gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Cevizli kabak tatlısı...

Konu, 'Tatlılar' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

cevizli kabak tatlısı cevizli kabak tatlisi ceviz tatlısı Malzemeler
    • 2 kilo balkabağı
    • 3 bardak toz şeker
    • 1 bardak dövülmüş ceviz
    Kabağı dilimleyip, kabuğunu bıçakla soyun. Çekirdeklerini çıkarın. Çelik veya kalın dipli bakır bir tepsiye düzgünce dizin. Kabakların üstüne toz şekeri serpin. Kabak pişerken suyunu salacağı için fazla suya gerek yoktur. Bir bardak su yeterlidir. Suyunu kattıktan sonra kapağını kapatarak ağır ateşte 30 dakika pişirdiğiniz kabakların altını iyce kısarak üzerine, parlak olmaları için bir iki tutam daha şeker serpip, kapağını yine kapatın ve 5 dakika dinlendirin. Altını kapatıp ateşten çekin. Soğuduktan sonra üzerine dövülmüş ceviz serperek servis edebilirsiniz.

Cevizli kabak tatlısı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı pastası kabak pastası pastasi pastaları MALZEMELER: Kabak tatlısı için:KabakToz şeker Kabak pastası için:Kabak tatlısı1 paket eti burçak bisküvisiFındık veya ceviz içi(dövülmüş) Kakao kreması için:1 bardak sütYarım kaşık nişasta3 yemek kaşığı şeker1.5 yemek kaşığı kakao YAPILIŞI: Kabaklar soyulup yıkanır.Parçalara ayrılır.Bir tencereye yerleştirilir.Üzerine şeker...
  2. Cevizli Kabak

Cevizli Kabak

2 adet kabak ve 2 adet havucu rendeleyin. 1 kahve fincanı zeytinyağı ile kısık ateşte kendi suyuyla 20 dakika pişirin. 1 çorba kaşığı unu ilave edip, sote yapıp, soğumaya bırakın. Bu arada 1 kase yoğurda 3 diş dövülmüş sarmısağı karıştırın. 2 çorba kaşığı dövülmüş cevizle birlikte tencereye ekleyin. Karışımı servis tabağına alarak, üzerini ince kıyılmış dereotu ile süsleyin
  3. Kabak Tatlısı

Kabak Tatlısı

muhallebili kabak tatlısı Malzemeler 2 kilo kadar doğranmış, ayıklanmış tatlı kabağı Yarım kilo toz şeker 200 gram çekilmiş ceviz Yapılışı Kabaklar yıkanıp iri parçalar halinde doğranır ve altı düz bir tencereye dizilir. Üzerine şekerin tamamı ilave edilir, tencerenin kapağı kapanır. Yaklaşık 4-5 saat kadar bu şekilde bırakılır. Bu sürenin sonunda kabak hafifçe sulanır. Bu şekilde kısık...
  4. Tahinli Kabak tatlısı

Tahinli Kabak tatlısı

tahinli cevizli kabak tatlısı tahinli kabak tatlısı fırında fırında tarifi Tahin seviyorsanız mutlaka deneyin. Süper ötesi bir tat.. Yemede yanında yat değil. Ye öyle yat:D Malzemeler: 2 kg balkabağı 2,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı dövülmüş ceviz Üzerine dökmek için Tahin Hazırlanışı: Kabağı ince ince dilimledikten sonra soyup çekirdeklerini çıkartıyoruz. Yıkadıktan sonra 2-3...
  5. Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli)

Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli)

kabak tatlısı tarifi kabak tatlısı nasıl yapılır ne zamandır kabak tatlısı yapmak istiyordum en sevdiğim tatlılar arasında da yerini alır zaten pek şerbetli tatlıları sevmediğim için hafif tatlıları tercih ediyorum. kabak tatlısını yapmak için aldığınız kabak çok önemli biraz sarımsı bir kabak tercih ettim bu arada büyük kabah almadım onu itiraf edeyim soyulmuştu aldığım kabaklar çünkü benim...

Sayfayı Paylaş