gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Cep mesajın fazlası sağlığa zararlı‏...

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

Cep telefonu mesajlarını sevenlere sürekli mesaj yazmanın sağlığa zararlı olduğu uyarısı yapıldı Meleklerim. İşte İngiliz fizyoterapistlare göre sürekli mesaj yazmanın zararları:

Cep telefonu mesajlarını sevenlere sürekli mesaj yazmanın sağlığa zararlı olduğu uyarısı yapıldı.

İngiltere Fizyoterapi Derneği mesaj yazılırken tekrarlanan hareketlerin ellerde, bileklerde ve kollarda sakatlanmalara yol açabileceğini duyurdu.

Dernek, mesaj çekme sakatlığı nı önlemek amacıyla cep telefonu ve diğer aletleri kullananlar için bir de kılavuz yayımladı.

İstatistikler, İngiltere de cep telefon mesajı sayısının günde 100 milyona çıktığını gösteriyor. Kullanımdaki cep telefon sayısı ise ülkenin 60 milyon olan nüfusundan daha fazla.

Cep Telefon Bilgi Derneği, 2006 yılında 36.5 milyar mesaj gönderileceğini tahmin ediyor.
    *** çalarları, oyun konsolları ve kişisel elektronik bilgisayarlar da Tekrarlanan Zorlamalara Bağlı Zedelenmelere yol açma tehlikesi taşıyor.

Cep mesajın fazlası sağlığa zararlı‏... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. komık cep mesajları

komık cep mesajları

komik cep mesajları ayıp cep mesajları ayıp mesajlar komik mesajlar İstediğinizi söyleyin emniyettesiniz" dediler, söyledik, EMNİYET'teyiz... * Ayakkabının kalleşi ayağı arkadan vurur. * Bekarlık canıma tak etti. Bende KIZ kulesini kaçırdım. * Yeni yil iptal edildi. Çünkü eskisini buldular!.. * Maliyeden yeni bi vergi daha ''duvar yazisi vergisi'' * Şu araba benim olsun. 5...
  2. veee komik cep mesajları

veee komik cep mesajları

en komik cep mesajları komik sapık mesajlar cep mesajları sapık mesajlar dunya Yuvarlak, Ozon Delik. Ne Sapik Bir Gezegende Yasiyoruz Be. Dal Ruzgari Affeder Ama Kirilmistir Bir Kere. 1960 Yilinda Icilen Kahvelerin Hatiri Dolmustur. Ilgilenenlere Duyurulur! Bitkisel Hayata Girdim. Maksat Yesillik Olsun. Olum Korkusu Surekli Degil, Mezarda Biten Gecici Bir Duygudur... Allah Yuru Ya...
  3. Cep Telefonlarının Sağlığa Etkileri

Cep Telefonlarının Sağlığa Etkileri

Dünyada bugün 1 milyar, Türkiye'de ise 22 milyon kadar cep telefonu kullanıcısı olduğu sanılıyor. Küçük çocukları ve iyice ileri yaştakileri saymazsak, Türkiye’de her iki kişiden biri cep telefonu kullanmakta. Özellikle Türkiye'de birçok kişinin yollarda, bekleme salonlarında ve parklarda' elleri kulaklarında' dolaştığını görmekteyiz. Gitgide daha çok kullanılan cep telefonlarının sağlığa...
  4. 2012 Cep Mesajları

2012 Cep Mesajları

2012 cep sözler 2012 cep mesajları cep sözleri 2012 ile ilgili bilgiler burada melekler. Günümüzde bayram mesajları ve yılbaşı mesajları dahil her işimizi cep telefonu ile görür olduk. Sosyalleşmeden uzaklaştıran, herkesi mekanik hale getiren cep telefonları ne kadar hoşlanmasak ta teknolojik bir kolaylık. Zaman zaman cep telefonsuz nasıl yaşıyor muşuz önceden diye düşünmeden edemiyorum...
  5. en güzel cep mesajları

en güzel cep mesajları

lütfen bana en güzel cep mesajlarını verir misiniz cepten mesaj gönderecektim de

Sayfayı Paylaş