gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Çerkez Fasulyesi

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemesi:
    500 g ince doğranmış haşlanmış taze fasulye, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı mayonez, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 1 kahve kaşığı tuz, 1 kahve kaşığı karabiber, 2 yemek kaşığı ceviz içi

Hazırlanışı:
    Önce haşlanmış fasulyeleri süzdürün. Zeytinyağı, tuz ve karabiberi ekleyip karıştırın. Ayrı bir kabın içinde yoğurt ve maydanozu çırpın. Fasulyeleri servis tabağına alın. Üzerine hazırladığınız sosu döküp ceviz ile süsleyin.

Çerkez Fasulyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çerkez mutfağı

çerkez mutfağı

çerkez mutfağı cerkez mutfagi haşlanmış tavukla yapılan yemekler haşlanmış tavukla ne yapılır yapılabilecek yemekler PISIHALUJ Malzeme: 750 gr un 1,5 tatlı kaşığı tuz Ilık su İç malzemeleri: 1 baş kuru soğan Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 yemek kaşığı pulbiber 1,5 kg patates, haşlanmış ve püre haline getirilmiş(çerkes peyniri olsa daha iyi oluyor ama bulamayanlar için patates de oluyor)...
  2. Çerkez TavuĞu

Çerkez TavuĞu

Malzemeler: - 2 adet bütün tavuk, - 2 adet bayat ekmek, - ½ kg ceviz, - 2 adet baş sarımsak, - 1 tatlı kaşığı biber salçası, - 1 çay kaşığı karabiber, - 1 yemek kaşığı tuzot. Yapılışı: Tavukları bol suda haşlayıp suyunu bir kenara ayırdıktan sonra haşlanmış tavukları ufak ufak didikleyin. Bayat ekmekleri, sarımsağı, cevizi, mikserde çekin (cevizlerin biraz iri kalmasına dikkat...
  3. Çalı fasulyesi

Çalı fasulyesi

Rüyada çali fasulyesi topladigini görmek, zengin bir kimseden yardim göreceginize isarettir. Çali fasulyesini yedigini gören islerinde basarili olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada çali fasulyesi topladigini görmek, zengin bir kimseden yardim görecegini isarettir. ÇALISMAK
  4. Soya Fasulyesi

Soya Fasulyesi

Soya Fasülyesi: (Sojabohne (f), Fr. Soja (m), Ing. Soybean, soya-bean) 1-1,5 m boyunda, kismen sarilici, dallanmis, bir yillik, Çin ve Japonya’da genis ölçüde zirâati yapilan, besin degeri bakimindan hayli önemi olan bir bitki. Bitkinin yapraklari üç yaprakçikli, yaprakçiklar oval sekilli ve sivri uçludur. Çiçekler sarimsi veya menekse renklidir. Meyveleri biraz kivrik, tüylü ve...
  5. EceLiNin  fasulyesi=)

EceLiNin fasulyesi=)

genelde herkesin bildiği gibi iki evlada sahibim Allah bağışlarsa tabiki...aslında anılarım çok arada canım sıkıldıkça yine açarım:D ilk oğlumdan başlamak istiyorum sizlere.Batuhan utku.benim ilk göz ağrım canım kanım herşeyim annesinin okyanus gözlüsüdür o.ilkler herzaman farklıdır ya ...aslında evlatlar anne ve baba için yerleri hep aynıdır ama o ilk heyecan bambaşkaydı benim için çünkü ilk...

Sayfayı Paylaş