. İLKYAZ

  İLKYAZ Yeni Üye

  Kadınlarada nuriler verilecekmiş :D
  olurmu öyle şey yaa..giden dönmüyorki bize anlatsın,bunlarla kafanızı yormayın derim.
   
 4. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Ya bu ne saçma bi yorum ya, deli misin divane misin yoksa işin miy ok güzel kardeşim?
   
 5. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  bravo

  Kadın erkek ayrımı yada cinsiyet diye bir şey yok orda bldiğim kadarıyla. Yani orayıda dünyaya çevirdiniz ya bravooo..........
   
  leyla sensez bunu beğendi.
 6. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bildiğim kadarıyla eşlerden biri cehennemde değilse birlikte olabileceklermiş.. huriler ve gılmanlar da eşlerin hizmetinde olacakmıs.. ve kadınlar hurilerden ustun yaratılacakmıs.. huriler ve gılmanlar cennettekilere hizmet için yaratılmıs... aradığın bircok soruyu bu sitede bulabilirsin diye dusunuyorum... Cennette Bütün yönleriyle Evlilik hayatı..? cennette evlilik hayatı ile ilgili detaylı anlatım var..
   
 7. gonca 16

  gonca 16 Daimi Üye

  erkeklere 99 huri verilecek..eğer erkek ve kadın cennete girdilerse aynı anda ordada evli olacaklar.ama erkeğe yine 99 huri verilecek.ve erkek kendi karısının güzelliğinden o hurilere bakmayacak bile..o huriler el değmemiş iri gözlü huriler olacakmış.ama şayet kadın cennete ilk gider erkek cehennemden sora cennete girerse dünyadaki eşini arayacak bulacak ama eşine benzer biri olacak.kendi karısına benzer biri yani.kadınada bu durumda bekar bir müslüman erkeği verilecek ve c**nsellik ordada sınırsız :)
   
 8. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye

  yaaa Allahım ben kendi kocamı istiyorummm yaaa lütfenn Öce cenneti nasip eyle sonra da aşkımı bana orda da nasip eyleee neolurr:uhu:
   
 9. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Masallah cok guzel
   
 10. SweetCurse

  SweetCurse Yeni Üye

  sonradaa kadin erkek esit tabii canim ya banada nuri verilir yada onada huri flan yok banane :D
   
 11. nick gerekmez

  nick gerekmez Forum Okuru

  arkadaşlar huri diye bişey yoktur bu bu dünyada evlilik vardır cennette öyle bişey yoktur cennette evlilikmiş huri'miş öyle bişey yok aklınızı karıştırmayın
   
 12. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Yazıdan cehalet akıyor! İşin acı yanı bunlara inananlar oluyor. YAZIK!
   
 13. ay allahım yarabbim bu ne ya benm koca gitsin 99 huriden zevkini alsın ama allahım benm kalbimden kıskançlığı alsın ben kıskanmayım ölemi.mumkun değil.o hep benimdir benim olacak yok huri faln
   
  SweetCurse bunu beğendi.
 14. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  erkek geyse ya da kadin lezbiyense ne olacak?
   
 15. attga

  attga Hamiş Melek

  emeğine sağlık canım
   
Cennette kadınlara huri verilecek mi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Cennette İnsan GÜzellİĞİ

  Cennette İnsan Güzelliği Dünyadaki en büyük nimetlerden biri de insan güzelliğidir. İnsan en güzel evlere sahip olsa, en güzel yiyecekleri yese ve mükemmel yerlerde gezse de yapayalnız olduğu sürece bunlardan aldığı zevk sınırlı olacaktır. Çünkü tüm bu nimetler kişinin çevresindeki yakınları ve dostları ile birlikte olduğu takdirde bir anlam kazanır. Allah'ın ruhundan üflediği bir varlık olan...
 2. huri

  Rüyada huri görmek, mes'ud bir evlilik sürmeye, insani cennete götürecek bir hayir ve iyilik yapmaya isaret eder.
 3. Hüseyin Turan - Cennette İnsan

  Gözleri kör değil, kulağı sağır Bütün kainatı bilmekte insan Hayvan cehennemde cezası ağır Huriler içinde cennette insan Cennettir bu dünya insan olana Cehennem de burda hayvan olana Gönül haktır kıymetini bilene Onu saygı ile almakta insan Temizlenmiş ruhu ak olmuş iken Mevlanın katında hak olmuş iken Ruhu can ile can hak olmuş iken Neden başkasına minnette insan Şüphesiz mevlanın yerler...
 4. Cennette Kadın

  cennette kadının yeri kadınların cennetteki yeri Gerek cennet ve gerekse cehennem, hem erkek ve hem de kadın kullar için açıktır, yaratılış bakımından bu iki cinsin cennet ve cehenneme girmeyi hak etmede fırsat eşitlikleri vardır. Fiilen hak ediş ise serbest irade ile gerçekleştirilen iyi veya kötü davranışlara bağlıdır. Kitap ve sünnet kaynaklarında...
 5. Doğum yapmamış kadınlara spiral önerilir mi?

  spiral takımı spiral kimlere takılmaz doğum yapmamış kimlere takılır takılamaz hiç doğum yapmamış ve anne olmayı düşünmeyen kadınlarımız için doğum yapmadan spiral önerileri,yanlışları ve doğruları...Spiral kimlerde tercih edilebilir , kimler için sakıncalıdır? Doğum kontrol hapı, aylık iğneler, prezervatif gibi dikkat ve takip...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. cennette huriler kimlere verilir

  ,
 2. cennette kadınlara ne verilecek

  ,
 3. huriler melek midir

  ,
 4. huriler kimlere verilir,
 5. ölünce cennete giden kadınlara ,
 6. insanlar oldukten sonra kac huri verilecek,
 7. cennete kadınlara ne verilecek,
 8. oldukten sonra huri ve nuriler olymu,
 9. ahirette huri nuri var mi,
 10. kadınlara huri verilecek mi