gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Cevizli Biber

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

malzemeler; 1 çorba kaşığı biber salçası 200gr ceviz içi
    1 soğan
    1 çay bardağı su
    yarınm çay kaşığı kimyon
    1 dilim ekmek
    yarım çay kaşığı tuz
    sızma zeytinyağı

YAPILIŞI
    1. soğanı soyup kıyın. cevizleri iri çekin. biber salçası, ceviz, kıyılmış soğan,kimyon,ufalanmış ekmekiçi ve tuzu bir kaseye koyun. suyu azar azar ekleyip macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.
    2. cevizli biberi kaseye alın üzerine sızma zeytin yağını gezdirin ve istenirse biraz kıyılmış maydonoz serpin.

Cevizli Biber konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cevizli Kabak

Cevizli Kabak

2 adet kabak ve 2 adet havucu rendeleyin. 1 kahve fincanı zeytinyağı ile kısık ateşte kendi suyuyla 20 dakika pişirin. 1 çorba kaşığı unu ilave edip, sote yapıp, soğumaya bırakın. Bu arada 1 kase yoğurda 3 diş dövülmüş sarmısağı karıştırın. 2 çorba kaşığı dövülmüş cevizle birlikte tencereye ekleyin. Karışımı servis tabağına alarak, üzerini ince kıyılmış dereotu ile süsleyin
  2. Biber

Biber

Zahmetle birlikte elde edilecek mala ve dünyalığa delalet eder.Rüyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir. Dedikoduya ilginiz başınıza büyük sorun açacak. Etrafınızdaki insanlara dikkat edin ve olur olmaz herkese güvenmeyin. Biber satmak hasta iseniz, iyileşeceksiniz, biber almak geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir. Rüyada biber yemek, yapacağı bir iş...
  3. Cevizli kereviz

Cevizli kereviz

Merhaba Melekler foto eklemeyi çok isterdim ama hala beceremiyorum.Yoksaki görüntüsüde süper oluyor. Cevizli kereviz mezesini yaptım herkes çok beğendi.Tarifini paylaşmak istedim yapımı çok basit. 1 adet kereviz 3 kaşık yoğurt 3-4 diş sarımsak kırmızı pul biber karabiber Bir adet kerevizin kök kısmını kabuğunu soyduktan sonra...
  4. biber dolması

biber dolması

biber dolmasına bayılırımm kızlarr çook da güzel yaparım ben :D umarım sizde denersiniz... Biber Dolması Malzemeler ½ Kg. Dolmalık Biber 350 gr. Orta Yağlı Kıyma 2 Kahve Fincanı Pirinç 1 Adet Orta Boy Soğan 1 Demet Maydanoz 2 Adet Orta Boy Domates 2 Tatlı Kaşığı Salça 3 Diş Sarmısak ½ Çay Bardağı Sıvıyağ 1 Çorba Kaşığı Tereyağı veya Margarin Tuz, Karabiber Yemeğin Tarifi ilk...
  5. biber hapı

biber hapı

ben bir hap buldum zayıflamak için biber hapı diye kullanan var mı acaba ??

Sayfayı Paylaş