gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ceza Şinanay (Ceza feat.Sezen Aksu)

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ceza: ver hadi gazı ver
    hadi yan hadi şinanay
    bu gece yine gökyüzünde durur yanan ay
    ada vapuru çıkaracak herkese bir pay
    kay hadi yana beyim bizede bir yer var
    sokaklar çok dar bizdeki yan çarklı
    fonda biz hep var kuraklık kulak ardı
    müslümanı yahudisi ve rumu karışır
    ada vapuru yanaşır kızım sen hep tel sar
    biz lüküs kamaranın kapısında durduk
    ihtiyarı veremi sporcusu ve delisi
    bizde bu gemideyiz cafcaflı bayrakLar
    bulamadık bu geminin en iyi yeri neresi

Sezen Aksu:

şinanay da yavrum şina şinanay
    şinanay da şinanay hoppa şinanay

Ceza:

rotası şaşmaz rüzgara bakma
    panik olur ademoğlu bırakıpta kaçma
    durak olur daha yanaşmadık gazoz açma
    kara göründü çayını simidini kap gel
    yedi tepe bağırır ve de bizi çağırır
    eninde sonunda buluşur bir anda dağılırız,
    dalgalar yüksek dilberin ökçesi gibi
    bakan gözler kara şu denizin dibi gibi
    herkes göz göze kol kola diz dize
    bu gemi bize gelir buradan size
    üstad Onno Tunç sen rahat uyu
    dümeni kırılmaz bu geminin daha uzun yolu

Ceza Şinanay (Ceza feat.Sezen Aksu) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza

Ceza

2001 feat. Sagopa K. & Sahtiyan ceza: Bir kursun kaleme benzer hayat tek eksik silgidir anla insanlar kendileri yazmakta zannetmekte dunyanin gonlunu almak cok zordur oldurmek bir intihardir aldatmaksa intizardir kandirmaksa hep zarardir hep siyahtir fatalrhymer represent; gezegenime sahip olamadim ama yeralti benim olsun yildizlar hep yanimdalar dusmanlar hep yanildilar dusmanlar hep...
  2. ceza

ceza

Ceza, 1977 yilinda ?sk?dar/Istanbul?da dogdu. Rap m?zige olan ilgisi ilkokul yillarinda sira arkadasindan ?d?n? aldigi kasetlerle basladi. Ceza tabii ki ger?ek ismi degil, bu onun hiphop?ta kullanmak i?in se?tigi yada daha dogrusu kazandigi bir lakap! Katildigi hiphop partilerinde, Freestyle rap (yani o an sahneye ?ikip m?zik esliginde, o an yazilan s?zlerle rap yapma) yarismalarinda her...
  3. Ceza

Ceza

Ceza borca, borç yüzünden aranmaya delalet eder.Uzun süredir gösterdiğiniz çabalarınız sonucunda işleriniz düzeleceğine ya da çok değer verdiğiniz birisinin hatıralarının hiçbir zaman kalbinizden silinmeyeceğine işarettir. Rüyada cezalandırılmak tam tersi takdir toplayacağı ve sevinç verici söz ve hareketlerle karşılaşacağı anlamına gelir.Rüyada cezaya çarptirilmak, üzüntü ve kederden...
  4. Sezen Aksu - Şinanay

Sezen Aksu - Şinanay

şinanay nota şinanay notaları Ada vapuru yandan çarklı Bayraklar donanmış caf caflı Simitçi kahveci gazozcu Şinanay da yavrum şinanay Estirir de ada yeli estirir Seni sevindirir beni kusturur Lüküs kamarada kimler oturur Şinanay da yavrum şina şinanay şinanay da şinanay hopa şinanay Müslümanı yahudisi urumu İsporcusu ihtiyarı veremi Kiminin saçı uçar kiminin eteği Şinanay da yavrum...
  5. Ceza Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Ft Sezen Aksu)

Ceza Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Ft Sezen Aksu)

birer birer kayıp giderdi her bir sevilen, yenisi gelmez, eline geçmez hele ki değeri hiç bilinmeyen, yürekte varsa sevgiden de ötesi, sen ağlasan da boş, ışıkta yaksan nafile, odan karanlık hep loş, hayatın emri hep koş, bayağı bir bekledim boş, yaşantım sanki bir savaş ve hoşta bazen, ateş kesildiğinde ve de sular durulduğunda, yoksa hep gülerdi insan, hep kalırdı masum, saygıda bir kusur...

Sayfayı Paylaş