gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Cıcek Ve Su .....

Konu, 'Çöplük' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Günün birinde bir çiçekle su karsilasir ve arkadas olurlar.
    Ilk önceleri arkadaslik olarak devam eder iliskileri.
    Tabii ki her zaman lazimdir arkadaslik birbirini tanimak için.
    Gel zaman git zaman, çiçek o kadar mutlu olur ki suyun yaninda, içi içine sigmaz olur artik ve anlar ki suya asik olmustur.
    Ilk kez asik olan çiçek etrafa kokular saçmaya baslar “Sirf senin hatirin için ey su,” diye.
    Öyle bir zaman gelir ki artik su da içinde çiçege karsi bir seyler hissetmeye baslar.
    Farkeder ki “Çiçege asik oldum.” Ama su da ilk defa asik oluyordur.
    Günler ve aylar birbirini kovalar ve çiçek “Acaba su beni sevmiyor mu?” diye düsünmeye baslar.
    Çünkü su pek ilgilenmemektedir çiçekle… Halbuki çiçek aliskin degildir böyle bir sevgiye.
    Ve dayanamaz bir gün, çiçek suya “Seni seviyorum.” der. Su “Ben de seni seviyorum.” diye cevaplar.
    Aradan zaman geçer ve çiçek yine suya “Seni seviyorum.” der. Su “Ben de.” der. Çiçek sabirlidir.
    Bekler, bekler, bekler… Artik öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz olur artik etrafa.
    Ve son kez suya “Seni seviyorum.” der. Su da “Sana söyledim ya, ben de seni seviyorum.” der.
    Ve gün gelir çiçek yataklara düser. Hastalanmistir çiçek artik. Rengi solmus, çehresi sararmistir çiçegin.
    Yataklardadir artik çiçek, su da basinda bekler öylece çiçegin yardimci olmak için.
    Ama bellidir ki artik çiçek ölecektir ve son kez zorlukla basini döndürerek çiçek, suya der ki:
    “Seni ben gerçekten seviyorum.” Çok hüzünlenir su bu durum karsisinda ve son çare olarak bir doktor çagirir.
    Doktor gelir ve muayene eder çiçegi. Muayeneden sonra söyle der doktor:
    “Hastanin durumu ümitsiz, artik elimizden bir sey gelmez.”
    Su merak eder sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalik nedir diye, ve sorar doktora “Hastaligi nedir?” diye,
    Doktor söyle bir bakar suya ve der ki “Çiçegin bir hastaligi yok dostum,
    bu çiçek sadece susuz kalmis, ölümü onun için.” der.
    Ve anlar ki su artik, sevgiliye sadece “Seni seviyorum.” yetmemektedir.

2. ebrulim

ebrulim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cıcek Ve Su .....

muhtesem bi hikaye

Cıcek Ve Su ..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su ve su içmek

Su ve su içmek

rüyada birine su vermek rüyada ölmüş birine su vermek ölen ölmüş içirmek icirmek Rüyada her hangi sekilde akarsa aksin, su görmek, rizk, geçim, rahat, temizlik, menfaat, nimet, safa, ölüm, keder, çocuk, adalet, fitne, ganimet, toplu mal, ucuzluk ile tabir olunur. Ibni Sirin'e göre; rüyada su görmek, hayattir. Rüyasinda su içen, güzel bir hayata kavusur. Su görmek, saf ve berrak olursa, hayir...
  2. su ve hamilelik

su ve hamilelik

Suyun anne adayları için taşıdığı önem bebeğin içinde bulunduğu amniyon sıvısı için de geçerliliğini koruyor. Bu sıvı her üç saatte bir kendini yeniliyor. Yetersiz su alımına bağlı olarak ortaya çıkan dehidrasyon durumunda ise amniyon sıvısının miktarı azabiliyor. Erişkin bir insan vücudunun % 55-75’ini su oluşturuyor ve su vücudumuzun her bölümünde bulunuyor. Bu suyun yaklaşık üçte ikisi...
  3. Suların Sertliği ve sert sular

Suların Sertliği ve sert sular

türkiye su sertlik haritası suların sertliğinin giderilmesi yolları suların sertliğinin giderilmesinin yolları suyun giderilmesi giderilme *Sert Sular ve Sertlik *Suya Sertlik Yapan Cisimler *Serlik Çeşitleri *Su sertliğini belirtme metodu *Bouton-Boudet Metodu *Ayarlı sabun eriyiği ile belirtmesi *Potasyum palmitat metodu *Su arıtma (yumuşatma) metodları Sert Sular ve Sertlik Kolaylıkla...
  4. ateş ve su :(

ateş ve su :(

ateş ve su ateş ve su 99 9999 99 0ateş Ve o an anlamış Aşkın bazen gitmek olduğunu :18: Ateş bir gün su'yu görmüş yüce dağların ardında, Sevdalanmış onun deli dalgalarına. Hırçın hırçın kayalara vuruşuna, Yüreğindeki duruluğa. Demiş ki su'ya: Gel sevdalım ol, Hayatıma anlam veren mucizem ol... Su dayanamamış ateş'in gözlerindeki sıcaklığa, 'Al...'demiş: 'Yüreğim sana armağan.' Sarılmış...
  5. Ceviz Suyu ve Faydaları

Ceviz Suyu ve Faydaları

ceviz suyunun bilinen yararları ceviz suyu hazırlama ceviz suyu çayı nasıl hazırlanır Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan ceviz suyunun hazırlanışı, faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) CEVİZ YAPRAĞI ÇAYI 1- Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 4-5 dakika demlendirilir ve süzülür. Gün...

Sayfayı Paylaş