gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

'Cevapları rap şarkısı olarak alın'

Konu, 'okul öncesi eğitim' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

rap duvar yazıları . Rita Dunn, 40 yıllık araştırmalarında çocukların çoğunun global (bütünsel), dokunsal ve kinestetik olduğunu gösterdiğini söylüyor: "Ama öğretmenleri incelediğinizde çoğu analitik, işitsel ve bazen de görseldir. Bu tablo çok küçük öğrencilerde yanlış metotlar kullanılmakta olduğunu gösteriyor. Dokunsal, kinestetik çocuklara yeni bir bilgi teorik, analitik anlatımla öğretilemez. Sonunda çocuk 'Ben aptalım, başarısızım, yapamıyorum' diye kendini kötü hissetmeye başlar. Öğrenciler anlatılanı duyar ama kısa sürede unuturlar. Yaratıcı bir şekilde materyali kullandıklarında hatırlayabilirler. Özellikle lise öğrencilerine bir roman ile ilgili bir şeyler öğretirken örneğin 20 soru sormak yerine onlara seçenek verip dokunsal materyal hazırlatılabilir veya kinestetik aktiviteler yaptırılabilir. 20 sorunun cevabını içeren bir şiir ya da rap şarkısı yaptırılabilir."

sabah.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
'Cevapları rap şarkısı olarak alın' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler Neden Aldatır?İşte Cevabı...

Erkekler Neden Aldatır?İşte Cevabı...

Konuya geçmeden önce şunu belirtmeliyim ki hiçbir kadın daha da doğrusu hiç kimse aldatılmayı hak etmiyordur.Fakat toplum olarak erkeklerin kadınları aldatma olayı daha masum bir gözle görülmektedir hatta erkek adam aldatır diye bir düşünce bile vardır. Peki erkekler neden aldatır? Bununla ilgili eminim ki türlü türlü cevaplarınız olabilir şu şu yüzden diye ama şimdi sizlere vereceğim cevap...
  2. Düriye'nin Güğümleri Altın Dişli Hayriye Şarkısı

Düriye'nin Güğümleri Altın Dişli Hayriye Şarkısı

altın dişli hayriye sözleri düriyemin güğümleri hayriye düriyemin güğümleri altın dişli dinle şarkısı dinle Düriye'nin güğümleri dizisinde yer alan ve izleyici tarafından çok sevilen altın dişli Hayriye isimli parçanın sizlere sözlerini paylaşıyorum. Yanıp tutuşuyorum ben aylardır Hayriye Göz süzüyorsun uzaktan,hayırdır Hayriye Bu ne biçim etek deli misin? Ben kötüyüm sen iyi misim? Senin...
  3. acil cevap Altın çilek !!!

acil cevap Altın çilek !!!

altın çilekten ölen varmı Kızlar altın çilek kapsülü kullanan var mı aranızda , benim eşim tıp1 diyabet hastası ve bu kapsüllerden alıp zayıflamaya yardım için kullanmak istiyor gerçekten işe yarıyor mu ? Birde alan varsa hangi siteden aldığınızı da der misiniz? Hadi meleklerim yardım edin nolurr:küstüm:
  4. Yılbaşı Hediyeleri olarak iphone aksesuarları alın

Yılbaşı Hediyeleri olarak iphone aksesuarları alın

Aqua Phone Case - Suya Dayanıklı Telefon Kılıfı Artık suyun altında telefonla fotoğraf veya video çekmek çok kolay! Suya Dayanıklı Telefon Kılıfı-Aqua Phone Case sayesinde telefonunuzu suyun içindeyken de kullanabilir, kuma veya güneş yağına karşı koruyabilirsiniz. İphone ve Blackberry için uyumlu olan Suya Dayanıklı Telefon Kılıfı ile yüzmek çok daha keyifli hale gelecek! Flip Flop Case...
  5. Hadise Mesajımı Almıştır O şarkısı sözü

Hadise Mesajımı Almıştır O şarkısı sözü

Hadise Mesajımı Almıştır O şarkısı sözü Selam kızolar sizden Hadise Mesajımı Almıştır O şarkısı sözlerini yazmanızı rica ediyorum şimdiden çok sağolun.

Sayfayı Paylaş