gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cep alırken 5 kural

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cep telefonu alırken 5 önemli noktaya dikkat! Sahte telefon almayın! [​IMG]
    Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) Genel Başkanı Murat Dursun, piyasada 3 ayrı markanın sahte telefonlarının satıldığını belirterek, ''Genellikle çift sim kartlı sahte telefon modelleri yapmışlar. Oysa sahtesi yapılan ünlü markaların çift sim kartlı öyle bir modeli yok'' dedi.

Klonlanmış böyle bir telefon almak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 önemli nokta var.

İşte 5 altın kural;

-Fatura ve garanti belgesini mutlaka alınız.

-Garanti belgenizin doldurulmuş olduğunu kontrol ediniz.

-Cep telefonunuzun elektronik kimlik numarasının (IMEI) fatura ve garanti belgesi üzerine kaydedilmiş olduğunu kontrol ediniz.

-Kutu içerisinde yetkili teknik servis adres ve bilgilerinin ve Türkçe kullanma kılavuzunun bulunduğunu kontrol ediniz.

-Cep telefonunuzda *#06# tuşlarını kullanarak ekranda beliren IMEI numarası ile fatura ve garanti belgesi üzerine kaydedilen IMEI numarasının aynı olduğunu kontrol ediniz.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Cep alırken 5 kural
    Ellerine sağlık canım. Ben de yeni telefon aldım, daha doğrusu eşim aldı :) Çok sevindim he he, söylediklerine hep dikkat ederim zaten. Teşekkürler canım paylaşımın için. Bunlara dikkat etmek gerek.

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Cep alırken 5 kural

paylaşımın için sağol canım

Cep alırken 5 kural konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayakkabı seçiminde 5 altın kural

Ayakkabı seçiminde 5 altın kural

Dolabımızda ne kadar çok ayakkabı olsa da vitrinde gördüğümüz anda almayı düşünürüz. Hele de çok sevdiğimiz bir kıyafeti tamamladığına inanıyorsak, o zaman tutamayız kendimizi. 1. Hepimiz aynı şeyi istiyoruz, daha ince ve daha uzun görünmek. Bunun için düz bir çizgi etkisi yaratmamız gerekiyor. Sadece giysilerde değil, ayakkabılarla da… Ayakkabılarınızla pantolonlarınızı ve...
  2. Kanserden korunmanın 5 altın kuralı...

Kanserden korunmanın 5 altın kuralı...

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi Başhekimi Dr. Fevzi Harorlu, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğunu belirterek, "Tedavide yüzde 70 başarı sağlanıyor. Kanserden uzak durmak için vatandaşlarımız spor yapmalı, sigara ve alkolden uzak durmalı, dengeli beslenmeli, radyasyona maruz kalmamalı ve Hepatit aşısını yaptırmalı" dedi. Bir tanesinin kurtulması bile büyük sevinç...
  3. Gözlük alırken dikkat edilmesi gereken altın kurallar

Gözlük alırken dikkat edilmesi gereken altın kurallar

gözlük alırken dikkat edilmesi gerekenler Yoksa siz gözlüğü yüzünüzü saklamak için mi kullanıyorsunuz? Oysa gözlük, göz sağlığımız için çok önemli. Yaz da yaklaşmışken, gözlük alırken dikkat edilmesi gereken altı kuralı sizler için derledim... 1. Sezonun gözlük modası: Frapan ve marjinal modeller var. Renkli gözlüklerse en gözde olanları. Prada, D&G, RayBan, Miu Miu gibi markalarda çok...
  4. cep telefonu kullanmanın kuralları

cep telefonu kullanmanın kuralları

cep telefonunun kuralları biliyorsunuz ki cap telefonunun sağlığımıza bir çok zararı var bu zararları en aza indirmek için size altın kurallar..... günde saatlere varan görüşmeler söz konusu ise mutlaka kulaklık kullanın arama yapar yapmaz telefonu kulağınıza götürmeyin konuşurken kafanıza yapıştırmayın, biraz aralık bırakın baz istasyonunun uzak veya zayıf olduğu yerlerde görüşmelerinizi...
  5. Yoğurt Alırken 5 Rakamlı Olanları Alın!

Yoğurt Alırken 5 Rakamlı Olanları Alın!

bu konu yoğurt kaplarındaki rakamlar hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Çoğumuz yoğurtları marketlerden hazır olarak satın alırız, bazılarımız ise evde yoğurdumuzu kendimiz mayalarız. Ben mesela elimden geldiğince yoğurdumuzu kendi ellerimle doğal olarak evde mayalıyorum. Küçük çocuklarım olduğu için de bu daha çok içime siniyor. Bazen çok zor durum da kaldığımız zamanlar da ancak...

Sayfayı Paylaş