gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

"Çevreni yaşat, geleceğini koru''

Konu, 'Çöplük' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Kocaeli'nde ilköğretim öğrencilerinin “Çevreni Yaşat, Geleceğini Koru” kampanyası kapsamında 8 ayda topladığı 10 ton atık kağıt sayesinde 170 ağaç kurtuldu.

Kocaeli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) ile Unilever Türkiye'nin 8 ay önce başlattığı “Çevreni Yaşat, Geleceğini Koru” Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi tamamlandı.

Unilever Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Şenel Erim, proje kapsamında Kocaeli'nin 7 ilçesinde 56 ilköğretim okulunda yaklaşık 17 bin öğrenciye çevre eğitimi verdiklerini belirtti.

Erim, çocuklara yeterli çevre eğitimi verilmesi ve topluma faydalı bireyler yetiştirilmesi amacıyla yürüttükleri projede, ilköğretim öğrencilerini faydalı birer toplum gönüllüsü yapmayı, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Proje kapsamında, 1. sınıftan 7. sınıfa kadar yaklaşık 17 bin öğrenciye çevre eğitimi verdiklerini anımsatan Erim, şöyle konuştu:

“Öğrencilerde çevre bilinci oluştukça, okullara konulan geri kazanım kumbaralarının giderek daha fazla dolduğu gözlendi. Kocaeli'nin 7 ilçesinde 56 ilköğretim okulunda toplam 10 ton atık kağıt toplayan öğrenciler, 170 ağaçlık bir ormanın yok olmasını engellemiş oldu. Eğitim verdiğimiz öğrenciler, artık birer çevre dostu haline geldi. En fazla atık kağıdı toplayan okul ise ödül olarak DVD oynatıcısı, perde, projeksiyon ve 20 DVD'den oluşan sinema sistemi kazandı.”

“Daha sağlıklı ve temiz bir gelecek, çocukların eseri olacaktır” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Erim, “Üretimimizin önemli bir kısmını gerçekleştirdiğimiz Gebze fabrikamızın bulunduğu bölgedeki ilköğretim öğrencilerine çevre bilincini aşılamak istedik. Çocuklarımızın projeyi benimsemesinden ve başarılı sonuç elde etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

KURUMSAL TASARRUF POLİTİKASI

Çevrenin korunması ve çevre bilincinin uyandırılmasını kurumsal öncelik olarak benimsediklerini dile getiren Erim, sözlerine şöyle devam etti:

“Unilever Türkiye'nin, tüm üretim, depolama ve dağıtım tesisleri, ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi belgesine sahip bulunuyor. Bir yandan çevreye duyarlı ürünler geliştirmeye büyük önem verirken, diğer yandan da çevre bilincinin parçası olarak kurumsal tasarruf politikasını tüm çalışanları nezdinde hayata geçirmeye çalışıyoruz. Uygulanan politika sayesinde 2000 yılından bu yana üretilen ürün başına su kullanımında yüzde 53, enerji tüketiminde yüzde 52 tasarruf sağlandı, katı atık miktarında ise yüzde 65 azalma yaşandı.”

kaynak:hürriyet sağlık

"Çevreni yaşat, geleceğini koru'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çevre Teknikeri

Çevre Teknikeri

çevre koruma ve kontrol bölümü çevre koruma ve kontrol bölümü iş alanları iş imkanları dersleri nedir Doğal kaynakların verimliliklerinin korunması, çevrenin insan sağlığına ve refahına uygun bir biçimde düzenlenmesi konularında çevre mühendisine yardımcı olarak çalışan kişidir. GÖREVLER -Hava, su, toprak analizleri yapar, kirlilik düzeyini belirler, -Kirlilik düzeyi sağlığa zarar verecek...
  2. Çevre düzenlemesi

Çevre düzenlemesi

İnsanlar için hayır dileyen kimseye ve iyi komşuya delalet eder.
  3. korsan

korsan

Korsan Rüyada korsan görmek sahte arkadaşlarınız yüzünden yaşamınız tehlikeye girecek demektir. Korsan olduğunuzu gördüyseniz, bu saygınlığınızın kaybolacağına , arkadaş ve akrabalarınızın sizden desteğini çekeceğine yorumlanır. Rüyada korsan görmek sahte arkadaşlarınız yüzünden yaşamınız tehlikeye girecek demektir. Korsan olduğunuzu gördüyseniz, bu saygınlığınızın kaybolacağına , arkadaş...
  4. Gülşen - Kış Yaşattın

Gülşen - Kış Yaşattın

gözlerim açıldı seni görmek için dudakların yalvardı bir kez öpeyim diye ellerim uzandı sana dokunmak için ben affettiğimde gönlüm affetmedi ben affettiğimde gönlüm affetmedi baharında aşkımın kış yaşattın sel bastı yüreğimi gözyaşların unutmak istediğsemde unutamadım, erimedi buzları akıp giden hislerimin ben affettiğimde gönlüm affetmedi ben affettiğimde gönlüm affetmedi.....
  5. Çevre

Çevre

ÇEVRE İnsanın içinde evrim geçirdiği ortam olan çevre , her zaman farkında olmadığı doğal olaylar ile yaşama koşullarından , yani insanların doğal ortam ile uyuşma biçimin de oluşur. Çevre kavramı yakın bir dönem bazı ülkelerde doğanın , aşağı , yukarı tam anlamıyla “Evcilleştirilmesi’nin yanı sıra , bazı tehlikelerle ve yıkıma uğratıldığı sırada sıra da ortaya çıkmıştır. Söz konusu yıkım ,...

Sayfayı Paylaş