gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çerçeve Seçimi

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çerçeve Seçimi [​IMG] Değerli bir ressamın elinden çıkmış bir resim çerçevesiz de duvara asılır. Ama süsleyici etkisi de olsun istiyorsanız o zaman çerçevelenmelidir. Bunun için resmin niteliği, yapıldığı dönem,konulacağı yerin seçimi, ışık ve birlikte asılacağı diğer tablolar önemlidir. Çerçevenin resmin üslubuna uyması burada dikkat edilecek en önemli etkendir. Eğer tablonuzun daha büyük durmasını istiyorsanız, paspartu kullanabilirsiniz. Resme hakim olan renklerde,uyumu kaybettirmeyecek bir renk paspartu ile çerçevelenmiş resim daha büyük duracaktır.
    Özetlersek, resim çerçevelerini kişisel beğeniye göre seçmek, ama resimlerin asılacakları yerin özelliklerinden uzaklaşmamak gerekir. Bazı durumlarda mat cam kullanılacağı gibi, camsızda çerçevelenir. Aydınlatma iyi olmadığında, cam, resmin görülmesini güçleştirir.

Çerçeve Seçimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çerçeve

Çerçeve

Kapı ve pencere çerçevesi bekar için evlenmeye, evli kimseler için ev edinmeye yahut mutlu bir hayata; bunlarda görülen kırık döküklük insanın kendi hayatındaki yanlışlıklara, Resim çerçevesi mutluluğu sürekli kılan tedbirlere, Bir şeyi sınırlayan çerçevve ve benzeri şeyler, Allah Teala'nın koyduğu sınırlara delalet eder.Kişinin önemli bir konuda kesin ve isabetli bir karar vereceğine işaret...
  2. Cadre Çerçeve Modelleri

Cadre Çerçeve Modelleri

çerçeve modelleri çerçeve, modelleri, 2011 sezon, ev dekorasyon, cadre çerceve modellerini buradan bulabilirsiniz Meleklerin en güzellerine en güzel resim çerçeveleri ile geldim.Bunları görünce beğenmediğiniz modeller olmağını göreceksiniz. Özellikle bebek resimlerini koymak için ideal olan modeller aklınızı alacak. Cadre çerçeve farkı ile; Bakalım beğenecekmisiniz ? Dayanamadım...
  3. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...
  4. Televizyona çerçeve olur mu?

Televizyona çerçeve olur mu?

Duvar ünitesi dekorasyonu Duvara televizyon asmak duvara televizyon asmak genellikle tercih edilir hale geldi. Televizyon ayakları şık olsada duvarda televizyonda şık bir görünüm kazandırıyor. Bu örnekte televizyonun etrafına çerçeve çekşlmiş. Çerçeve televizyon Değişik bir görünüm olmuş.

Sayfayı Paylaş