gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile tartışmaya çıkmak üzere hazırlanan CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 teklif verdi. "Fırat eğer tartışmayı benim mal varlığıma getirirse, sana yetki veriyorum. Benim adıma şu teklifleri yap" diyen Baykal, Kılıçdaroğlu'na Fırat aracılığı ile Erdoğan'a iletilmesi için şu 3 öneriyi sıraladı:
    "1- Başbakan ile ben de sizin gibi canlı yayına çıkıp her şeyi tartışalım.
    2- Bunu kabul etmezse, Başbakan ve benim dokunulmazlıklarımı kaldıralım, ikimiz ile ilgili her şey araştırılsın.
    3- Eğer bunu da kabul etmezse o zaman sadece benim dokunulmazlığımı kaldırsınlar, hakkımdaki iddialar didik didik edilsin."
    Tartışma sonrası "İddialar ispat edildi" diyen Baykal, şunları söyledi:
    * 2007'de beraat ettiğini söyledi. O partide hayali ihracat yapılmamış. Ama 2000 yılındaki rapor ve mahkeme kararları başka bir partide hayali ihracatı tespit ediyor. Bir partide yapmadın, aferin, makas alalım yanağından ama burada yaptın kardeşim.
    * Sonra muazzam belge, kırmızı belge ortaya çıktı. Hayali ihracattan hüküm giydikleri için kırmızı hatta alınmışlar. MENAS şirketinin avukatı, Fırat'ın da adının yer aldığı bir belgeyle, 'bizi yeşil hatta geçirin' diye başvuruda bulunuyor.

sabah

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Baykal

Deniz Baykal

20 Temmuz 1938 yılında Antalya’da doğdu. Siyasetle Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyken ilgilenmeye başladı.1959 yılında Hukuk Fakültesini bitirdi.1960’da Sosyal Bilgiler Fakültesi’ne asistan olarak girdi.1963’te doktorasını tamamlayıp, iki yıl ABD’de Colombia ile Berkeley Üniversitelerinde çalıştı. Öğrenci hareketleri ve SBF'deki öğretim üyeliği döneminde "sosyal demokrat" olarak tanınan...
  2. Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 29 Mart Yerel Seçimleri için ilk meydan mitingini Adana’da yaptı. Partisince, Uğur Mumcu Alanı'nda düzenlenen açık hava toplantısında coşkulu bir kalabalığa seslenen Baykal, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ı canlı yayına çağıran Baykal, “Her şeyi konuşalım. Millet bunu dinler, kararını verir. Kim doğruyu söyler anlar. Haydi gel,...
  3. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: 360 derece miting yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: 360 derece miting yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'da miting yapılacak yeterince meydan olmadığını ifade etti. Baykal, partisince Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya, ''Bu miting, alıştığımız mitinglerden değil. Arkamızda bir miting, sağımızda bir miting kalabalığı, solumuzda bir miting kalabalığı var. 360 derece miting yapıyoruz'' diye başladı. Baykal, İstanbul'un...
  4. Denizden CHP çıktı

Denizden CHP çıktı

CHP'nin kazandığı 13 ilin tamamının deniz kıyısında bulunduğu görülüyor. (Kırmızı renkle gösterilen illleri CHP kazandı) CHP'nin belediye başkanlığını kazandığı 13 ilin tamamı deniz kıyısında bulunuyor. CHP yerel seçimlerde 3'ü büyükşehir olmak üzere 13 ilde ipi göğüsledi. Parti 2004 yerel seçimlerinde 2'si büyükşehir 8 il kazanmıştı. CHP'nin Antalya, Aydın, Tekirdağ, Zonguldak...

Sayfayı Paylaş