gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi

Kaymaklı cevizli kabak tatlısı tarifimzden sonra şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize, çok hoş bir lezzet sunuyor ve cevizli balkabaklı cheeseke tarifi sunuyoruz arkadaşlarım. Buyrun yapın afiyetle ikram edin hepbirlikte tüketin:)

Cevizli Balkabaklı Cheeseke İçin Gereken Malzemeler

-2 paket yulaflı bisküvi
    -1 çay kaşığı tarçın
    - 50 gr tereyağ
    -400 gr labne peynir
    -1 su bardağı toz şeker
    - 3 adet yumurta
    - 200 gr balkabağı püresi
    - 1 paket şekerli vanilin
    -½ çay kaşığı muskat
    -200 ml krema

Yapılışı

Hamur için: Bisküviyi elinizde ufalayıp, derin bir kaba alın.Üzerine eritilmiş tereyağını gezdirin ve un haline getirilmiş fındıkları ekleyip iyice yoğurun.
    Hamuru elinizle bastırarak, kelepçeli kek kalıbının tabanına yayın.1 saat derin dondurucuda dinlendirin.Ayrı bir yerde balkabağını tozşekerle birlikte yumuşayana dek pişirin ve soğumaya bırakın.Yumurtaları çırpıp, yoğurt, peynir ve un ile karıştırın.Daha sonra pudra şekeri ilave edip karıştırmaya devam edin. Karışımı kek kalıbındaki hamurun üzerine yayın.Daha önceden ısıtmış olduğunuz 180 ºC fırında 40-45 dk. pişirin ve soğumaya bırakın. Bal kabağını püre haline getirip, kek kalıbındaki karışımın üzerine yayın. Bir gece derin dondurucuda dinlendirdikten sonra servis edin.

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Balkabaklı Dondurma Tarifi Resimli yapılışını yazın

Balkabaklı Dondurma Tarifi Resimli yapılışını yazın

Balkabaklı Dondurma Tarifi Resimli yapılışını yazar mısınız bende öğrenirim bu tarifi hemde dimi :)
  2. Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan baklavası tarifi resimli yapılışı size özel melekler

Ramazan Baklavası Tarifi Ramazan Baklavası Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere oruç sofralarına özel ramazan tatlı tarifleri arasında en lezzetli olanın sunuyoruz ve işte sizlere resimli ramazan baklavası tarifi diyoruz! Benim gibi baklava sevenlere gelsin diyor ve bu baklavayı bayram tatlıları olarak da deniyebilirsiniz Melek'ler:) Malzemeler 1 su bardağı...
  3. Ramazan Pilavı Tarifi Resimli Yapılışı Size Özel

Ramazan Pilavı Tarifi Resimli Yapılışı Size Özel

Ramazan Pilavı Tarifi Ramazan Pilavı Nasıl Yapılır Ramazan Ayı'nın gelmesiyle birlikte, iftar sofralarını lezzetlendirecek bir çok ramazan yemekleri tarifleri ve ramazan tatlı tarifleri aktarmıştık Melek'ler. Şimdi ise yine iftar sofralarını lezzeti ile coşturacak ramazan pilavı tarifi paylaşıyoruz:) Malzemeler: 1 Su Bardağı Nohut 2 Su Bardağı Pirinç 1 Çorba Kaşığı Tereyağı 1 Çay...
  4. Cevizli Oturtma Tatlısı tarifi resimli yapılışı

Cevizli Oturtma Tatlısı tarifi resimli yapılışı

Cevizli Oturtma Tatlısı Tarifi Cevizli Oturtma Tatlısı Tarifi Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim gibi cevizli tatlıları seven tüm misafirlerimiz ve siz sevgili üyelerimiz için, çok lezzetli bir tatlı olan cevizli oturtma tatlısı yapılışı hakkında bilgiler sunmak istiyor ve uzun lafın kısası olarak, işte cevizli oturtma tatlısı tarifi burada diyoruz! Gerekli...
  5. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...

Sayfayı Paylaş