gebe
  1. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

cevizli kalburabastı

Konu, 'Tatlılar' kısmında Hülya tarafından paylaşıldı.

bir buçuk çay bardağı süt 2 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı karbonat
    aldığı kadar un
    1 çay bardağı kıyılmış ceviz
    1 adet yumurtanın sarısı

şerbeti için :

2 su bardağı toz şeker
    2 su bardağı su
    yarım limonın suyu

üzerine dövülmüş ceviz

süt,sıvıyağ,karbonat derin bi kaba alın üzerine alabildiği kadar un ekleyin.yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğurun hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler alıp rende üzerinde yassılaştırın ortasına bir parçe ceviz koyup bohça kapatır kapatın ve rendenin üzerinden alın yağlanım fırın tepsisine kapatılşan kısım alta gelecek şeklide yerleştirin üzerlerine yumurta sarısı sürün orta ateşte pişirin pişen soğuk tatlının üzerine sıcak şerbeti dökün üzerine ceviz serperek servis yapın

cevizli kalburabastı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cevizli Kabak

Cevizli Kabak

2 adet kabak ve 2 adet havucu rendeleyin. 1 kahve fincanı zeytinyağı ile kısık ateşte kendi suyuyla 20 dakika pişirin. 1 çorba kaşığı unu ilave edip, sote yapıp, soğumaya bırakın. Bu arada 1 kase yoğurda 3 diş dövülmüş sarmısağı karıştırın. 2 çorba kaşığı dövülmüş cevizle birlikte tencereye ekleyin. Karışımı servis tabağına alarak, üzerini ince kıyılmış dereotu ile süsleyin
  2. cevizli cimcime

cevizli cimcime

CEVİZLİ CİMCİME Malzemeler: 1,5 çay bardağı Dr. Oetker Pudra Şekeri 100 g margarin 1 yumurta 1 çay bardağı yoğurt 2,5 su bardağı un 1 poşet Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu 1 su bardağı kuru üzüm 1 su bardağı öğütülmüş ceviz Hazırlanışı: Pudra şekeri, margarin ve yumurtayı mikserin hamur karıştırıcı uçları ile iyice çırpın. Yoğurt, un ve...
  3. Cevizli Kurabiye..

Cevizli Kurabiye..

antakya kurabiyesi Malzemeler: 2,5 su bardağı un yarım çay kaşığı kabartma tozu 1/4 çay kaşığı tuz 1,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı tereyağı 2 adet iri yumurta 1 çay kaşığı vanilya 1 su bardağı dövülmüş ceviz 1 su bardağı bütün ceviz içi Hazırlanması: Unu, kabartma tozu ve tuzla birlikte eleyin. Ayrı bir kapta 1,5 su bardağı toz şeker ve oda sıcaklığındaki tereyağını mikserle...
  4. Cevizli kereviz

Cevizli kereviz

Merhaba Melekler foto eklemeyi çok isterdim ama hala beceremiyorum.Yoksaki görüntüsüde süper oluyor. Cevizli kereviz mezesini yaptım herkes çok beğendi.Tarifini paylaşmak istedim yapımı çok basit. 1 adet kereviz 3 kaşık yoğurt 3-4 diş sarımsak kırmızı pul biber karabiber Bir adet kerevizin kök kısmını kabuğunu soyduktan sonra...
  5. cevizli çörek

cevizli çörek

marifetli meleklerimize bi tarif daha buyrun kızlar Cevizli ÇörekMalzemeler: * 1 paket yaş maya * 1 çay fincanı, ılık süt * 1 yemek kaşığı, şeker * 1 kg un * 1 çay fincanı, sıvıyağ * 1 çay fincanı, erimiş margarin * 1 tane, yumurta * tuz * içi malzemesi: dövülmüş ceviz peynir+maydanoz * üzeri için; yumurta sarısı+susam ... Cevizli Çörek Tarifi: Öncelikle, yaş mayayı ılık süt ile...

Sayfayı Paylaş