gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevizli Oturtma Tatlısı tarifi resimli yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cevizli Oturtma Tatlısı Tarifi Cevizli Oturtma Tatlısı Tarifi Resimli

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim gibi cevizli tatlıları seven tüm misafirlerimiz ve siz sevgili üyelerimiz için, çok lezzetli bir tatlı olan cevizli oturtma tatlısı yapılışı hakkında bilgiler sunmak istiyor ve uzun lafın kısası olarak, işte cevizli oturtma tatlısı tarifi burada diyoruz!

Gerekli Malzemeler

- 1 dilim limon
    -1 yumurta
    -500 gr un
    -500 gr toz şeker
    -2 su bardağı su
    -Yarım su bardağı ceviz içi
    -Yarım çay kaşığı tarçın
    -200 gr tereyağı

Cevizli Oturtma Yapılışı

Tatlımıza Un, yumurta ve suyu bir kapta yoğurarak başlıyoruz. Yoğurduğunuz hamuru Bezelere ayırın ve yufka şeklinde incecik açın. Yufkaları kuruması için biraz bekletin.Tereyağını eritin. Bir kasede ceviz içi ve tarçınla karıştırın. Elde ettiğiniz yufkaları, aralarına bu harçtan yayarak üst üste yerleştirin. Rulo yapın. Parmak kalınlığında kesip yağlı kağıt serili tepsiye dizin. üzerine kalan tereyağını döküp önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlanmış fırında pişirin.Şerbeti için su, şeker ve limonu kaynatıp soğumaya bırakın. Sıcak tatlının üzerine soğuk şerbeti dökün. Tatlı şerbeti çekince isteğe göre tarçın serperek servis yapabilirsiniz.

Cevizli Oturtma Tatlısı tarifi resimli yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Makarna Tatlısı yapılışı

Resimli Makarna Tatlısı yapılışı

Makarna Tatlısı nasıl yapılır Makarna Tatlısı yapılışı Değişik yeni lezzetler arayanlar için bu yazımızda yepyeni bir tatlı tarifi veriyoruz ve makarna tatlısı yapmaya hazır mısınız Melek'ler, diyoruz :) Makarna Tatlısı Malzemeler 500 gr makarna(spagetti disinda) 4 bardak su 1 lt sut 4 Adet yumurta 2 Adet vanilya 1 limon kabugu rendesi 1 bardak seker(seker miktarini dilediginiz gibi...
  2. Resimli Midye Tatlısı yapılışı

Resimli Midye Tatlısı yapılışı

Midye Tatlısı Nasıl Yapılır Midye Tatlısı yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda yeni tatlar edinmek isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, resimli midye tatlısı tarifini paylaşıma açıyoruz. Midye Tatlısı malzemeler 1 çay bardağı süt 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ yarım paket yaş maya 1 fiske tuz alabildiği kadar un İç harcı için 1 su bardağı iri çekilmiş...
  3. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  4. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...
  5. Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli yapılışı size özel

Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Resimli Cevizli Balkabaklı Cheeseke Tarifi Kaymaklı cevizli kabak tatlısı tarifimzden sonra şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize, çok hoş bir lezzet sunuyor ve cevizli balkabaklı cheeseke tarifi sunuyoruz arkadaşlarım. Buyrun yapın afiyetle ikram edin hepbirlikte tüketin:) Cevizli Balkabaklı Cheeseke İçin Gereken Malzemeler -2...

Sayfayı Paylaş