gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

cevizli pamuk prenses

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Tür : Tatlı ve Tuzlu Hamur İşleri Mutfak : Klasik Tanımlar Hazırlama süresi : 20dk
    Servis : 10 kişi

MALZEMESİ
    8 su bardağı un
    250 gr. erimiş margarin
    1 su bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı ılık su
    1 paket kabartma tozu
    Tuz

İçi için:
    2 su bardağı ceviz
    1 su bardağı pekmez

Şurubu için:
    2 su bardağı toz şeker
    2 su bardağı su

TARİF
    Cevizleri irice dövüp pekmezle karıştırın.
    2 bardak suyla tozşekeri kaynatın. Soğuması için bekletin.
    Margarini eritin, sıvıyağ, ılık su, tuz ve karbonatı karıştırın. İçine yavaş yavaş un ilave edip sert bir hamur tutun. 20 dakika bekletin.
    Hamurdan portakal büyüklüğünde bezeler yapın. Her birini yemek tabağı büyüklüğünde açın. Hamurun kenarlarını keserek dikdörtgen şekline getirin. Ortasına cevizli pekmezi uzun bir şerit halinde koyun. Hamuru rulo haline getirip ters çevirin. Sonra da 3-4 santim kalınlığında kesip tepsiye dizin. 175 derecelik fırında üstü pembeleşene kadar pişirin. Fırından çıkarır çıkarmaz soğumuş şurubu üstüne gezdirerek dökün.

2. gulsumelifbas

gulsumelifbas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: cevizli pamuk prenses
    çok güzel görünüyor cnm ellerine sağlık :hungry:

cevizli pamuk prenses konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pamuk prenses ve yedi cüceler.. Masalı

Pamuk prenses ve yedi cüceler.. Masalı

yedi cücelerin isimleri yedi cüceler isimleri 7 cücelerin adları pamuk prenses ve cüceler masalı Her yerin karla kaplı olduğu bir kış günüymüş. Bir kraliçe, sarayının pencerelerinden birinin arkasında bir yandan nakış işliyor, bir yandan da hayal kuruyormuş. Derken birden parmağına iğne batmış ve gergefin üstüne üç damla kan akmış. Kraliçe kan damlalarına bakar bakmaz, “Çocuğum kız olursa,...
  2. Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliçeden Dinleyelim

Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliçeden Dinleyelim

Daha yeni evlenmiştim Kralla. Saraya ilk girdiğim anda sevdim orayı.Hele o güzeller güzeli Pamuk var ya. O kadar kanım kaynadı ki o güzel kıza. Iki yıl önce genç yaşında kaybettiğim kızıma o kadar benziyordu ki.Kizimin yerine koymustum onu. Nereden bilebilirdim ki o guzel yuzun ardinda neler yattigini. Ilk birkac gun cok guzel gecti. Derken yavasyavas gercek yuzunu gostermeye basladı Pamuk....
  3. pamuk prenses pasta

pamuk prenses pasta

pamuk prenses pastası prenses pasta tarifi pasta pastası tarifi pamuk Malzemeler: 1 paket margarin 1 bardak un 1 kilo süt 1 bardak seker 1 vanilya 1 bardak hindistan cevizi Yapılışı: yağı erit,unu koy yagda kavur,kokusu gelsın,hafif mis gibi... üzerine süt ve vanilyayı ekle,5 dakıka kaynat.altını kapa 10 dakıka bekle hindistan cevızını koy içine 5 dakıka çırp.işte hazır.istediğin kalıbın...
  4. Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliceden Dinleyelim

Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliceden Dinleyelim

Bu güne kadar hep Pamuk konuştu, o sustu. Bize cadı diye yutturulan kralicenin sözlerini okuyalım. Önce benide dinlediginiz için hepinise çok tesekkur ederim.Efendim musade ederseniz konuya en basindan baslayayım. Daha yeni evlenmiştim Kralla. Saraya ilk girdiğim anda sevdim orayı. Hele o güzeller güzeli Pamuk var ya. O kadar kanım kaynadı ki o güzel kıza. Iki yıl önce genç yaşında...
  5. Pamuk Prenses ve Avcı filmi tanıtımı

Pamuk Prenses ve Avcı filmi tanıtımı

Selam, pamuk prenses ve avcı filminin tanıtımı hakkında bilgi istiyoruım sizden melekler, lşimdiden teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş