gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

ÇİBÖREK ( resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

çibörek tarifi çibörek nasıl yapılır eskiden beri vazgeçemediğimiz tat çibörek. anneme babaannemden gelen annemden de bana gelen tarif.dilimizde çibörek çiğ börek olarak değişse de eskişehir civarlarında eski adını devam ettirmektedir.
    birkaç günden beri canım nasıl çibörek istiyordu.bugüne kadar annem yapıpta ben hazıra konduğumdan hamurun tam ölçülerini bilmiyordum. bugüne kadar işim sadece böreği kapatıp kızartmak olmuştu.
    hemen anneme telefon ettim ve ölçülerini alıp hamurunu tuttum.
    ilk deneme için çok başarılıydım.sanırım mütevazilik yapamıyorum değil mi :)
    yanınada misler gibi ayran yaptım. zaten başka birşeyi yakıştıramıyorum yanına.
    tarifine gelince hamuru için: 1 yumurta
    2 çorba kaşığı yoğurt
    aldığı kadar un ve tuz
    malz. hepsini karıştırıp kulak memesi kıvamına gelinceye kadar yoğurup dinlendiriyoruz.
    bu arada ölçüler 2 kişilik yaklaşık 8 adet çıktı sizler arttırabilirsiniz
    iç malz. içinde 1 adet soğan karabiber tuz su ve göz kararı kıyma. bu karışımıda sulu olarak hazırlıyoruz.

hamuru açıp içine kıymalı karışımdan koyup kenarlarını yuvarlayıp kesiyoruz.
    sonra kızgın yağda kızartıyoruz. fakat çok hızlı pişiyor adı üstünde çibörek çok tutunca kuru oluyor pişmemiş gibi gözükebilir gözünüze ama pişiyor.
    afiyetler olsunn meleklerim

ŞIPIDIK ve EnCey bunu beğendi.
  2. hale77

hale77 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    248
    Ödül Puanları:
    63
    hmmm çok güzel görünüyo canım ellerine sağlık,yarın bende yapayım bari teşekkür ederim paylaşımın için:)

esennruzgar bunu beğendi.
  3. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    ayhhh Allahım o nasıl bi resimdir yaaaaa resmen yutkundum canım çekti hahahah

esennruzgar bunu beğendi.
  4. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim cnm beğendiğine sevindim.
    ellerine sağlık şimdiden
    hahaha

EnCey bunu beğendi.
  5. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
    canım eline sağlık. uygun bi zamanda bende denicem :)

6. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    sağol tatlım. mmm çok lezzetli oluyor valla

ÇİBÖREK ( resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ♥   Resimli Şiirler   ♥

♥ Resimli Şiirler ♥

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. resimli dualar...

resimli dualar...

dua görseller
  3. Resimli Alyans

Resimli Alyans

resimli alyans resımlı alyans resimli alyanslar fotoğraflı fotograflı Altınbaştan evlenecek olanlara yepyeni alyans modeli...Daha önce içinde nazar boncuğu olan alyanslar çıkmıştı biliyorsunuz meleklerim ama bu resimli alyanslar daha güzel ve daha orjinal bana göre... Bakalım sizde benimle aynı fikirdemisiniz :tik:
  4. RESİMli

RESİMli

Sebepsiz sevmektir aşk, nedeni olmadan bağlanmak birine. Gözlerine baktığında erimektir içten içe, Ellerini tuttuğunda titremektir tüm benliğinle. Hatta sarıLamamktır utançtan, Çünkü utanmaktır sevmek aslında, Sevmek nedir aslen? Ölmek mi uğruna? Yaşamak mı onunla? Sevmek mi ömür boyunca? yoksa ayrılmak mı gerekince? Nedir insanı başkasına bağlayan? Güzelliğimi? bilmez kimse bu soruların...
  5. Resimli hadisler

Resimli hadisler

kutlu doğum haftası hadisler kutlu doğum haftası ile ilgili hadisler doğumla ilgili ile hadis Bayanlar fazla vaktinizi almıyacak ama bakarken sizleri düşündürecek bir kaç resim paylaşmak istiyorum.Üzerlerindeki hadisler bir nebzede olsa hayata bakış açınızı değiştire bilir buyrun Melekler'im

Sayfayı Paylaş