gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Cidade Do Samba

Konu, 'Yabancı Albüm Tanıtımları' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Son zamanların en başarılı samba projesi karşınızda! Bu tarzın önde gelen isimleri bu proje için biraraya geldi ve ortaya muhteşem bir toplama albüm çıktı. 23 klasikleşmiş samba parçası 46 sanatçı tarafından düet olarak yorumlandı. Bu sanatçılar arasında 2007 yılında Latin Grammy kazanmış olan Daniela Mercury, yine aynı yıl Latin Grammy almış olan Juan Luis Guerra, 2005 yılında Latin Grammy kazanan Ivete Sangolo, Martinho Da Vila ve Gilberto Gil de var. CD ve DVD formatında piyasaya çıkacak olan bu çalışma, arşivinizde çok önemli bir yere sahip olacak. 1. Mulheres - Zeca Pagodinho & Martinho Da Vila
    2. Boca Sem Dente / Featured Rap: Não Soube Escolher - Fundo de Quintal & Gabriel O Pensador
    3. Bebete Vãobora - Zelia Duncan & Lenine
    4. Não Tenho Lágrimas - Ivete Sangalo & Juan Luis Guerra
    5. Onde A Dor Não Tem Razão - Velha Guarda Da Portela, Monarco & Vanessa Da Mata
    6. Fogo De Saudade - Sombrinha & Grupo Revelação
    7. In The Mood (Edmundo) / Featured Raps: É Preciso Lutar / Sinistro (A Rã) - Marcelo D2 & Pitty
    8. Aquarela Brasileira - Leci Brandao & Casuarina
    9. Falsa Baiana - Roberto Silva & Roberta Sá
    10. Deixa A Vida Me Levar - Beth Carvalho & Diogo Nogueira
    11. Chiclete Com Banana - Gilberto Gil & Marjorie Estiano
    12. Posso Até Me Apaixonar / Featured Raps: Di Sk8 Eu Vim Di Sk8 Eu Vou / Ela Vai Voltar (Todos Os Defeitos De Uma Mulher Perfeita) - Dudu Nobre & Chorão
    13. Desesperar Jamais - Ivan Lins & Mariana Aydar
    14. De Frente Pro Crime - Joao Bosco & Daniela Mercury
    15. Pressentimento - Alcione & Elton Medeiros
    16. De Noite Na Cama - Erasmo Carlos & Nando Reis
    17. Diz Que Fui Por Aí - Luiz Melodia & Seu Jorge
    18. Deixa Isso Pra Lá - Jair Rodrigues & Cláudia Leitte

Cidade Do Samba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Samba

Samba

Bir Ocak sabahı Güney Amerika sahiline ilk ulaşan Portekiz'li kâşifler, tropik zirvelerin arasından akan taze sularla beslenen bir seri, altın sarısı sahilleri barındıran burunlar keşfettiler. Keşfettikleri bu noktayı "Ocak Nehri" ya da Portekizce "Rio de Janerio" olarak adlandıran bu kişiler kaderin gelecekte burası için hazırladığı sürprizden bihaberdiler. Kısa zamanda...
  2. Domuz

Domuz

rüyada beyaz domuz rüyada ısırması ısırması görmek beyaz görmek Düşmanla tabir edilir: Vahşi domuz servet ve güç sahibi olduğu halde kendisinden hayır ve iyilik görülmeyen insana, Domuzla cedelleşlek düşmanla kavgaya, domuzu yenmek yahut onu öldürmek düşmanı altetmeye, Bir yerdeki domuzları orada sürüp çıkarmak dünyaa hayatının güzelleşmesine, Bir domuza binerek onu istediği gibi sevk etmek...
  3. Ferdi Tayfur -  dondum dondum

Ferdi Tayfur - dondum dondum

dondum dondum durdum dondum dondum durdum ben sana dondum durdum ben sana dondum durdum senden kacamadim daglar asamadim isyan ettim sana duyuramadim senden kacamadim daglar asamadim isyan ettim sana duyuramadim hircin yeller gibi coskun seller gibi sana vurulmusum deliler gibi hircin yeller gibi coskun seller gibi sana asik oldum deliler gibi senden kacamadim daglar asamadim...
  4. Demir Demirkan - Doya Doya

Demir Demirkan - Doya Doya

Biraz üzgün biraz dargın Öyle sessiz kaldım ardından Unut aldırma Benim olsun geçmişe bakma Ben yaşarım sen canını sıkma Unut aldırma Al yanına hepsi benden Üş beş nota bir sebebten Bir cümle söz şu yürekten Yandığım günden Doya doya yaşa, yaşarsın bir defa Dokunmasın değmesin hayat sana Doya doya yaşa, yaşarsın bir defa Hadi değsin ayrıldığımıza
  5. sevgiyi doya doya yaşayalım

sevgiyi doya doya yaşayalım

Sevgi Bazen bir şarkıya dalar hüzünleniriz. Bazen eski bir anıya. Bazen tatlı bir gülümseme gelir aklımıza bazen tatlı bir buse... Hepsinde sevginin izleri vardır, geçmişte kalan ama hala yaşanan... Şimdi herşeyi bir kenara bırakın! Ve geçmişte kalan tatlı bir anınızı düşünün. Düşünün hadi.. Tamam.. Şimdi o anınıza geri dönün ve yine aynı şeyleri yaşamaya çalışın.. Mutlu oluyorsunuz,...

Sayfayı Paylaş