gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Çevremizdekilerin Önemi

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Okuldaki ikinci ayımda, hocamız test sorularını dağıttı. Ben okulun en iyi öğrencilerinden biriydim. Son soruya kadar soluk almadan geldim ve orada çakıldım kaldım. Son soru şöyleydi: "Her gün okulu temizleyen hademe kadının ilk adı nedir?.." Bu herhalde bir çeşit şaka olmalıydı. Kadını yerleri silerken hemen her gün görüyordum. Uzun boylu, siyah saçlı bir kadındı. 50'lerinde falan olmalıydı. Ama adını nerden bilecektim ki!.. Son soruyu yanıtsız bırakıp kağıdı teslim ettim. Süre biterken bir öğrenci, son sorunun test sonuçlarına dahil olup olmadığını sordu. "Tabii dahil" dedi, hocamız.. "Is yaşamınız boyunca insanlarla karşılaşacaksınız. Hepsi birbirinden farklı insanlar. Ama hepsi sizin ilginiz ve dikkatinizi hakkeden insanlar bunlar. Onlara sadece gülümsemeniz ve`Merhaba' demeniz gerekse bile.." Bu dersi hayatim boyunca unutmadım. O hademenin adini da.. Dorothy idi. ALINTIDIR Arkadaşlar bunu İslam Ve İnsan bölümüne koymamım sebebi şu;çevremizdeki herşeyin değerini bilmeli önemini anlamalı,kimseleri küçümsememeliyiz...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çevremizdekilerin Önemi
    emeğine sağlık

Çevremizdekilerin Önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çevre Teknikeri

Çevre Teknikeri

çevre koruma ve kontrol bölümü çevre koruma ve kontrol bölümü iş alanları iş imkanları dersleri nedir Doğal kaynakların verimliliklerinin korunması, çevrenin insan sağlığına ve refahına uygun bir biçimde düzenlenmesi konularında çevre mühendisine yardımcı olarak çalışan kişidir. GÖREVLER -Hava, su, toprak analizleri yapar, kirlilik düzeyini belirler, -Kirlilik düzeyi sağlığa zarar verecek...
  2. Çevre düzenlemesi

Çevre düzenlemesi

İnsanlar için hayır dileyen kimseye ve iyi komşuya delalet eder.
  3. Çevre

Çevre

ÇEVRE İnsanın içinde evrim geçirdiği ortam olan çevre , her zaman farkında olmadığı doğal olaylar ile yaşama koşullarından , yani insanların doğal ortam ile uyuşma biçimin de oluşur. Çevre kavramı yakın bir dönem bazı ülkelerde doğanın , aşağı , yukarı tam anlamıyla “Evcilleştirilmesi’nin yanı sıra , bazı tehlikelerle ve yıkıma uğratıldığı sırada sıra da ortaya çıkmıştır. Söz konusu yıkım ,...
  4. Çevre Felaketi....

Çevre Felaketi....

BPnin petrol platformundaki çatlağın Meksika Körfezi'nde oluşturduğu çevre felaketi
  5. Çevre Baskısının Kısırlık Tedavisinde ki Önemi

Çevre Baskısının Kısırlık Tedavisinde ki Önemi

Bu konu; Çevre Baskısının Kısırlık Tedavisinde ki Önemi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, evli çiftlerin bir dönem sonra kendilerini hazır istediklerinde bebek sahibi olma istekleri, ne yazık ki meraklı aile ve arkadaş çevresi tarafından duyulduğunda sıkı bir takibe alınır. Sürekli sorulan sorular, can sıkıcı tutum ve davranışlar, fizyolojik problemlerle uğraşan ve tedavi...

Sayfayı Paylaş