gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceylan - Don Maralım

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Gidip gurbet eli mesken mı tuttun Bir selamın gelmez beni unuttun

Gurbetten şılaya düşmez mı yolun

Ey benim avazım ey baharım yazım

Elimdeki sazım, ceylanım

Geri dön geri dön nazlı ceylanım

Hasretin yaman nasıl dayanım

Hey dağlar maralım hey

Hayırsız belalım hey

Gaşı gözü garalım, ceylanım

Ne gidenler döndü sen dönmedin

Sensiz kaç gece kaç sabah oldu

Yokluğun ecelmiş hasretin kefenmiş

Dönmemeye yemin mı ettin

Ya beni de al, ya sen gel yanımda kal

Gitme maralım

Dön maralım dön dön ceylanım

Ay değil yıl oldu bitir hasreti

Aklı firar ettim yüzün görmeyeli

Mecnuna eş tuttu gınar el beni

Ey benim avazım ey baharım yazım

Elimdeki sazım, ceylanım

Geri dön geri dön nazlı ceylanım

Hasretin yaman nasıl dayanım

Hey dağlar maralım hey

Hayırsız belalım hey

Gaşı gözü garalım, ceylanım..

Ceylan - Don Maralım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceylan

Ceylan

Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir. Evlilik,muyluluk,güzellik zarafet ve aşka işarettir.Ceylan vurmak:bir kadının avucuna düşmek,ormanda ceylan görmek:sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.Ceylan sürüsü görmek: yeni bir işe atılacağınıza işarettir. Rüyayı gören kimse...
  2. Ceylan - Nare

Ceylan - Nare

bir öptüm bir dişledim Ah le de nare le nare Ben hayranam yare Vay le de nare le nare Ben kurbanam yare Pen çıt attım tek geldi Eyvah eyvah nare Kuceden nare geldi Ben hayranam yare Bir öptüm bir dişledim Eyvah eyvah nare Al yanaktan kan geldi Ben hayranam yare Ah le de nare le nare Ben hayranam yare Vay le de nare le nare Ben kurbanam yare İpek mendil elinde Eyvah...
  3. Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Son günlerde köpegine swaroswki taşlarla yaptırdığı kostümle gündemde olan Ceylan Türkilerin Ceylanı adını verdiği yeni bir albüm piyasaya çıkardı...Şimdi albüm tanıtına geçiyorum arkadaşlar :tik: 01 Ceylan – Arguvana Gidemem 02 Ceylan – Yeminim Var 03 Ceylan – Mardine 04 Ceylan – Saçımın Akına Bakma Sultanım 05 Ceylan – Yetiş 06 Ceylan – Kader Bize Gülecekmiş Ne Zaman 07 Ceylan – Yüksek...
  4. Maral dizisi Maral karakteri (Hazal Kaya) kimdir?

Maral dizisi Maral karakteri (Hazal Kaya) kimdir?

1997 yılında anne babası ayrılmıştır. Aynı zamanda Hazal Kaya’nın 7 yaşında baleye başladığı yıldır. Anne ve babası ayrıldıktan sonra annesiyle yaşamaya başladı. Lisede eğitim hayatına devam ederken Cola Turka’nın reklam yüzü olmuştur. Henüz lisedeyken katalog çekimlerine ve bazı ajanslara başvuruda bulunmuştur. İlk olarak Acemi Cadı, Sıla ve Taşların Sırrı dizisinde rol almıştır. Fakat...

Sayfayı Paylaş