gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Cheesecakeli Browni

Konu, 'Tatlılar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Cheesecake Cheesecakeli Browni

Cheescake i seveniniz çoktur ...Browniyi de seveniniz çoktur.. O zaman ne yapalım ikisini biraraya getirelim :D:D Bakalım nasıl bir tat çıkıyor ortaya .. Eminim siz becerikli melekler en güzelini yaparsınız....İşte burdada Frambuazlı Cheesecake yapımı var İlgilenenlere...

Cheesecakeli Browni

Malzemeler:

Browni Malzemeleri:

180gr bitter çikolata
    1/2 su bardağı toz şeker
    1/4 su bardağı margarin/tereyağı, oda sıcaklığında
    3 büyük yumurta, oda sıcaklığında
    1 tatlı kaşığı şekerli vanilin
    1/2 tatlı kaşığı tuz
    1 tatlı kaşığı filtre kahve (veya espresso)
    1/3 su bardağı un
    cheesecake malzemeleri:
    1 paket krem peynir, oda sıcaklığında
    1/2 su bardağı toz şeker
    2 yemek kaşığı margarin/tereyağı, oda sıcaklığında
    2 büyük yumurta, oda sıcaklığında
    3 yemek kaşığı çiğ krema veya tam yağlı süt
    1 yemek kaşığı un
    1 tatlı kaşığı şekerli vanilin

Browninin Hazırlanması:

Fırını 160C'ye getirin. 22cmlik (9") kare kek kalıbına folyo serip yağlayın. Çikolatayı uygun bir kaba koyup mikrodalga fırının yüksek ısısında 1 dakika bekletin. Çikolatayı karıştırın. Hala erimediyse fırında 15 saniye daha bekletin.

Şekeri ve yağı mikserde iyice karıştırın. yumurtaları teker teker ekleyin. her eklemeden sonra iyice özleşmelerini sağlayın. şekerli vanilini ve tuzu ilave edin.
    Erimiş çikolata, kahve ve unu katıp karıştırın. Kek kalıbına yayın.

cheesecake'in hazırlanması:

Krem peyniri, şekeri ve yağı mikserde iyice çırpın. Yumurtaları, kremayı ve unu ekleyip karışana kadar çırpın. (daha fazla değil) vanilyayı ekleyip karışımı browninin üzerine yayın. Tahta bir kaşıkla cheesecake'in browniye karışmasını sağlayın.
    Fırında 35-40 dakika kadar pişirin. Fırın telinde soğutup, buzdolabında bir gece bekletin.

Cheesecakeli Browni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. browni

browni

1 paket kakao 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ un , kabartma tozu Yumurtalarla şeker çırpılır üzerine süt, yağ ve kakao ilave edilir.bu karışımın yarısı başka bir kaba alınır. diğer yarısına kabartma tozu, un ilave edilir.malzeme yağlanmış kek kalıbına dökülerek önceden 200 derecede ısıtılmış fırında 30-35 dk. pişirilir.fırından çıkartılan...
  2. Browni tadında kek tarifi

Browni tadında kek tarifi

kek tarifleri browni kek tarifi tepside tarifleri tepside tarifi ağlayan Malzemeler: 3 yumurta 2,5 su bardağı un 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvıyağ 3 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı şeker 1 paket bitter çikolata 1 paket kabartma tozu 1 paket çikolatalı sos Arzu ederseniz fındık veya ceviz Yapılışı: •yumurta ve şekeri beyazlaşana kadar mikser yardımıyla çırpalım. süt, yağ ve elediğimiz...
  3. Eti Browni İntense Hastası Kaç Kişiyiz_?

Eti Browni İntense Hastası Kaç Kişiyiz_?

browni intense Ayy ayy bayılıyorum kendisine... çıktığı günden beri asla başka bir kek veya başka bir çikolata yemedim... hayatıma ilk reklamıyla giren ve her aldığımda aklımda " ama ama kekk buuu" sloganıyla yer etmiş bu harika çikolada dolgulu ve kaplamalı keke hasta oldum... 2. reklamıda ilki kadar güzel... ama tabiki reklamı tadının yanından bile geçemez =))
  4. Browni Kurabiye

Browni Kurabiye

Malzemeler 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker 125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su bardağı un Şerbeti için; 2 çay bardağı su 2 çay bardağı şeker Hazırlanışı Önce su ile şekeri kaynatıp soğumaya bırakalım. 1 adet yumurtayı mikser ile çırpalım. Yağı ve şekeri ilave edip 5 dk. tekrar çırpalım. Kalan...
  5. Browni Kurabiyesi

Browni Kurabiyesi

Kızlar buraya eklediğim tarifleri daha önce yapmadım ama not ediyorum mutlaka deneyeceğim :D Utanarak söylemeliyim ki yemek yapmayı bilmiyorum :( :) Ama bu kurabiyeler oldukça lezzetli görünüyor sanırım yapmalıyım :) Kullanılan Malzemeler: 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su...

Sayfayı Paylaş