gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cevizli patlıcan nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar, ben bir meze tarifi arıyorum ama cevizli patlıcan.Bir yerde yedim tarifini alabilecğim samimiyette de değildim soramadım.Var mı bu tarifi bilen ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Cevizli Patlıcan için gerekli Malzemeler
    -10 diş sarmısak
    -100 gr ceviz
    -1 kg patlıcan
    -4 yemek kaşığı un
    -750 gr domates
    -1/2 çay bardağı zeytinyağı

Cevizli Patlıcan Tarifi

Yemeğimizin yapılışına önce Patlıcanları yuvarlak yuvarlak keserek başlayın. Daha sonra patlıcanları Tuzlu suda biraz beklettikten sonra kızartın. Isıya dayanıklı bir fırın kabına dizin. Domatesleri soyup rendeleyin, sarımsakları soyun ve iyice ezin.Unu zeytinyağında kavurup, içine domates, sarmısak ve tuz katın. Pütürsüz ve koyu kıvamlı olunca sirke ve dövülmüş ceviz içini ilave edin.Hazırlamış olduğunuz sosu patlıcanların üzerine döküp, en üstü kızarıp, kesilicek katılığa ulaşana kadar fırınlayın. Soğuyunca da dilimlere keserek servis yapın. Afiyet Olsun

cevizli patlıcan nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cevizli patlıcan salatası

cevizli patlıcan salatası

Patlıcan sevenler buyrun:deli: Malzemeler: 4 Adet orta boy patlıcan 4 Adet Yeil biber 1 su bardağı Ceviz içi 1/2 Demet maydanoz 3 Yemek kaşığı zeytinyağı 2 diş sarmısak 250 gr Yoğurt Karabiber Sirke TuzYapılışı:Patlıcan ve biberleri fırnda közleyin. Kabuklarını soyup ince ince kıyın. Ceviz içini mutfak robotunda küçük parçalar haline getirin. Sarmısakları ezin. Maydanoz dışındaki bütün...
  2. Hindistan Cevizli Muffin Nasıl Yapılır Tarifi Burada

Hindistan Cevizli Muffin Nasıl Yapılır Tarifi Burada

Hindistan Cevizli Muffin Tarifi Hindistan Cevizli Muffin Yapılışı Sevgili melekler, keke tarifleri eskiden beri çay sofralarının vazgeçilmezidir. Her çay menüsünde mutlaka bir kek tarifi olur. Eskiden annelerimizin kek tencerelerinde pişirdikleri kekler yerlerini tek porsiyonluk şirin muffinlere buraktı. Biz de bu sayfamızda sizlere Hindistan Cevizli Muffin Tarifi ile sizlerleyiz.....
  3. denizli usulü patlıcan kebabı nasıl yapılır

denizli usulü patlıcan kebabı nasıl yapılır

Patlıcan kebabı her yörede farklı yapılıyor. Benim öğrenmek istediğim denizli usulü olanı.Çünkü nişanlım denizlili :)
  4. Evde Cevizli Tel Kadayıf Tatlısı Nasıl Yapılır?

Evde Cevizli Tel Kadayıf Tatlısı Nasıl Yapılır?

kadayıf tatlası nasıl yapılır tel kadayıf tatlısı tarifi cevizli tel kadayıf tarifi Millet olarak tatlıya olan düşkünlüğümüz malum... Özellikle Ramazan ayların da ve bayram günlerin de misafirlerimize tatlı ikram etme gibi alışkanlığımız Osmanlı döneminden beri bizlere kadar gelmiştir. Oruçlu iken nedense benim canım tatlı çeker sanırım oda açlıktan kan şekerinin düşmesi ile birlikte vücut...
  5. Patlıcan nasıl kurutulur ?

Patlıcan nasıl kurutulur ?

Patlıcan türk mutfağın da en çok kullanılan sebzelerden biri..Güveci,dolması,musakkası,kızartması hatta reçeli bile yapılan patlıcan kısacası severek tükettiğimiz bir sebze.Yaz sebzesi olan patlıcan adeta mutfakları şenlendiriyor diyebiliriz.Patlıcanın lezzetinin yanın da saymakla bitmeyen faydaları var.Yazımızın devamın da patlıcanın faydalarını ve patlıcanın kurutulması hakkındaki...

Sayfayı Paylaş