gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır acaba:S

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar hiç düşündünüz mü Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır bu çiçeklerin genetiği ile mi ilgilidir merak ettim, çiçek bakımıyla ilgili arkadaşlarım varsa aranızda beni aydınlatırsa sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çiçeklerin Renklerinin Farklı Olması

Çiçeklerin Genetiği

Çiçeklerin reklerinin farklılaşması genetiklerindeki değişimle ilgilidir. En temel düzeyde, organizmalardaki kalıtım, günümüzde genler adını verdiğimiz ayrık özellikler aracılığıyla meydana gelir. (Bir özelliğin büyüklüğü iki, veya birkaç değer etrafında toplanmışsa bu özellik ayrıktır; eğer sürekli bir değerler dağılımı gösteriyorsa, süreklidir) Bu konuda gözlemde bulunan ilk kişi, bezelye bitkiside kalıtımsal özelliklerinin ayrışımı üzerinde çalışmış Gregor Mendel olmuştur.

Çiçek rengi üzerine yaptığı araştırmalarda, Mendel her bir çiçeğin ya mor ya beyaz olduğunu, ara bir renk olmadığını gözlemledi.Bunun sebebinin de genetik olduğunu yaptığı deneylerle ispatladı.

Çiçeklerin Renkleri Neden Farklıdır acaba:S konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gözlerimiz Neden Farklı Renkte?

Gözlerimiz Neden Farklı Renkte?

göz rengi değişirmi göz rengi değişir mi gözlerimiz neden renklidir degisirmi renklerinin farklı olması İnsanların gözlerinin sadece iris denilen orta tabakası renklidir. İrisin ortasında göz bebeği vardır ve ışık bu açıklıktan içeri girerek gözün arkasına geçer. Saydam tabakanın arkasında yer alan iris, kaslar sayesinde, gelen ışık miktarına göre göz bebeğinin boyutlarını değiştirir. İrisin...
  2. Renk renk çiçek gifleri

Renk renk çiçek gifleri

renk gifleri Bu rengarenk çiçeklere baktıkça içiniz açılacak :)
  3. Kuşlara farklı renk veren madde nedir?

Kuşlara farklı renk veren madde nedir?

Melişlerim kuşların neden renkli olduğunu biliyormusunuz? Kuş tüylerine renk veren madde karoteoid ve metanın pigmentleridir.Bu değişik pigmentlerin kuş türlerine farklı şekilde bulunmalarına bağlı olarak kuşlarda değişik renklenmenin oluşmasını sağlar .Kuşlarda görülen mavi,yeşil,ve diğer bazı parlak renkler tüylerin üzerindeki mikroskopik ince levhacıklarla ışığın kırılması ve yansıması...
  4. :S Hamilelik Olasılığım Nedir Acaba

:S Hamilelik Olasılığım Nedir Acaba

Öncelikle merhabalar arkadaşlar bn nisanın 8 inde evlendim ve en sn adetmide nisanın 20 snde gördüm bu ay 17snde adet olcakmışım gbi hissttim agrı ve acık renkli akıntı söz konusuydu fakat olamadım :( bu gnlerde piskolojmde hiç ii değil testler için bi kaç gün daha geçsin istiyorum ama kafamda çok karışık hamilemiyim ben ?
  5. çiçeklerle renk takılan banyo

çiçeklerle renk takılan banyo

banyo dekorasyonu banyo aksesuar Modern banyo dekorasyonu için çiçekleri gücünden yararlanabilirsiniz. Yapma çiçeklerle dekore edilen banyo çok şık duruyor.

Sayfayı Paylaş