gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

CHP anketi 'Karayalçın' dedi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

CHP'nin Ankara'da yaptırdığı seçim anketine göre Murat Karayalçın az farkla önde gidiyor.
    Gelecek hafta yapılacak yerel seçimlere bir haftadan kısa bir süre kalırken CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Karayalçın bir seçim anketi yaptırdı.

Ankete göre, kararsız olan yüzde 10.6’lık kesimin dağıtılması sonrasında Karayalçın yüzde 37.7 AKP Adayı Melih Gökçek ise yüzde 35.9 oy alıyor. MHP Adayı Mansur Yavaş’ın oyu ise yüzde 23.2’de kalıyor.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Karayalçın’ın seçim bürosu tarafından ESTİMA’ya yaptırılan ankete 14 Mart tarihinde başlanırken, ankete, bin 22’si kadın, toplam 2 bin kişi katıldı.

Ankara’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy verecek 18 ilçede yapılan ankete göre Ankaralıların yüzde 35.4’ü Melih Gökçek’e oy verecek, yüzde 34.6’sı ise Karayalçın’a oy verecek. MHP adayı Mansur Yavaş’a oy vereceklerin oranı yüzde 16,5’te olurken diğer adaylara oy verenlerin oranı yüzde 2.9 oldu. Kararsız olan seçmenlerin oranı ise seçime iki haftadan kalmasına karşın yüzde 10.6 oldu.

KARARSIZ SEÇMENLERİN TERCİHİ MANSUR YAVAŞ

Kararsız seçmenlerin dağıtılması sonrasında ise Karayalçın az farkla öne geçiyor. Kararsız seçmenlerin dağıtılması sonrasında Gökçek’in oy oranı yüzde 35.9 olurken Karayalçın’ın oy oranı yüzde 37.7 oldu. Ankete göre kararsız seçmenlerin oylarının büyük bir bölümü Yavaş’a giderken Yavaş’ın oy oranı yüzde 23.2 oldu. Diğer partilerin oy oranı ise yüzde 3.2 oldu.

2004’DEN BU YANA OYUNU EN FAZLA ARTIRAN PARTİ CHP

Ankette, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yarışında AKP ve CHP adaylarının arasındaki oy farkının yüzde 1,8 olduğu belirtilerek, “Bu da yeni Başkan’ın kim olacağının, seçimin son gününe kadar belirginleşmeyeceğinin en temel göstergesidir. Sonuçlar AKP’nin Ankara genelinde son iki seçimden sonra 3. seçimde de oy kaybedeceğine işaret etmektedir. 22 Temmuz 2007 seçimleri ile karşılaştırıldığında, Ankara’da en yüksek oranda oy arttıran siyasi partinin CHP olduğu görülmektedir” ifadesine yer verildi.

CHP anketi 'Karayalçın' dedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dediler....

dediler....

Söze başlarken dostu an dediler Onu anan söze mercan dediler Gül yüzün görüp hüsn ü ân dediler Korkma dur yolunda ver can dediler Söze dökmüşsün içi boş pazarın Hayal hakikat seçemez nazarın Nefsine geçmez zayıftır azarın Hakka kul olamaz her can dediler Dilden kalbine indir gel sözünü Hakka can ile döndür gel yüzünü Keremden üste yandır gel özünü Hakikat yoluna gir can dediler Gir...
  2. Karayalçın tek aday

Karayalçın tek aday

Karayalçın tek adaySHP'nin '3. Olağan Büyük Kurultay'ı yarın.. SHP’nin 3’ncü Olağan Büyük Kurultayı, yarın Ankara’da gerçekleştirecek. Kurultaya SHP Lideri Karayalçın tek aday olarak katılacak. Kurultayda, önümüzdeki yıl yapılması planlanan yerel seçimlere ilişkin strateji tartışılacak. Yerel seçimlere iddialı hazırlanan SHP’de 3’nci Olağan Kurultay heyecanı yaşanıyor. Yarın saat 10.00’da...
  3. Murat Karayalçın bugün CHP'ye katılıyor

Murat Karayalçın bugün CHP'ye katılıyor

SHP Genel Başkanlığı'nı bırakan Murat Karayalçın, bugün CHP'ye katılacak. Yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak Murat Karayalçın, bugün CHP Lideri Baykal'ı ziyaret edecek. Edinilen bilgiye göre, Karayalçın bugün saat 12.00'da CHP Genel Merkezi'ne gelerek Baykal'la görüşecek. Karayalçın'ın, Baykal'ı ziyareti sırasında da CHP üyeliğinin sonuçlandırılacağı...
  4. CHP 'li millet vekili Seki için ne dedi

CHP 'li millet vekili Seki için ne dedi

Deniz Seki gündemde kalmaya devam ediyor adeta memleket meselesi haline geldi diyorum herkes bi yorum yapıyor..... 'SEKİ AMATEM'E YATSIN!' MECLİS UYUŞTURUCU KOMİSYONU'NDAN CHP'Lİ ERSİN: 'SEKİ'NİN CEZAEVİNE DEĞİL TEDAVİYE İHTİYACI VAR'.. Kokain operasyonu kapsamında tutuklanan şarkıcı Deniz Seki'nin durumu Meclis gündemine taşındı. Meclis Uyuşturucu Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu üyesi...
  5. ''...'' dedim,''...'' dedi!!!

''...'' dedim,''...'' dedi!!!

Sevmek dedim. ''Yoluna ölmek'' dedi. Yol dedim. ''Alıp başını gitmek'' dedi. Gitmek dedim. ''Bir ahh çekip dostlardan ayrılmak'' dedi. Dost dedim. ''Durdu bana baktı dost diye mırıldandı. Yüreğime nasıl koysam bilemediğim'' dedi. Yürek dedim. ''Dünyaları içine sığdıramadığım'' dedi. Dünya dedim. ''Hayatın bir yüzü'' dedi. Yüz dedim. ''Ardında ne gizli bilemediğim'' dedi. Giz dedim. ''Hep...

Sayfayı Paylaş