gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceza Efkar Perdesi

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

diskografiyle insanlık mı ölçülürmüş, ne metreler yeter bu ritmime ne de metronomlar, sabrımda taştı kimi zaman fakat alıştım, bazen tek dolaştım çoğu zaman bir it dalaştı sokakta okulda, her karemde yanmış ağzım, şimdi bir kalemde sildim attım, her gün iki kitap var okuduğum, birisi sağ öteki sol gözüm, bir kürsüm yok ulaştım herkese özetlerimle geldim,
    yaşama sade gözlerimle bakmadım ve kimse bilmez bir çok sır var hırsızlardan sakladığım ve çok sıkıldılar konuşmadım,
    beynimde oynar her bir film unutmadım aklımda, eğer kafaya takarsam yavaşlatır, aynalar kırıldı aynalara inanmadım aynalar kandırdı her zaman ben hiç kırılmadım, zamansız öttü bir kesim, zararlılarla değil işim, sıkıldım yazdı sağ elim, beynimde gizli mağbedim.

nakarat

boşluğa bakarken buldum birçok kez kendimi, volta attım amaçsızca baktım kol kırıldı yen içinde kaldı,
    keşke dedim kendi kendime şu arabanın, birde geri vitesi olsaydı boş hayal bu, geçmişi sadece dikiz aynasından görebilirsin,
    eski dükkanında kalmış mazi sende yoluna bak, bir espirisi de kalmamış hayatın boş ver,
    hatasıza yakın kusursuz olmak için çalış seçim senin, döndükçe dünya beklemek zarar, kazanmak için uyan,
    başarmak için inan, yenilmek ise kader eğilme boş ver, önüne bak en büyük güç sende, her bir çöküş unutulur kayıtsız şartsız,
    hayat yolu fay hatlarıyla doludur herkesin, bilekle gücünü gösterene beyinle gücünü göstermektir doğru,
    gene de bir dilek tut boş ver yıldız kaymasın parlarsan anlarlar eğer güneş misin ay mısın

nakarat

olmak yada olmamak mı yoksa olamamak mı, yazan kalem mi, el mi yoksa ben mi, herkes haklıdır kendince herkes haksız,
    işitme görme boş ver, sesin yükselsin her zaman içinde gerçekler, yararın olsun herkese yük olma kimseye,
    cezalar falakadan acı, sorun büyük yada küçüktür, dertler asla bitmez, gene de sen sarıl hayata boş ver, ser ver ama sakın ola sır verme, her şeye rağmen yaşıyoruz birbirimize rağmen, bir can hakkımız var akla gelmez, üzmeyin, kırmayın, yakmayın,
    şeytan he rbir yönden akıl çeler siz uymayın sakın, kural bu saygı gösterin, sularda iyilik gizlenir, insanca yaşamak ister her bir insan,
    ama amaçsız olmamak gerek, yararlı olmak şart kötüyü tart iyiyle çarp ve öğren, başaramazsın inanmazsan gerçekten sen...

nakarat
    bak açıldı perde gene başım efkar, dağıldım bir zaman fakat birleştim tekrar,
    yürekli ol düşün be kardeş ben inandım, sende inan, sende sabret, sende de bu güç var..

Ceza Efkar Perdesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza

Ceza

2001 feat. Sagopa K. & Sahtiyan ceza: Bir kursun kaleme benzer hayat tek eksik silgidir anla insanlar kendileri yazmakta zannetmekte dunyanin gonlunu almak cok zordur oldurmek bir intihardir aldatmaksa intizardir kandirmaksa hep zarardir hep siyahtir fatalrhymer represent; gezegenime sahip olamadim ama yeralti benim olsun yildizlar hep yanimdalar dusmanlar hep yanildilar dusmanlar hep...
  2. ceza

ceza

Ceza, 1977 yilinda ?sk?dar/Istanbul?da dogdu. Rap m?zige olan ilgisi ilkokul yillarinda sira arkadasindan ?d?n? aldigi kasetlerle basladi. Ceza tabii ki ger?ek ismi degil, bu onun hiphop?ta kullanmak i?in se?tigi yada daha dogrusu kazandigi bir lakap! Katildigi hiphop partilerinde, Freestyle rap (yani o an sahneye ?ikip m?zik esliginde, o an yazilan s?zlerle rap yapma) yarismalarinda her...
  3. Ceza

Ceza

Ceza borca, borç yüzünden aranmaya delalet eder.Uzun süredir gösterdiğiniz çabalarınız sonucunda işleriniz düzeleceğine ya da çok değer verdiğiniz birisinin hatıralarının hiçbir zaman kalbinizden silinmeyeceğine işarettir. Rüyada cezalandırılmak tam tersi takdir toplayacağı ve sevinç verici söz ve hareketlerle karşılaşacağı anlamına gelir.Rüyada cezaya çarptirilmak, üzüntü ve kederden...
  4. Kenan Işık - Efkar

Kenan Işık - Efkar

Bir ayak sesi duymayayım kapıya koşuyorum Gelen sen misin diye Bir sarı saç görmeyeyim yüreğim burkuluyor Ağlamaklı oluyorum Her şey bana seni hatırlatıyor Gökyüzüne baksam gözlerinin binlercesini görürüm Bir rüzgar deyse yüzüme Ellerini düşünmeden edemem Yaktığım bütün sigaraların dumanları sana benzer Tadı senden gelir yediğim yemişlerin, içtiğim içkilerin Ve içimdeki bu dayanılmaz...
  5. •*•gözyAşlarımı efkArıma kattıM bu geCe•*•

•*•gözyAşlarımı efkArıma kattıM bu geCe•*•

gözyAşlarımı efkArıma kattıM bu geCe Yalnızca seni özlemek geliyor içimden... Güneşin başka iklimleri aydınlatmaya,başka gönülleri ısıtmaya gittiği şu saatlerde Kağıdı,kalemi elime alıp, seninle dertleşmek,yalnızca sana yazmak yalnızca seni özlemek geliyor içimden... Sana yazmak... "Sana seni Yazmak" Seni ve yüreğimde anlam bulan duyguları... Sana ait yüreğimin...

Sayfayı Paylaş