gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceza Hasat Zamanı

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hasat zamanı gel bitch rap e bir paha biç rapime paha biçme trip yapma git piçç Çok ufaksın ancak hiç relaxın kalmamış silahsız olmaz sanma vinç al öyle yüksel ah iç Hedefim ol don hedefim hep on önüme pingpong topu gibi düşerdi
    Son bende gizli bak öyle durma kalk hadi yak ateşi kalp kalmamışki bak
    Ak düştü saçlarımdan her taraf dumanlı, puslu sisli her tarafta gizli suçlar herbir yerde gizli
    İzli mermiler bu kelimelerdir önce cümlelerdir aklı alan aklı parlatan sen yaylan
    Kamer dolunca kurt adamlar olabilir fakat ben her zaman varım
    Yazım kışım karım üsküdarda olacak aklım ağlayışlar aklı alabilirse alsın
    Yedi tepeyse istanbul bırakın öyle kalsın
    Kasılmışsın kaskatı asılmışsın bas batır altımdasın at ası kasmasın bu asrın aslı
    Dedikoduyla
    Savaşa gidenin cephesi kasımpatı tarlasında kamera karşısında yükselen cesaret taklalarda
    Makyajlarda gizli üsküdar stil bu müptezelide madara etti anlat derdi
    Sokaklar hem cehennem hemde cennet olabilirmi bilmem ancak metafiziksel ihtilal var
    Doğdum hep duvardı büyüdüm hala daha duvar var
    Hergün kavga gördüm kiminde korku kiminde kanlar
    Gerçek gecekondularmı yoksa şu mezarlar nazarlı bakmış gözler bence hep yalandan ağlar

Her tarafmı satılır acaba böyle parsa parsa üsküdar ve istanbul bu işte herkes hayran
    Doğduğum yerde kalmadı çocuklara hiç arsa ne kadar insan varsa vardır bir o kadar da hayvan
    Hasat zamanı meyva bahçelerini yaksalarda marmaramdan geçti tankeriyle baksalarda
    Mekanım üsküdar ve en son karaca ahmet anla meclisim hep ala işte ağla gülüm ağla
    Her tarafmı satılır acaba böyle parsa parsa doğduğum yerde kalmadı çocuklara hiç arsa
    Hasat zamanı meyva bahçelerini yaksalarda mekanım üsküdar ve en son karaca ahmet anla.

Müzik : Ronald Mcdonald, M.Can Erdoğan
    Düzenleme, Bass : M.Can Erdoğan - Coldhouse Studio İstanbul

Ceza Hasat Zamanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ceza

ceza

Ceza, 1977 yilinda ?sk?dar/Istanbul?da dogdu. Rap m?zige olan ilgisi ilkokul yillarinda sira arkadasindan ?d?n? aldigi kasetlerle basladi. Ceza tabii ki ger?ek ismi degil, bu onun hiphop?ta kullanmak i?in se?tigi yada daha dogrusu kazandigi bir lakap! Katildigi hiphop partilerinde, Freestyle rap (yani o an sahneye ?ikip m?zik esliginde, o an yazilan s?zlerle rap yapma) yarismalarinda her...
  2. hasat

hasat

Kişinin emeğinin karşılığında çok hayırlı bolluk ve berekete kavuşacaktır.Mevsiminde hasat toplamak hayirla yorumlanir. Mevsiminin disinda yesil ekinleri biçip hasat ettigini görmek, inançsiz bir toplumun askerlerinin baslarina gelecek bir felaket ve onlann topluca ölümleriyle tabir edilir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hasat görmek iyidir. Rüyasinda hasat görmek bir çocugu olacagina...
  3. Ceza

Ceza

Ceza borca, borç yüzünden aranmaya delalet eder.Uzun süredir gösterdiğiniz çabalarınız sonucunda işleriniz düzeleceğine ya da çok değer verdiğiniz birisinin hatıralarının hiçbir zaman kalbinizden silinmeyeceğine işarettir. Rüyada cezalandırılmak tam tersi takdir toplayacağı ve sevinç verici söz ve hareketlerle karşılaşacağı anlamına gelir.Rüyada cezaya çarptirilmak, üzüntü ve kederden...
  4. Ceza Tüm Zamanların Tek Arananı

Ceza Tüm Zamanların Tek Arananı

bugüne şükret dününe tükürüp dur kendine tap sonra paraya saplan tankında mayına çarptı bunun farkındamısın acaba he ne sandın yalancı iti besler isen o seni dissler arkanı dönme sakın o seni kickler hepimizi kandırır o bir televizyon peşpeşe 5 kere satar hiç üzülmez o bir buz küpü ben ise titanyum alaşım o kuş tüyü ben ise muştayım usta ben her hususuta rapi pasladım ama o tek başına pastayı...
  5. Disiplin Cezalarinda Müruru Zaman :

Disiplin Cezalarinda Müruru Zaman :

Madde 179 - Disiplin tecavüzlerine ve kabahatlerine bir ay sonra ceza verilmez. Ancak fiil tahkikatı mucip ise bu husus için iktıza eden zaman yukarıdaki bir aya dahil olmaz. Fiilin disiplin cezasını mucip olduğu askeri mahkemede anlaşılırsa bu bir ay müddet hükmün katileştiği; veya mahkemece muhakemesinin tevkifiyle evrakın ceza verilmek üzere iade olunduğu tarihten cereyana başlar.

Sayfayı Paylaş