gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Çentik Kebabı

Konu, 'Kebaplar' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

centik kebabi çentik kebabı gedik çentik kebap
    Çentik Kebabı
    MALZEMER:

500gr.Antrekot veya Biftek
    5-6 Adet patates
    3-4 Adet Patlıcan közlenmiş (Bende Zuhal hanım gibi hazır kullandım çünkü mevsim itibariyle patlıcan almıyorum.)

Yoğurt

2-3 diş sarımsak

YAPILIŞI

Patlıcanımızı bir tabağa alıyoruz,( közde patlıcan yapacaksak patlıcanları ocakta közleyip kabuğunu soyup limonlu suya atıp biraz bekletiyoruz böylelikle kararmasını önlemiş oluyoruz,sonrasında bıçakla doğruyoruz)

Patatesleri incecik cips gibi doğruyoruz ve kızartıyoruz.

Etlerimizi de aynı şekilde uzun uzun kesiyoruz. Ben etler tam pişsin diye birazcık haşladım daha sonra yumuşayınca yağ ilave edip kavurttum kapatmaya yakın kekik, kırmızı biber ve tuz ilave ettim.

Kızarttığımız patatesleri , patlıcanlarımızın üzerine bir kat yerleştiriyoruz, üzerine sarımsaklı yoğurdumu bolca döküyoruz üzerine bir kat daha patates ve onun üzerinede etlerimizi yerleştiriyoruz. Yemeğimiz servise hazır.

AFİYET OLSUN

2. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    offf harika görünüyor bu...ayyy canım çekti ya.teşekkürler canım meleğim..

3. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    rica ederim meleğim

Çentik Kebabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çeyiz

Çeyiz

Genç kız ve bekar erkek için evlenmeye, Çeyizleri bir yere sermek yeni eve, Evli birinin çeyizlerini eskimiş görmesi uyun yaşamaya delalet eder.Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınıza...
  2. Çete

Çete

Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Rüyada bir çete ile karsilasarak soyuldugunuzu görmek, sizi maddi bakimdan tongaya düsürmek isteyen bir ta-kim kimselerin bulunduguna ve bu bakimdan çok dikkatli olmaniz gerektigine isarettir.
  3. Çentik

Çentik

Bir şeye çentik atmak, o şeye zarar vermeye ya da dargın olduğu kimse ile barışmaya delalet eder. ( ayrıca Bakınız; Gedik.)
  4. Çene

Çene

Evin reisine, yerel nönetimin başınrda bulunan kimseye, Yüz bütünlüğüne uygun, güzel çene abdestle hasıl olan nura ve söz güzelliğine, Uzun çene laf ebeliğine, gereksiz ve uzun konuşmaya delalet eder.İşleriniz gittikçe düzelecek. İş hayatınızda gittikçe daha fazla yükselecek, birçok başarıya imza atacaksınız.Rüyada görülen çene, asiret baskanina ve nesli çok adama isarettir. Çenesinin...
  5. Kebabe

Kebabe

Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo'da yetisen Piperaceae'nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir.

Sayfayı Paylaş