gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

cevizli patlıcan salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Patlıcan sevenler buyrun:deli: Malzemeler:
    • 4 Adet orta boy patlıcan
    • 4 Adet Yeil biber
    • 1 su bardağı Ceviz içi
    • 1/2 Demet maydanoz
    • 3 Yemek kaşığı zeytinyağı
    • 2 diş sarmısak
    • 250 gr Yoğurt
    • Karabiber
    • Sirke
    • TuzYapılışı:patlıcan ve biberleri fırnda közleyin. Kabuklarını soyup ince ince kıyın. Ceviz içini mutfak robotunda küçük parçalar haline getirin. Sarmısakları ezin. Maydanoz dışındaki bütün malzemeleri salata tabağına alıp iyice karıştırın. Kıyılmış maydanoz ile süsleyerek servis yapın.Afiyet olsun…:deli:

cevizli patlıcan salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tahinli Patlıcan Salatası

Tahinli Patlıcan Salatası

tahinli salatalar tahinli patlıcan salatası salata patlıcanlı salata Malzemeler 2 adet patlıcan yarım limon suyu 2-3 yemek kaşığı tahin 3-4 yemek kaşığı yoğurt sarımsak üzeri için; zeytinyağ domates salatalık Yapılışı Patlıcanlar közlendikten sonra, içleri kaşıkla çıkartılır. Kararmaması için limon suyuna konur. Yoğurt, tahin ve sarımsak karıştırılıp patlıcana ilave edilir. Üzeri...
  2. patlıcan salatası

patlıcan salatası

Malzemeler : 1 kg patlıcan1 adet domates2 adet sivribiber5-6 adet siyah zeytin2 dal maydonoz1 çay bardağı sıvıyağ 1/2 adet limon suyu1/2 tatlı kaşığı tozşeker yeterince tuzYapılışı : kalın çekirdeksiz patlıcanların kabuklarını çatal ile birkaç yerinden deldikten sonra mümkünse malgalda yoksa fırında veyasıvıyağda iyice pişirelim .sıvıyağını, limon suyunu ,yerince tuz ve bir tutam tozşekeri bir...
  3. Mayonezli patlıcan salatası

Mayonezli patlıcan salatası

Kolayca hazırlayıp misafirlerinize sunabilirsiniz melişlerim mutlaka deneyin:):):) Malzemeler 1 adet büyük boy patlıcan 2 adet sivri biber 1 adet tatlı kırmızı biber 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı limon suyu yarım yemek kaşığı zeytinyağ damak tadına göre tuz Hazırlanışı Patlıcan ve biberleri közleyip kabuklarını soyun.Küp şeklinde...
  4. közlenmiş patlıcan salatası

közlenmiş patlıcan salatası

patlıcanları közleyip kabuklarını ysun aynı şekilde biribeleride közleyin soyun iiçerisne soğanı halka halka doğrayın zeytinyağı ve narekişi ilave edin tuz ve kırımızı biberle tatlandırın afiyet olsun
  5. cevizli patlıcan nasıl yapılır

cevizli patlıcan nasıl yapılır

Selam kızlar, ben bir meze tarifi arıyorum ama cevizli patlıcan.Bir yerde yedim tarifini alabilecğim samimiyette de değildim soramadım.Var mı bu tarifi bilen ?

Sayfayı Paylaş