gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

cevizli cimcime

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

CEVİZLİ CİMCİME

Malzemeler:

1,5 çay bardağı Dr. Oetker Pudra Şekeri

100 g margarin

1 yumurta

1 çay bardağı yoğurt

2,5 su bardağı un

1 poşet Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu

1 su bardağı kuru üzüm

1 su bardağı öğütülmüş ceviz

Hazırlanışı:

Pudra şekeri, margarin ve yumurtayı mikserin hamur karıştırıcı uçları ile iyice çırpın. Yoğurt, un ve hamur kabartma tozunu ekleyip 3-4 dakika daha çırpın. Kuru üzüm ve cevizi ilave edip iyice karıştırın. Hamurdan kaşıkla ceviz büyüklüğünde parçalar alın ve ikinci bir kaşık yardımı ile yağlanmış tepsiye koyun. Hamurun tamamını bu şekilde tepsiye aldıktan sonra pişirin.

Elektrikli Mini Fırın: 175°C (önceden ısıtılmış)

Turbo fırın: 175°C (önceden ısıtılmış)

Pişirme süresi: Yaklaşık 20-25 dakika

2. gulsumelifbas

gulsumelifbas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: cevizli cimcime
    emeğine sağlık cnm eminim çok güzeldir tadıda :23:

cevizli cimcime konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cevizli revani

cevizli revani

Malzemeler 5 Çay Bardağı Un, 4 Adet Yumurta 2 Çay Bardağı Yoğurt, 1.5 Çay Bardağı İrmik 2 Çay Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Ceviz 2 Paket Kabartma Tozu 2 Paket Vanilya Hindistan Cevizi (süslemek için) Şerbeti İçin 3.5 Su Bardağı Şeker 3.5 Su Bardağı Su 1/4 Limon Yemeğin Tarifi Ön hazırlık olarak şerbeti hazırlayalım. Bunun için şeker, su ve çeyrek limonu kaynatalırn. Soğumaya birakalım....
  2. Cevizli Kabak

Cevizli Kabak

2 adet kabak ve 2 adet havucu rendeleyin. 1 kahve fincanı zeytinyağı ile kısık ateşte kendi suyuyla 20 dakika pişirin. 1 çorba kaşığı unu ilave edip, sote yapıp, soğumaya bırakın. Bu arada 1 kase yoğurda 3 diş dövülmüş sarmısağı karıştırın. 2 çorba kaşığı dövülmüş cevizle birlikte tencereye ekleyin. Karışımı servis tabağına alarak, üzerini ince kıyılmış dereotu ile süsleyin
  3. cevizli ekmek

cevizli ekmek

Malzemeler: 1,5 su bardağı ılık su 40gr yaş maya 3 su bardağı kepek unu 1,5 su bardağı beyaz un 2 çay kaşığı tuz 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz 1/4 su bardağı kuru üzüm 2 çorba kaşığı sıvıyağ susamHazırlanması: Mayayı 1,5 su bardağı suyun içinde eritin. 3 su bardağı kepek unu, beyaz un ve tuzu ayrı bir kapta karıştırın. 1 su bardağı iri dövülmüş cevizi ve çeyrek su bardağı üzümü...
  4. Cevizli kereviz

Cevizli kereviz

Merhaba Melekler foto eklemeyi çok isterdim ama hala beceremiyorum.Yoksaki görüntüsüde süper oluyor. Cevizli kereviz mezesini yaptım herkes çok beğendi.Tarifini paylaşmak istedim yapımı çok basit. 1 adet kereviz 3 kaşık yoğurt 3-4 diş sarımsak kırmızı pul biber karabiber Bir adet kerevizin kök kısmını kabuğunu soyduktan sonra...

Sayfayı Paylaş