gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Cevizli Revani tatlısı;

Konu, 'Tatlılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

cevizli revani tatlısı revani tatlisi tatlısı en güzel tarifi cevizli tarifi Tarif, evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz, basit bir tarif... Lezzeti ise basitliğiyle ters orantılı... Haydi hanımlar, tatlı yiyelim tatlı konuşalım!...

Malzemeler
    5 Çay Bardağı Un,
    4 Adet Yumurta
    2 Çay Bardağı Yoğurt,
    1.5 Çay Bardağı İrmik
    2 Çay Bardağı Şeker
    1 Su Bardağı Ceviz
    2 Paket Kabartma Tozu
    2 Paket Vanilya
    Hindistan Cevizi (süslemek için)
    Şerbeti İçin
    3.5 Su Bardağı Şeker
    3.5 Su Bardağı Su
    1/4 Limon

Yapılışı:
    Ön hazırlık olarak şerbeti hazırlayalım. Bunun için şeker, su ve çeyrek limonu kaynatalırn. Soğumaya birakalım.
    Yumurtaları şekerle beraber köpürene dek çırpalım.
    Yoğurdu, irmiği, vanilyayı katalım. Elenmiş una kabartma tozunu ekleyerek çırpma kabına alalım. İri dövülmüş cevizleri de alıp karıştıralım. Küçük bir fırm tepsisini hafif yağlayıp, hamurun yapışmaması için şeker serpiştirelim. Hamuru tepsiye döküp, önceden ısıttığımız orta ısılı fırında altı üstü pembeleşene dek pişirelim.
    Fırından aldıktan sonra üzerine 1 su bardağı su gezdirelim. Önceden hazırlayıp, soğuttuğumuz şerbeti revaninin her köşesine eşit olarak yayalım. Şerbetini emdiğinde dilimleyerek servis tabağına alalım. Üzerine, dilediğimiz süslemeyi yaparak servis yapalım.

Afiyet Olsun

2. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cevizli Revani tatlısı;
    paylasim icin tesekkurler

Cevizli Revani tatlısı; konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cevizli revani

cevizli revani

Malzemeler 5 Çay Bardağı Un, 4 Adet Yumurta 2 Çay Bardağı Yoğurt, 1.5 Çay Bardağı İrmik 2 Çay Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Ceviz 2 Paket Kabartma Tozu 2 Paket Vanilya Hindistan Cevizi (süslemek için) Şerbeti İçin 3.5 Su Bardağı Şeker 3.5 Su Bardağı Su 1/4 Limon Yemeğin Tarifi Ön hazırlık olarak şerbeti hazırlayalım. Bunun için şeker, su ve çeyrek limonu kaynatalırn. Soğumaya birakalım....
  2. Kolay Revani Tatlısı

Kolay Revani Tatlısı

kolay revani tatlısı kolay revani tarifi tatlısı tarifi resimli Bu haftasonu Cumartesi kayınvalidemler (Rukiye annem ve İbrahim babam- Seda - Sedat-Levent) iftara geldiler. Onlar için yaptım. Daha doğrusu ben malzemeleri kaba ilave ettim kızım karıştırdı. O yüzden onlara kızım yapmış oldu. Bizler tatlıyı beğendik. Beğenilmeyen tatları ben zaten siteye ilave etmiyorum. Günden güne...
  3. Revani Tatlısı

Revani Tatlısı

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi 3 yumurta 1 nescafe fincanı irmik 1 nescafe fincanı un 1 nescafe fincanı tozşeker 1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt) Yarım nescafe fincanı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya -Yapılışı- Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri...
  4. Revani (yoğurt tatlısı)

Revani (yoğurt tatlısı)

yogurtlu revani yoğurtlu revani tatlısı yoğurtlu tarifi tatlısı tarifi videolu Eveeeet meleklerim kimileri bu tatlıya revani kimileride yoğurt tatlısı diyolar...ben bu tatlıyı sık sık yapıyorum ve muhteşem oluyo..yani düşünün kayınvalidem bile bayıldı :meçhul: MALZEMELER 3 yumurta 1 çay bardağı şeker 3 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 3 çay bardağı un 3 çay bardağı irmik 2 paket...
  5. Revani tatlısı tarifi

Revani tatlısı tarifi

revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini...

Sayfayı Paylaş