gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceza Ab-ı NaFi (Mercan Dede)

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Önceden ben tektim öncesinde bir melektim Hep önümde bir şua ve nurdu var olan bebektim Her tarafta tarlalar var hep çiçekli ben de ektim
    Artık suları beklemek gerekti benim için
    Düşman edinip düşman olmamak gerekti bunun için
    Ben köstebektim yoktum ortalarda yurdum yerdi
    Ve saklanırdım en derinde katlanırdım herbi derde
    Ve herbi çileye, yeryüzündeyim güneş de benle
    Kamaştı gözlerim bu bedenim hep savaştı
    Gölgemin arkasında görkemim kaldı
    Ben bi kuştum artık, güneşle arama perde
    Geceyle aramız iyiydi bence
    Kanatlarımdı rüzgar bu gönlümdeyse aşk var
    Akılsa donmuş
    Bir yunustum buz tutan denizlerin dibinde suskun
    Oltalar ve ağlar birer mayın gibi
    Bir çığlık duydum sanki yapmayın demiş gibi deniz de ağlar
    Ben bir okyanustum şimdi yağmur oldum orman oldum
    Bir kuş oldum akrep oldum oğlak oldum yaprak oldum insan oldum
    Ben de yandım, ben de ağladım bi boşluktaydım
    Ve ben de toprak oldum

Ceza Ab-ı NaFi (Mercan Dede) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mercan Dede

Mercan Dede

Mercan Dede (nam-ı diğer DJ Arkın Allen), doğuya özgü Sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir biçimde harmanlayarak, eski ile yeniyi, Doğu ile Batı'yı birleştirdiği bir müziğe imzasını atıyor. Topluluğun kurucusu ve lideri Arkın Ilıcalı olarak 1966 yılında Türkiye'de dünyaya geldi. Ney, bendir, davul ve vokal sanatçısı olma yolunda müzik eğitimini geleneksel...
  2. Mercan

Mercan

Çok mala; güzel, mesture ve iffetli kadına, Boncuk ve mercandan yapılmış gerdanlık Allah Teala'nın yasak ettiği şeylere delalet eder.Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kızla beraber olacağını da gösterir. Rüyada mercan görmek, zenginlik işaretidir. Çok güzel bir kızla aşk yaşayacağınıza yorumlanır. Rüyada mercan görmek, es veya evlat ile tabir olunur. Mercan ne kadar kirmizi,...
  3. Ceza - De Javu

Ceza - De Javu

Seçkin insanlarin kurdugu galakside bir karadelik ben. Gördügüm hersey silik bir fenomen Hizla gelisen nesle sahip olmayan her ebeveyn Süper emici bir zihniyetle kalici lekeler birakir en sonunda. Bionic olmak ister ancak paranin tadi çok hos gelir Rhymelarimda beliren dünyamda paraya yer yok Esas kavram insanizm Liriklerimde yansiyan global isteyisler Bu med cezir dikkat etmek...
  4. AB Muz Karteline 60 Milyon € Ceza Kesti

AB Muz Karteline 60 Milyon € Ceza Kesti

AVRUPA Birliği (AB), anlaşmalı fiyatlarla pazarı paylaşan muz ithalatçıları Amerikan Dole ve Alman Weichert şirketlerine 60.3 milyon Euro para cezası verdi. Cezadan Dole’un payına 45.6 milyon Euro, Weichert’in payına ise 14.7 milyon Euro düştü. AB Komisyonu, oluşumunda yer aldığı kartelden en fazla çıkar sağlayan Amerikan Chiquita şirketinin 83.2 milyon Euro’luk cezasını ise menfaat...
  5. mercan duası

mercan duası

mercan duası anlamı mercan duası nedir allahümme inni es'elüke ya hayrü mes'ulün veya hayrül keremi ma'mulün ya men lehu elhamdü bi yed'il bekaü ve el fenaü vel hayri veşşerri vel fakri vel gınai ve lehu esmaül hüsna errahmani alelarşis teva lehu ma fissemavati ve ma filardi beynehüma ve ma tahtessera ve ahfa.allahü la ilahe illa hü lehül esmail hüsna.ya men lehu emate ve ahya ve halakal...

Sayfayı Paylaş