gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi

Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyorum.

Cevizli Kek Malzemeleri

1 Su Bardağı Ceviz
    3 Su Bardağı Un
    3 Yumurta
    2 Su Bardağı Şeker
    1 Su Bardağı Süt
    1 Su Bardağı Sıvı Yağ
    1,5 Paket Kabartma Tozu
    1 Tatlı Kaşığı Tarçın

Cevizli Kekin Hazırlanışı

Kekimize öncelikle Çırpma kabına şekeri ve yumurtaları çırparak başlıyoruz yumurtaları mikserle karışım beyazlaşıp köpürene dek çırpalım. SOnra sütü ve yağı ilave edip tekrar çırpalım unu, kabartma tozunu, tarçını, iri dövülmüş fındık ya da cevizleri ilave edip mikserin düşük ayarı ile karıştıralım. Kek kalıbını margarinle yağlayarak tabanına un serpelim. Hamuru kalıba boşaltıp 170 derece ısılı fırında pişirelim. Kürdan kontrolüyle kekin pişip pişmediğini kontrol ederek fırından alalım. Kek Kalıbından Çıkartıp servis yapabilirsiniz.Afiyet Olsun

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Kolay Cevizli Kek Tarifi Resimli, Resimli Kolay Cevizli Kek Tarifi, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benimde en çok sevdiğim kek tariflerinden biri olan cevizli kekkin yapılışını en kolay haliyle veriyoruz sizlere:) Evet isteyene kolay cevizli kek tarifi burada Melek'ler! Cevizli Kek Malzemeler 3 adet yumurta, 1 bardak pudra şekeri, 1 çay fincanı sıvı yağ, 1 paket...
  2. Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Resimli Çaylı Kek Tarifi Çaylı Kek Nasıl Yapılır Genelde kek tarifleri sunduğumuz da bu kek çayla enfes gider diyoruz ama bu sefer çay ve kek ikilisini birleştiriyor ve sizlere çaylı kek tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size değişik ve bir o kadar da lezzetli çaylı kek yapılışı arkadaşalrım:) Çaylı Kek İçin Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı demli ılık çay (...
  3. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...
  4. Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını bilseniz çok seversiniz:) Ben dereotu ve peyniri birbirine çok yakıştırıyorum ve severekte tüketiyorum. Sizlerede bu yazımızda dereotlu peynirli kek tarifi veriyorum Melek'ler. Dereotlu Peynirli Kek Malzemeleri: 3 yumurta 1 su bardağıi rendelenmis...
  5. Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve havuçlu kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Havuçlu Kek İçin Malzemeler: 3 çay fincanı, un 1 çay fincanı, sıvıyağı 3 tane,...

Sayfayı Paylaş